שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעיה באבזמי כיסאות בטיחות וסלקל של גרקו

  חברת גרקו מבקשת מצרכנים להחליף את אבזמי רצועות הבטיחות בפריטים שיוצרו בתאריכים מסוימים, משום שהם עלולים לסכן ילדים. במקרה של חדירת מזון ונוזלים לתוך פתחי האבזם, האבזם נתקע במצב של נעילה. היבואנית דוורון תחליף או תתקן את האבזם

  ריקו של אבזמים שצוברים לכלוך שמקשה על פתיחתם: חברת גרקו (Graco) מבקשת מצרכנים להחליף את אבזמי רצועות הבטיחות במושבי בטיחות, בוסטרים וסלקל שיוצרו בתאריכים מסוימים, משום שהם עלולים לסכן ילדים.

   

   

  מדובר בכיסאות הבטיחות My Size 70 (מיי סייז 70) ו-Size 4 Me (סייז 4 מי) שתאריך הייצור שלהם: 3 באוגוסט 2013; כיסא הבטיחות Nautilus (נאוטילוס) שיוצר ב-19 באוגוסט 2013; כיסא הבטיחות Smart Seat (סמארט סיט), שיוצר בין התאריכים: 1 בדצמבר 2010 עד 30 בספטמבר 2013 וכן ב-25 בדצמבר 2013 וב-10 בינואר 2014; ובסלקל SnugRide 35 (סנאגרייד 35) שיוצר ב-31 בינואר 2013. תאריך הייצור נמצא על גבי מדבקה בחלק האחורי של המוצר. גרקו היא חברה אמריקנית אך מוצריה לרוב מיוצרים בסין.

   


  מתוך אתר הייבואנית דוורון ()
  מתוך אתר הייבואנית דוורון

    

  "בגלל מזונות ונוזלים - האבזם נתקע במצב נעילה"

  באתר הייבואן, חברת דוורון (Davron) תרגמו את ההודעה שפרסמה גרקו העולמית: "בעת בדיקת איכות שגרתית שערכה חברת גרקו, גילו כי ישנם מזונות ונוזלים שפוגעים באיכות אבזמי רצועות החגירה. במקרה של חדירת מזונות אלו לתוך פתחי האבזם, האבזם נתקע במצב של נעילה.

   

  "לפיכך, חברת גרקו פונה לציבור לקוחותיה ומבקשת מכל מי שרכש סל קלים, כיסאות בטיחות ובוסטרים אשר יצרו בין השנים 2010-2014, להיות מודעים לבעיה זו ולבדוק שנית את תקינות אבזמי רצועות הבטיחות שבכיסא/ות הבטיחות שברשותם".


  הריקול של גרקו: אלו הפריטים הרלוונטיים

  הריקול של גרקו: אלו הפריטים הרלוונטיים
  סוג התקן הריסון שם המוצר תאריך ייצור
  כיסא בטיחות My Size 70 (מיי סייז 70) 30 באוגוסט 2013
  כיסא בטיחות Size 4 Me (סייז 4 מי) 30 באוגוסט 2013
  כיסא בטיחות Nautilus (נאוטילוס) 19 באוגוסט 2013
  כיסא בטיחות Smart Seat (סמארט סיט)

  בין 1 בדצמבר 2010 ל-30 בספטמבר 2013;

  25 בדצמבר 2013 ו-10 בינואר 2014

  סלקל SnugRide 35 (סנאגרייד 35) 31 בינואר 2013

   

  למנוע עיכוב בהוצאת הילד מהרכב במקרה של תאונה

  באתר היבואנית הישראלית מוסרים כתובת לפניות: "במידה ואכן קיימת בעיה באבזם כיסא הבטיחות שרכשתם, האבזם יתוקן או יוחלף באבזם חדש על ידי חברת דוורון. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם חברת דוורון במס' הטלפון 04-9966333, שלוחות 114 ו-115. במידה והזמנת כיסא הבטיחות נעשתה דרך אתר האינטרנט www.gracobaby.com תקבלו אבזם חלופי באופן מיידי מבלי לנקוט בשום צעדים".

   

  לפי הייבואן הישראלי, מוצריה נמכרים ברשת מוצצים ובחנויות פרטיות (אך לא בד"ר בייבי ובשילב למשל). הסיבה לריקול העולמי של המוצרים היא, כך מדגישים, "לא בעיה באבזם, אלא רק ההצטברות האפשרית של נוזלים ושאריות מזון בסביבתו, שמקשים על פתיחתו. המטרה שלנו היא למנוע עיכוב בהוצאת הילד מכיסא הבטיחות במקרים קיצוניים כמו תאונה, כשצריך להוציא את הילד מהרכב במהירות. החברה רוצה לנקוט משנה זהירות".

   

  מה ההבדל בין האבזם הישן לחדש. בחדש נמנעת הצטברות לכלוך?

   

  "זה אבזם שהוא טוב יותר".

   

  כל אבזם יתוקן?

   

  "כן כל אבזם רלוונטי. נשלח את האבזם החלופי לחנות ממנה נרכש המוצר ופשוט אוד להחליף אותו".

   

  אפשר לנקות את האבזם. אנחנו ממליצים להחליף

  בנוסף, מציעים בגרקו טיפים לניקוי האבזם:

   

  • יש לשחרר את האבזם מתוך כיסא הבטיחות ולהכניסו לתוך מים פושרים. יש לטלטל את האבזם בהיותו בתוך המים ותוך כדי, ללחוץ מספר פעמים על הלחצן האדום שבמרכז האבזם.

  • אין לטבול את רצועות הבטיחות במים, ואין להשתמש בסבונים או בחומרי ניקוי אחרים בעת טבילת האבזם. לצורך ניקוי האבזם יש להשתמש אך ורק במים פושרים.
  • לאחר הוצאת האבזם מתוך המים, יש לטלטלו מעט על מנת להוציא מתוכו את שארית המים. לאחר מכן, יש להשאירו באוויר הפתוח לצורך ייבוש.
  • יש להחזיר את האבזם למקומו, ולהכניס את רצועות הבטיחות למקומן (לתוך פתחי האבזם). בסיום הפעולה, וודאו כי הרצועות במקומן הנכון.

   

  עוד כתבו בדוורון כי: "במידה ואינכם מצליחים לנקות את האבזם ואיכותו לא השתפרה כלל, ניתן ליצור קשר עם צוות שרות הלקוחות של חברת גרקו במספר: 800-345-4109 בימים ב'-ו', בין השעות 9:00-17:00. או באמצעות כתובת הדוא"ל: consumerservices@gracobaby.com". ההצעה שלנו היא לא להסתכן בניקוי ופשוט להחליף את האבזם.

   

  בארה"ב: גרקו עמדה למשפט על מעורבות במות ילדה

  גרקו הודיעה בפברואר ובמרס שתאסוף כ-4.2 מיליון מושבים לילדים שפונים לכיוון הנהג, עם אותו האבזם. יחד עם זאת, גרקו אמרה לרשויות הפדרליות בארה"ב שלא תאסוף 1.9 מיליון כיסאות שפונים לחלק האחורי של הרכב מפני שגם אם קשה לפתוח את האבזם, הכיסא מעוצב אחרת וניתן לחלץ ממנו את הילד במהירות אף על פי כן.

   

  הרשויות לא קיבלו את טענתה זו ובסופו של דבר גרקו נכנעה, אחרי שחששה שהמקרה יגיע לבית-המשפט, כך פורסם בניו יורק טיימס. במשפט שנערך בלוס אנג'לס, גרקו הואשמה כי רשלנות הביאה למותה של ילדה בת שנתיים, שנספתה בשריפה שפרצה ברכב בעקבות תאונה ב-2011. גרקו טענה שזו לא היתה אשמת האבזם, אך הצדדים הגיעו לפשרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  ריקול: בעיה באבזמים של גרקו
  מומלצים