שתף קטע נבחר

צבא ניגריה עצר את "מרגלות" בוקו חראם

תא מודיעיני של הארגון הקיצוני נחשף והעומד בראשו, איש עסקים שעבד עם הצבא, נעצר וחשוד במעורבות בחטיפת הנערות מבית הספר בצפון מזרח המדינה. "מעצרו הוביל לתפיסת טרוריסטים מהתא - רובם נשים", נמסר

התקדמות במציאת הנערות שנחטפו? צבא ניגריה חשף תא מודיעיני של ארגון הטרור בוקו חראם ועצר את העומד בראשו, החשוד במעורבות בחטיפת יותר מ-200 הנערות מכפר במדינת המחוז הצפון-מזרחית בורנו באפריל.

 

עוד חדשות בעולם :

אובמה: "לא יכול לדמיין את כאב המשפחות"

שכן חדש: "חליפות איסלאמית" בעיראק-סוריה

פקיסטן: בת 18 סירבה להתחתן ונשרפה

 

בהודעת משרד ההגנה נאמר כי ראש התא המודיעיני הוא איש עסקים "שהשתתף באופן פעיל בחטיפת הנערות בצ'יבוק". ב-14 באפריל חטפו לוחמי הארגון 276 נערות, מתוכן 57 ברחו. 219 מהן עדיין נעדרות.

הנערות שנחטפו מוחזקות על ידי לוחמי בוקו חראם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הנערות שנחטפו מוחזקות על ידי לוחמי בוקו חראם(צילום: AFP)

איש העסקים שנעצר הוא בבוג'י יעארי, שהיה חבר בארגון נוער אזרחי שעבד לצד הצבא, שמוכר בשם Joint Task Force. הוא חשוד כי השתמש בתפקידו ככיסוי לעבודתו עם הלוחמים. "מעצר איש העסקים שעוסק בסחר 

באופניים הניב מידע חיוני שהביא למעצר טרוריסטים נוספים בתא המודיעין - נשים בעיקר", נמסר מצבא ניגריה.

 

הצבא מאשים את איש העסקים בריגול עבור האיסלאמיסטים כמו גם באחריות לרצח האמיר של הרשות המקומית גווזה במדינת המחוז בורנו לפני כחודש. בנוסף, הוא חשוד כי תיאם כמה מתקפות קטלניות מאז 2011, בהן מתקפות על משרדי המכס והצבא בעיירה, מעוז הארגון הקיצוני.

 

בוקו חראם אחראי לרצח אלפי בני אדם מאז 2009, אולם העלייה הגדולה בשפיכות הדמים נרשמה בחצי השנה האחרונה: בה נהרגו במדינה יותר מ-2,000 בני אדם. ביום ראשון האחרון במתקפה על כנסיות ליד הכפר צ'יבוק שביצעו חמושי הארגון נהרגו 54 בני אדם. לפי עדי ראייה, הלוחמים השליכו לתוך הכנסיות חומרי נפץ, הציתו בניינים וירו לעבר מתפללים שניסו לברוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אחת הנערות שנחטפו על ידי בוקו חראם
צילום: AFP
מומלצים