שתף קטע נבחר

עוד תוכנית בנתניה: כ-3,000 דירות חדשות

ועדות התכנון אישרו פרויקט ענק להקמת 2,800 יחידות דיור בפרויקט "הרי גרינטל" במערב העיר נתניה. זאת לאחר שאתמול פורסם על אישור תוכנית נוספת להקמת כ-1,000 יחידות. 20% מהדירות יתוכננו כדיור בר-השגה

עוד תוכנית ענק אושרה בנתניה. לאחר שאתמול פורסם על אישור תוכנית להקמת 1,062 דירות בעיר, הבוקר (ב') הודיע משרד הפנים כי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז אישרה פרויקט מגורים ענק נוסף - "הרי גרינטל" במערב נתניה שיכלול 2,800 יחידות דיור חדשות.

 

נתניה - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

כמו בתוכנית שאושרה אתמול, מדובר בשלב של מתן תוקף לתוכנית - וכעת נותר ליזם להשלים את תנאי מתן תוקף תוך תקופת זמן מוגדרת. למעשה, מדובר במתחם המורכב מ-3 תוכניות שונות וכולל בסך הכל כ-6,000 יחידות דיור, כאשר שתי תוכניות מתוך ה-3 אושרו.

 

פרויקט המגורים החדש, ששטחו למעלה מ-300 דונם, ממוקם בין הרחובות אברמס בדרום, בן גוריון במערב, בן אבי בצפון ובן שלום עובדיה במזרח. הפרויקט כולל את הסטתה של שדרת בני בנימין לתוואי חדש, שבו אמור לעבור קו BRT (תחבורה ציבורית מתקדמת שמזכירה את מערכת הרכבת הקלה שקיימת בחיפה ובירושלים), שייתן מענה תחבורתי נוסף לאזור.

 

20% מהדירות יהיו קטנות

הפרויקט כולל דרכים חדשות, שטחי ציבור פתוחים ובנויים רבים ומבני מגורים בבנייה גבוהה הכוללת מבנים בגבהים שונים הנעים בין 14 קומות עד למעלה מ-30 קומות. כ-20% מסך יחידות הדיור בפרויקט תוכננו כדיור בר-השגה עם דירות ששטחן קטן יחסית.

 

זאת ועוד, הפרויקט כולל כ-66 דונם המיועדים לשמש כפארק מרכזי במתחם המגורים, שנמצא ברכס הכורכר המערבי המהווה מתחם נופי היסטורי המיועד לשימור. השכונה החדשה היא חלק מתוכנית המתאר של עיריית נתניה לשנת 2035, במסגרתה מתכוונת העירייה להגדיל את היצע הדיור ב-50 אלף יחידות לצד 67 אלף היחידות הקיימות.

 

כיום מספר התושבים בנתניה עומד על כ-220 אלף ולאחר התוכנית המספר צפוי לזנק לכ-400 אלף תושבים, אולם מתכנני התוכנית נזהרים ומדברים על הבטחת מלאי דירות ל-320 אלף תושבים. יצוין כי הפרויקט קודם על ידי עיריית נתניה ותוכנן על ידי האדריכלים לאה רובננקו ונחום כץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מערב נתניה. עוד כ-3,000 דירות חדשות
צילום: עידו ארז
מומלצים