שתף קטע נבחר

הסוחרים נגד סער: למה התרת פתיחת מתחמים בשבת?

שר הפנים החליט לסגור את המרכולים והפיצוציות - אבל אישר לפתוח שלושה אזורי מסחר בתל אביב. כעת הוא מותקף מהכיוון הנגדי

עוד חזית מפתיעה בקרב על השבת: שר הפנים גדעון סער, שהחליט למנוע מעיריית תל אביב אישור לפתיחת מרכולים ופיצוציות, מוצא עצמו היום (ה') מותקף מהכיוון השני. אנשי התאחדות הסוחרים טוענים שמתן האישור לפעילות בשבת בשלושה מתחמים ובחנויות נוחות שליד תחנות דלק, פוגע בהם ולא יעבור את מבחן בג"ץ.

 

עוד בקרב על השבת:

סגור בשבת: החלטה אומללה או חברתית?

חולקו התראות לעסקים הפועלים בשבת

לפיד וחולדאי נגד גדעון סער: החלטתו תמוהה

 

הודעתו המסעירה של השר השבוע - על פסילת חלק מחוק העזר העירוני החדש שנועד להכשיר פתיחת כמאתיים בתי עסק ברחובות רבים בעיר בשבתות - לוותה באישור חלקי לחוק. בנמל תל אביב, בנמל יפו, במתחם "התחנה" שליד נווה צדק וכן בצמוד לתחנות דלק, לא תהיה בעיה לפתוח בשבת.

 

במכתב ששלחו לסער עורכי הדין עברי פיינגולד ודוד שוב שמייצגים את התאחדות הסוחרים, הם טוענים כי "האישור סותר את הטעמים שנתת באותה החלטה... גם שם העירייה לא נתנה טעם מניח את הדעת לאישור הפעילות בסופי שבוע; גם שם האישור יהווה מתן פרס לעבריינים; גם שם האישור יגרום לפגיעה בשוויון ההזדמנויות ובתחרות ההוגנת".

 

עוד נכתב ש"משמעות ההחלטה היא מסירה של נתח נוסף מתחום המסחר בתל אביב לידיהם של אותם בעלי הון בודדים,

 השולטים ממילא בשוק האנרגיה והדלק, והדרה בפועל של סוחרים רבים ופגיעה בהם ובמטה לחמם".

 

חוק העזר העירוני החדש נולד מפסיקה של בית המשפט העליון מלפני כשנה - בעקבות עתירת התאחדות הסוחרים - שחייבה את העירייה לאכוף באופן רציני את האיסור על פתיחת חנויות בשבת. מחר אמורה עיריית תל אביב לחלק קנסות לבתי עסק שיפתחו במקומות אסורים. במקביל, הצהירה העירייה שתגיש עתירה לבג"ץ נגד שר הפנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השר גדעון סער
צילום: עידו ארז
מומלצים