שתף קטע נבחר

"איחדתם עם שלם". נפרדים בדמעות מהנערים

אלפי בני אדם, שחלקם לא הכירו מעולם את אייל, גיל-עד ונפתלי, הגיעו לטקסי האשכבה והלוויה של הנערים שנרצחו בפיגוע החטיפה: "שלושה בנים נפלאים של העם היהודי. אבל נפל עלינו". צפו בסרטון המסכם את אירועי היום

"זה לא היה רוע אקראי, הם יצאו לציד. אלוהים הפך אתכם לנערי הפוסטר שלו כדי להראות שאתם ההיפך מהם" (רחל נפתלי נפרדה מבנה). 19 יום אחרי שנרצחו הובאו אתמול (יום ג') למנוחות אייל יפרח (19) מאלעד, גיל-עד שער (16) מטלמון ונפתלי פרנקל (16) מנוף איילון. אלפי בני משפחה, חברים, מכרים ואזרחים הגיעו לקחת חלק בטקסי האשכבה ביישוביהם של הנרצחים ולהלוויה בבית העלמין במודיעין.

 

אורי יפרח, אביו של אייל, ספד לו: "אייל, אתה קדוש. אמרת לי לא פעם 'אם מבקשים ממני בקשה אני לא יכול לסרב'. האחים רוצים אותך לידם, שתבוא ותחבק חזק. תחבק את אמא. אמא אמרה שאתה עכשיו ליד הקדוש ברוך הוא ממש. היא אמרה שתלחש לקדוש ברוך הוא באוזן, תבקש ממנו שייתן לה כוח, שייתן לכולנו כוח. יהיה לנו קשה בלעדיך, אנחנו צריכים כוח".

 

אופיר שער, אביו של גיל-עד, סיפר בטלמון על שיחת הטלפון של בנו למוקד 100: "מהרגע ששמענו את לחישתך האמיצה בטלפון, שמעתי באוזניי קול אדיר והזדקפה קומתי. איזו תושייה, גבורה ועוצמה של מישהו שלא מלאו לו 17 שנה. טליתי מיותמת, עוטפת את גופך הטהור בטרם תיטמן באדמת ישראל שאותה אהבת. אתה חלק ממשפחת עם ישראל. מסרכם האחרון ועלייתכם השמיימה הפילו מחיצות ואיחדו עם שלם". טקס האשכבה של נפתלי פרנקל התקיים בקיבוץ שעלבים, הצמוד לנוף איילון. רחל, אמו של נפתלי, קראה "קדיש" באופן לא שגרתי.

 

שלושת האבות קוראים קדיש על בניהם (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שלושת האבות קוראים קדיש על בניהם(צילום: EPA)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

רחל ואבי פרנקל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
רחל ואבי פרנקל(צילום: רויטרס)

המונים הגיעו לבית העלמין במודיעין ללוות את הנערים למנוחת עולמים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
המונים הגיעו לבית העלמין במודיעין ללוות את הנערים למנוחת עולמים(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בטקסי האשכבה השתתפו וספדו שר האוצר יאיר לפיד, שר החינוך הרב שי פירון ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון. ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בטקס שנערך לפני הלוויה המשותפת במודיעין שנערכה בנוכחות בני משפחה וחברים קרובים בלבד. נשיא המדינה שמעון פרס אמר: "אנו מלווים אותם למנוחה אחרונה, שלושה בנים נפלאים של העם היהודי. בהירצחם נפל אבל כבד על העם".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני התכנסו בערב זה היום השני ברציפות כדי לדון בתגובה של ישראל לרצח שלושת הנערים. נתניהו אמר לפני הדיון כי יש לפעול נגד חמאס גם ברצועת עזה. לדבריו עומדות בפני ישראל שלוש משימות שהראשונה שבהן היא להגיע לרוצחים ולכל מי שהשתתף בחטיפה והיה שותף לחטיפה ולרצח.

 

"לא נשקוט ולא נרפה עד שנגיע לאחרון שבהם", אמר ראש הממשלה. "אין זה משנה היכן ינסו להסתתר, נגיע לכולם גם אם זה ייקח זמן. זו המשימה הראשונה שלנו. היא תבוצע. שנית, עלינו לפגוע בעוצמה באנשים ובתשתיות של חמאס ביהודה ושומרון. עצרנו מאות מפעיליו של חמאס, סגרנו עשרות ממוסדותיו, הרסנו בתים, וידנו עוד נטויה. המטרה השלישית היא לפעול נגד חמאס ברצועת עזה. חמאס ממשיך לעודד חטיפות של אזרחינו ואחראי ישירות לירי רקטות ומרגמות לשטחנו גם בשעות האחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
נפרדים בדמעות מנרצחי פיגוע החטיפה
צילום: עידו ארז
צילום: ינון לוזון
לווייתם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח
צילום: ינון לוזון
מומלצים