שתף קטע נבחר

נתניה: אושרה תוכנית לבניית 1,062 דירות

ועדות התכנון אישרו תוכנית לבנייה רוויה של מעל 1,000 דירות בשכונה החדשה "אגם 3" בעיר נתניה, לצד הקמת מבני תעסוקה, מסחר, תיירות ומוסדות ציבור. 100 יחידות דיור מכלל הדירות שייבנו יהיו מיועדות לדיור מוגן

שלב נוסף ביציאה לדרך של שכונת ענק בדרום נתניה: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז אישרה באחרונה את תוכנית "אגם 3" לבניית 1,062 יחידות דיור בבנייה רוויה בעיר נתניה. בשלב זה הוחלט לתת לתוכנית תוקף וכעת היא ממתינה לשלבים הסופיים עד שתאושר בוועדות התכנון. היזם יידרש להשלים את תנאי מתן תוקף תוך תקופת זמן מוגדרת על מנת שמתן התוקף לתוכנית יאושר. לפי ההחלטה, יש ליזם 9 חודשים להשלים את תנאי מתן התוקף.

 

נתניה - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

נזכיר כי ב-2013 סיכמה רשות מקרקעי ישראל עם עיריית נתניה על קידום מזורז של התוכנית,וב-2012 הופקדה התוכנית בוועדה המחוזית, במטרה לקדם את התפתחות העיר. התוכנית ממוקמת בסמוך לשכונת אגמים המבוקשת, וכוללת כ-250 אלף מ"ר של מתחם עירוני משולב שיהיה מיועד למגורים, תעסוקה, מסחר, תיירות וכן למוסדות ציבור שכונתיים וכלל עירוניים (כגון היכל ספורט וכיכר עירונית), תשתיות ודרכים.

 

על פי התוכנית, שהיוזמה שלה החלה עוד ב-2010, המתחם העירוני יכלול 11 מבני מגורים, חלקם ישולבו עם חזית מסחרית; 13 מבני תעסוקה וכן מבנים נוספים למוסדות ציבור כגון בתי ספר, גני ילדים, היכל ספורט עירוני וכדומה. עוד עולה מהתוכנית כי 100 מתוך כלל הדירות שייבנו במתחם יהיו קטנות וכפי הנראה יהיו מיועדות לדיור מוגן או לדיור בר-השגה.

 

הדמיית התוכנית. רק 100 דירות קטנות (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים) (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)
הדמיית התוכנית. רק 100 דירות קטנות(הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)

 

תשומת לב לתחבורה הציבורית

מבני המגורים בתוכנית, המתפרשת על פני שטח של כ-410 דונם, יכללו תמהיל מגוון של קומות - החל מ-33 קומות למגדלים, 17 קומות למבני מגורים עם חזית מסחרית, 6 קומות למבני תעסוקה ומסחר ו-4 קומות למוסדות ציבור. אחד ממבני התעסוקה יוכל לכלול מעל קומות המסחר מגדל בגובה 24 קומות, שלפי תוכניות העבר אמור לשמש את משכן עיריית נתניה.

 

לדברי מנהלת פרויקט הקמת השכונה, ייחודה של התוכנית הוא במתן תשומת לב לנושא התחבורה הציבורית בשיטת BRT (תחבורה ציבורית מתקדמת שמזכירה את מערכת הרכבת הקלה שקיימת בחיפה ובירושלים), וכן שיפור הגישה לכביש החוף (כביש מספר 2).

 

השטח שעליו חלה התוכנית משתרע בין כביש מספר 2 לשדרות בן צבי במערב נתניה, גשר השלום בדרום וקריית החינוך והספורט בצפון. התוכנית, שקודמה על ידי עיריית נתניה, מכונה "אגם 3" ומצטרפת לשני מתחמי בנייה נוספים - "אגם 1" ו-"אגם 2".

 

השכונה החדשה היא חלק מתוכנית המתאר של עיריית נתניה לשנת 2035, במסגרתה מתכוונת העירייה להגדיל את היצע הדיור ב-50 אלף יחידות לצד 67 אלף היחידות הקיימות. כיום מספר התושבים בנתניה עומד על כ-220 אלף ולאחר התוכנית המספר צפוי לזנק לכ-400 אלף תושבים, אולם מתכנני התוכנית נזהרים ומדברים על הבטחת מלאי דירות ל-320 אלף תושבים. יצוין כי תוכנית "אגם 3" מנוהלת על ידי חושן ניהול פרויקטים ומתוכננת על ידי משרד פרחי צפריר אדריכלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים
הדמיית התוכנית "אגם 3" בנתניה
הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים
מומלצים