שתף קטע נבחר

גם ללמוד וגם להיות בים

במכללת אוהלו בקצרין תוכלו ללמוד חינוך והוראה בשילוב מסלול ייחודי לחינוך ימי

תמיד אומרים שישראל צריכה ללמוד לנצל את משאבי הטבע שלה בצורה הטובה ביותר. אחד ממשאבי הטבע האלה הוא הים התיכון. במסגרת הלימודים במכללת "אוהלו" בקצרין, בתוך לימודי החינוך הגופני, קיימת התמחות מיוחדת לחינוך ימי.

 

 

 

דרור לאובר, ראש ההתמחות הימית במכללת "אוהלו" בקצרין, מסביר שמורה לחינוך ולספורט ימי הוא קודם כל מורה לחינוך גופני. אופי ההכשרה בנוי מארבע שנות הוראה. השנתיים הראשונות מתמקדות בלימודי החינוך הגופני על כל המשתמע מכך - קורסים עיוניים ומעשיים הכוללים התנסות בהוראה בבתי ספר כמורים לחינוך גופני.

 

בשנה השלישית והרביעית הסטודנט בוחר התמחות מתוך מספר התמחויות שמוצעות לו, ואז הוא משלב במקביל להכשרתו בחינוך הגופני את לימודי ההתמחות הימית. שם לאובר וצוותו פוגשים את הסטודנטים ומכשירים אותם במשך שנתיים.

 

ואל חשש, גם מי שיש לו אמא פולנייה, יכול להיות רגוע: הסטודנטים שמסיימים את ההתמחות הימית הסטודנטים מקבלים תעודת הוראה בחינוך גופני ובחינוך וספורט ימי ומשובצים לעבודה כמורים בבתי הספר לחינוך ולספורט ימי. ישנם 13 בתי ספר כאלה מנהריה שבצפון ועד אילת.

 

בנוסף הבוגרים מקבלים רישיונות משיט סירת מנוע, מפרשית ומשנה הבאה גם רישיון סקיפר, שזהו למעשה רישיון משיט יאכטה מטעם משרד התחבורה, רישיון ששווה במסגרת חיצונית לא מעט כסף.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 02/07/2014 23:06

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תום טואו
אילוסטרציה
צילום: תום טואו
מומלצים