שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דודו אהרון: לא כל שיר צריך להיות "תגידו לה"

  הזמר דודו אהרון מוציא סינגל חדש ולא נבהל כשאומרים שהוא נעלם ("מדברים עליי, משמע אני קיים"), לא מתכוון להשתתף שוב בריאליטי ("למדתי מטעויות"), ואין לו בעיה עם להיטים קלילים ("עדיין לא פגשתי את האדם שקוראים לו איכות והוא זה שקובע"). ראיון

  "הכל זה מלמעלה" זה לא רק השם של אחד מלהיטיו הגדולים של דודו אהרון אלא גם התשובה שהוא שולף כאשר שואלים אותו שאלות שאין בינן לבין אלוהים שבשמיים כל קשר, אבל הן פחות נוחות לו. ועדיין - אהרון, מהזמרים המצליחים בישראל בשנים האחרונות, מודה בכנות מפתיעה, בטח בקרב אמני הז'אנר המזרחי, כי גם הוא חווה על בשרו את התקופה הקשה שעוברת על המוזיקה המזרחית בישראל.

   

  עוד על מוזיקה מזרחית בערוץ המוזיקה של ynet:

   

  "הרבה אומרים לי שמה שעשיתי בשש שנים אנשים לא עשו בעשרים שנה", הוא אומר. "אני מעודד כשאומרים שנעלמתי כי זה אומר שאני נמצא בפה של אנשים אז משמע שאני קיים והכול בסדר. אנשים אוהבים פה לייצר כותרות על אחרים. תמיד יגידו, לטוב ולרע, ואומרים את זה גם על כל כך הרבה זמרים כך שאני בחברה טובה".

   

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

   

  בכל זאת, די נעלמת והסינגל הראשון מאלבום החדש לא ממש הצליח.

   

  "לא כל השירים חייבים להיות 'תגידו לה' וגם אם השיר הקודם לא זכה להצלחה מסחרית אז לא קרה כלום. לא כל שיר חייב להיות המנון. אני יכול לומר לך שבהופעות הקהל שר אותו בעל פה, כך שזו האינדיקציה הכי טובה בשבילי. בלתי אפשרי להיות בעמדה שבה אתה צריך כל הזמן להביא להיטים ולהוכיח. אי אפשר לחיות ככה. אני עובד קשה ולא מתנהל על פי שמועות או השמעות של הרדיו.

   

   הסינגל החדש. "משהו קורה פה"

   

  "בעבר הייתי אובססיבי. בודק מי השמיע ומה קרה לשיר אבל היום אני כבר עם אלבום שביעי בדרך, רגע לפני גיל 30 והפסקתי לא לישון בלילה בגלל החרדות האלו. הרפיתי ולמדתי ליהנות מהמוזיקה ולא להיות כל הזמן במרדף. עברתי תהליך עם עצמי. הבנתי שהאובססיות שלי גרמו לי להזניח דברים חשובים לא פחות מקריירה כמו חברים וזוגיות. לקחתי אתנחתא כדי ליהנות גם מהחיים האישיים שלי וזה עשה לי רק טוב".

   

  רק אצל אמנים מזרחיים כשלוקחים הפסקה מיד אומרים עליהם קדיש?

   

  "ממש לא רק אצלנו. זה גם ברוק ובפופ. כבר לפני שנתיים בשיא ההיסטריה אמרתי לכולם שעוד מעט תבוא רגיעה וזה טבעי כי היה צונאמי של מוזיקה מזרחית והיה ברור שזה לא יכול להימשך ככה. היום יש לי קהל שכבר הולך איתי כברת דרך ואני קולט דרכו שזה לעוד הרבה שנים, כי הקהל גדל יחד איתי - גם אם שיר פחות מצליח או אלבום נכשל. אז אני כבר לא נלחץ כי אני מבין היום שתמיד יבוא השיר והאלבום שאחריו. זה קרה לאמנים יותר גדולים ממני והכל בסדר. תאמין לי שהמצב שלי מצוין".

   

  כשאתה אומר מצוין למה אתה מתכוון?

   

  "אני לא יודע מה הלו"ז של הקולגות שלי אבל אצלי אין ירידה. אני מגיע להרבה במות גדולות כולל ימי סטודנט מול עשרות אלפי אנשים ומופיע ללא הפסקה".

   

  אתה מבין שבגלל שכל זמר מזרחי, כולל בן חסותך שקד קוממי שאף אחד לא מכיר, מכריז על סולד אאוט - זה גורם לכך שלא מאמינים למי שכן מצליח והכתם הוא על כולם.

   

  "קראתי את מה שכתבת על קוממי ועם חלק מהדברים הסכמתי. אישית כל מי שבא וסוחף אחריו זה עושה לי רק טוב כי זה גורם לי להשתפר. אפשר לבוא בטענות אל קוממי, אבל אם יש קהל שמגיע אז למה לא? ככה מתחילים ובסוף זה יתפוצץ. אבל אמנים שחושבים שהיום רדינג ומחר הם בקיסריה, טועים. צריך לעשות דרך ולהתחיל ממקומות קטנים ולעבור מבמה לבמה. אז יש אמנים שמכריזים על סולד אאוט, בסדר. זה לא גורם לי לרצות להוכיח כלום ואני לא נכנס לזה. אני מחבק את האמנים הצעירים ורק לאורך זמן נדע אם ומי מהם זה בלוף. גם במוזיקה המזרחית יש דברים לא מציאותיים".

   

   

  "משהו קורה פה" הוא שם הסינגל השני מתוך אלבומו הבא של אהרון. מדובר בשיר קיץ פופי שמטרתו אחת - לתגבר את היומן של אהרון בהזמנות נוספות. "השיר הזה הוא מה שהרגיש לי נכון להוציא ואין לי חששות לגביו. הרגשתי איתו וייב חיובי ואני מאוד מאמין בו".

   

  זה היה או המבקרים או הקהל, ובחרת בקהל?

   

  "היום אני כבר לא צריך להוכיח כלום לאף אחד. נכון, השיר לא ש"י עגנון או אלתרמן אלא בא לשרת את המטרה. חוץ מזה, מי קובע מה איכות ומה לא? עדיין לא פגשתי את הבנאדם שקוראים לו איכות והוא זה שקובע. אני לא פועל על פי המבקרים. זה סינגל שני מהאלבום ועוד יהיו בתוכו שירים שאני משתדרג בהם, אבל זה עדיין לא אומר שאי אפשר להביא שירים כיפיים שעושים אווירה טובה".

   

  ועדיין בשלוש שנים הקלטת פופ, בולגרי, יווני, רטרו, דיכאון. אתה יודע להגדיר מי אתה מבחינה מוזיקלית?

   

  "אני מתפזר לכל מיני סגנונות ולא תקוע במקום. אז יש שיגידו שאני מתפזר כל כך עד שאני לא יודע מי אני, אבל אני מושפע גם מלני קרביץ וגם מעידן רייכל ואני חושב שהגיוון הזה עושה לי רק טוב. העובדות מדברות בעד עצמן - שהשירים הצליחו. גם על 'אמא יקרה' אמרו לי 'איך הקלטת את זה', ותראה מה קרה איתו - וזה שיר שיהיה איתי שנים. אני לא נתקע על סגנון ויש לי אומץ ותעוזה לעשות הרבה דברים ואני רואה את זה כדבר מבורך".

   

   

  בשלוש תוכניות ריאליטי כיכב דודו אהרון בתוך שנתיים: "חי בלה לה לנד", "אייל גולן קורא לך" ו"הרווק". היום הוא מסתכל בצורה מפוכחת על הפלטפורמה הזו ומצהיר שאם היה מקבל עכשיו הצעה נוספת, היה משיב בשלילה. "למדתי לא להתחייב שלא אלך לריאליטי נוסף, אבל כן אגיד שהבנתי שברגע שאתה מתחייב לתוכנית אז זה פוגע במוזיקה שלך כי אתה עסוק בצילומים ויחסי ציבור. אני לא מתחרט על מה שעשיתי אבל אנחנו בני אדם ואנשים טועים, וכן, אם היו פונים אליי עכשיו עם 'הרווק' הייתי אומר 'לא'. צריך הרבה תעצומות נפש בשביל התוכניות האלו וקרו כמה פעמים שהסתכלתי על עצמי וחשבתי מה אני עושה פה ורציתי לקום וללכת כי זה לא בשבילי".

   

  מה העצה שאתה יכול לתת למי שחושב ללכת לתוכניות האלו?

   

  "בסופו של דבר, הקריירה מתחילה ונגמרת במוזיקה שלך. ריאליטי עוזר רק אם יש שירים טובים כי יש לו תאריך תפוגה. בחודשיים שאתה באוויר יש באזז וזהו. בעקרון, אם זו לא תוכנית מוזיקה, אז היא עוזרת רק למי שלא מוכר ורוצה לפרוץ. אני הכרתי בתוכניות האלו אנשים טובים יותר ואנשים טובים פחות, וצריך להיזהר ולדעת על מי לסמוך".

   

  אתה מתחרט שחשפת את אמא שלך בתקשורת?

   

  "ממש לא. אמא שלי היא דמות צבעונית ואנשים באים היום אליה ולא אליי. היא שותפה מלאה להצלחה שלי ולא, אני ממש לא חושב שהגחיכו אותה. זאת היא, והיא אמא שלי, ואני הכי אוהב וגאה בה בעולם".

   

  לסיום, אני מראיין אותך כל שנה. איפה נמצא אותך בשנה הבאה?

   

  "אולי עם תינוק ביד. אי אפשר לדעת כי 'הכל זה מלמעלה'. טוב, זו באמת כבר תשובה שחוקה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דור מלכה
  דודו אהרון. מי שמאמין לא מפחד
  דור מלכה
  לאתר ההטבות
  מומלצים