שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בתום תקופת יובש, אעשה הכל כדי לשכב אתכן

  אחרי כמה חודשים בלי סקס, מוכן הזכר של ההומו סאפיינס להיכנס למיטה עם כל אחת. טוב, כמעט כל אחת. וכל כמה שכוונותיו תהיינה רציניות, בעל כורחו הופכות הנשים בעיקר לאובייקטים מיניים

  "אז... איזה קשר אתה מחפש?", היא שואלת אותי במסגרת סדרת שאלות הבנאליה ההכרחית בכל שיחת היכרות ראשונית. לפחות עם זן מסוים של בנות. "מה זאת אומרת? קשר רציני", אני עונה לה. "אהבה, יחסים לטווח ארוך, זוגיות..."

   

  עוד בנושא:

  5 סקסולוגיים עם 12 סיבות לעשות סקס

  חמישית מהרווקות: מעדיפות נעליים על מין

  12 שעות של סקס כדי לחגוג ניצחון במונדיאל

  כולם כבר מצאו אהבה. עכשיו ההזדמנות שלך

   

  "אבל אם היית מזמינה אותי עכשיו למיטה שלך – תוך שתי דקות כבר הייתי בדרך אלייך – אחרי מקלחת, גילוח וצחצוח שיניים". טוב, את החלק השני אני לא ממש אומר לה אלא יותר לעצמי, ללא קול. הלוואי והיה אפשר לומר לאישה דבר כזה מבלי שיוביל לניתוק מיידי של השיחה (ומי יודע, אולי גם לתלונה על הטרדה מינית או אונס) – יודעים מה? אפילו שיתקבל בברכה.

   

   

  רוצה כנות? הרי לך כנות! התכוונתי לכל מילה: גם לאהבה וגם לזוגיות, וגם לכל השאר. טוב, נו, חזון אחרית הימים. עד שזה יקרה, תמשיך הכנות להיות שביל הזהב בין האמת שמותר לומר לזו שאסור. כן, כן, שמעתם נכון: גם החלק הראשון, זה שהשמעתי באוזניה, הוא אמת. אלא שבימינו מקובלת ההבחנה הדיכוטומית בין "קשר רציני" לבין כזה שאינו רציני (ובוא נקרא לילד בשמו: קשר מיני גרידא).

   

  אני לא יודע מה נוהגים גברים להצהיר בנוגע לכוונותיהם, אך הניסיון שלי הוא כולו עם נשים, ואלה תמיד תצהרנה שהן מחפשות קשר רציני – גם כשבסופו של דבר מתברר שהן לא. רבות מהן נוהגות להוסיף שמי שמחפש קשר לא רציני או סטוצים זה בסדר – רק שלה זה לא מתאים או שכבר לא מתאים, כי היא את תקופת הסטוצים כבר עברה.

   

  למרבה הגיחוך, כך נוהגות להצהיר נשים גם באתרים סליזיים, שהאוריינטציה שלהם היא סטוציונרית במובהק (כמובן, שאת זאת אני יודע אך ורק מניסיונם של אחרים. מיותר לציין שכף רגלי מעולם לא דרכה באתרים מסוג זה. איכס!)

   

  מחפש קשר רציני לא רציני

  אבל אם יורשה לי להביע כאן את דעתי הענייה (טוב, לזה נועדה הרשימה הזאת, לא?), ההבחנה בין "קשר רציני" ל"קשר לא רציני" – היא פשוט לא רצינית. בבסיסה קיימים הרצון לשלוט במציאות, בגורל ההפכפך, והאמונה, המעוותת לטעמי, כי ניתן למצוא אהבה על ידי בדיקת התאמתו של מועמד פוטנציאלי לקריטריונים מוגדרים היטב – למשל, סוג הקשר אותו הוא מחפש (אמונה שלמנועי החיפוש ו"החיפוש המתקדם" יש חלק נכבד בטיפוחה).

   

  אלא שבמהותו, תחום היחסים הינו כאוטי ואמורפי הרבה יותר ממה שאנחנו מוכנים להודות. לעיתים קרובות הקשר בין הכוונות שלנו – בין אם המוצהרות ובין אם לא – לבין מה שקורה בפועל, הוא רופף ביותר. אני בטוח, אגב, שהניסיון שלי בתחום זה אינו חריג: היו לי קשרים רציניים שבבסיסם הייתה כוונה לסטוץ.

   

  ברור שאני רוצה זוגיות! אני כולי מחויבות ואהבה (shutterstock) (shutterstock)
  ברור שאני רוצה זוגיות! אני כולי מחויבות ואהבה(shutterstock)

   

  לפני מספר שנים פנתה אלי מישהי באתר היכרויות. לפי התמונה היא נראתה לי מאד מושכת, בדיוק הטעם שלי. מתוקה להפליא. אני מודה שלפני שנפגשנו חשבתי עליה רק כעל זיון חד פעמי. אולי דוּ. נו באמת, מה יש לי לעשות עם גרושה + 3? חוץ מזה, שבאותה תקופה לא ממש חיפשתי קשר רציני. אבל בסוף נפגשנו והיה לילה מדהים. וכך גם זה שאחריו. ארבע שנים היינו ביחד. חברים. בני זוג. אוהבים. נכון, זה לא היה גן של שושנים – אבל במהלך התקופה הזאת היא הייתה האדם היקר לי ביותר, הקרוב אלי ביותר, וכך הייתי אני עבורה.

   

  כך יצא שאני עשיתי תוכניות, ומישהו למעלה צחק. וזה לא היה המקרה היחיד. דוגמאות הפוכות בטח לא חסרות. כי מה שוות כל הצהרות הרצינות אם אחרי פגישה או שתיים, אתה או היא או שניכם מגלים שזה לא זה? אז לא התכוונתם לסטוץ אבל אם היה סקס, אז זה מה שיצא בפועל. נראה לי שמרוב התעסקות של נשים בכוונותיהם של הגברים ובהגדרת כוונותיהן שלהן, הרבה פעמים הולך לאיבוד הכיף שבהיכרות. והרי גם כשמחפשים "קשר רציני" – זה אמור להיות כיף. מה אמור? זה חייב להיות כיף!

   

  כי אם לא כיף ביחד – מה יש לנו לעשות ביחד כל החיים? ואת, את באמת רוצה להיות עם גבר "רציני" שלא ירצה לזיין אותך מהשנייה הראשונה שהוא מכיר אותך?! כי מותק, אם הוא לא רוצה את זה מהשנייה הראשונה, אחרי ארבעה חודשים – גג חצי שנה – את תצטרכי לעבוד קשה מאד כדי לגרור אותו למיטה. וזה לא יהיה כיף, תאמיני לי.

   

  טוב, נו, את לא צריכה לשמוע את זה ממני. אני בטוח שאת יודעת את זה מצויין מניסיונך האישי. ונכון, כיף זה לא רק סקס. אבל גם. ובמידה רבה מאד. לפחות בכל הקשרים הרציניים שהיו לי הוא היה חלק חשוב מאד ממש מההתחלה.

   

  הזהירות המשמימה של החשש מפגיעה

  ונכון, לכל אחת (כמעט) יש סיפורים על איך זרקו אותה אחרי שנכנסה מהר מדי למיטה. אז עכשיו היא נזהרת. מתחילה בהילוך ראשון והרגל על הברקס. אבל למרבה הצער, ככה קשה מאד להגיע לאנשהו. העיסוק המאומץ בתהייה על כוונותיו של הצד השני הוא זה שהופך פגישות ראשונות רבות לרוויות זהירות על גבול החשדנות. למשמימות. לראיונות עבודה ולפגישות אחרונות. כל סיכוי להתאהבות נחנק כשאסור לאבד את הראש. וכי מה היא התאהבות אם לא לאבד את הראש? אכן, יכול להיות שאם תיכנסי איתו למיטה בפעם הראשונה, למחרת כבר לא תשמעי ממנו. אבל זה יכול לקרות גם אחרי שבוע. או חודש. ואפילו עם אחד שהגיע עם טבעת לדייט הראשון.

   

  נחזור אלי: אחרי הפרידה ממנה, מהסטוץ שהפך לארבע שנים, רציתי אהבה. רציתי ביחד. רציתי קרבה. איתה גיליתי שזה מה שאני צריך, ושבהחלט יכול להיות לי טוב עם אישה אחת. לפניה, כמעט בכל מערכת יחסים הייתי מגיע עד מהרה למצב שבו כל ישבן סקסי (שאינו של בת זוגי), שנכנס לשדה הראייה שלי, היה גורם לי לתחושת החמצה.

   

  אז התחלתי לחפש את מה שהייתי צריך: אהבה, ביחד, קרבה. זוכרים? את החתירה למגע די זנחתי באותו שלב. אבל אחרי כמה חודשים של רצינות עד דמעות (שלרוב לא נמשכה מעבר לפגישה הראשונה), ומשחקים (לרוב מצד הבנות הרציניות), החרמנות קצת התחילה להציק לי ולשבש לי את מצפן האהבה. כי עם כל הכבוד לאהבה, עד שהיא מגיעה צריך גם לאכול משהו.

   

  ופה אני הולך לגלות סוד גברי כמוס - אז שיישאר בינינו, טוב? אחרי כמה חודשים בלי סקס, מוכן הזכר של ההומו סאפיינס להיכנס למיטה עם כל אחת. טוב, כמעט כל אחת. וכל כמה שכוונותיו תהיינה רציניות, בעל כורחו הופכות נשים בעיקר לאובייקטים מיניים. ממש כשם שגם האדם המוסרי ביותר המגיע לחרפת רעב יישלח ידו ויגנוב לחמניה במכולת או רחמנא ליצלן יחטט בפחי אשפה – כך הגבר טהור הכוונות ביותר, זה שמחפש אהבת אמת כמו זו שבסרט "הנסיכה הקסומה", יהיה מוכן לשקר ולהטעות ולהתפשר קשות בכדי להשיג סקס אחרי כמה חודשים בלי.

   

  וכך, בעל כורחי, חרף רצונותיי הנשגבים, אני מוצא את עצמי לא אחת מתנהג כאחרון הסטוציונרים: אני משקר. אני מתפשר. אני ממקבל. ואני לא אוהב את זה. בחיי! אבל כשהרצינות לא עובדת, ויתרה מכך, כשנראה שהיא מגרה את בלוטות הביצ'יות של רבות מהנשים – אז לפחות נשתעשע קצת. והיות וכל ההתחלות שהיו לי בזמן האחרון ונראו כה מבטיחות בהתחלה, הסתיימו בסינונים ובהתעלמות, גם לי נמאס להיות יותר צדיק מהאפיפיור.

   

   

  כך, למשל, לא מזמן, בדרך חזרה מדייט שהסתיים בנשיקות סוערות, בדקתי אופציות עם מישהי שנעצרה לידי ברמזור אדום. אז היו לי קצת ייסוריי מצפון. מודה. אבל הם התפוגגו לחלוטין כשלמחרת המתנשקת הסוערת סיננה אותי. כצפוי. אז כן, אני רוצה אהבה, אך גם לסטוץ לא אומר לא. קודם כל כי זה אחלה דבר. אבל גם אם לא זאת הכוונה המקורית, לפעמים פשוט מגלים שהאש מספיקה רק ללילה אחד או שניים.

   

  מעבר לכך, גם קצת עייפתי מכל המשחקים של הבנות - ודווקא באחת התקופות הכי רציניות של חיי. אז אני מעדיף להפסיק לנסות לכוון את המציאות ופשוט לתת לדברים לקרות. ובכל מקרה, לפעמים, ככה לימדו אותי החיים, זו שלכאורה מתאימה רק ללילה אחד יכולה להיות אותה אחת שמתאימה לכל החיים. או לפחות לארבע שנים. 

   

   

  כל הכתבות נמצאות גם בפייסבוק של ערוץ יחסים. תעשו לייק?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  מין? מי חושב על זה בכלל? בשבילי רק אהבה
  shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים