שתף קטע נבחר

בלעדי: צפו ברונאל פישר מקבל מאלון חסן את תיק הדולרים

חשיפת ynet: בתום פגישה עם אלון חסן, תועד עורך הדין יוצא מבית קפה באשדוד ובידו תיק שבו 150 אלף דולר. החשד: הכסף היה מיועד לשוחד לקציני משטרה. מיד לאחר העברת הכסף נראה איש מח"ש רודף אחריו, לפני שנעצר

זהו הרגע המפליל שבו התקבלו כספי השוחד שיועדו לשוטרים: לידי ynet הגיע הסרטון שעומד במוקד הפרשה שמסעירה את משטרת ישראל - ובו נראה עו"ד רונאל פישר זמן קצר אחרי שקיבל לכאורה מזוודה ובה 150 אלף דולר, שהיו אמורים להוות תמורה ל"חילוץ" של אלון חסן מחלק מהתיקים נגדו. צפו בסרטון:

 

הפגישה בין עורך הדין לבין יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד התקיימה ביום חמישי בבית קפה בעיר והייתה חלק מתרגיל שבמסגרתו שיתף חסן פעולה עם המשטרה. רגע אחרי שיצא מבית הקפה קפצו עליו חוקרי מח"ש ועצרו אותו.

 

בסרטון נראית הפגישה בין השניים, לאחר שחסן הניח את תיק המזומנים מתחת לשולחן. חסן קם ללא התיק ונשאר במסעדה, ופישר יוצא מהמקום עם שני תיקים. בשלב זה נראה חוקר מח"ש שהמתין בהסוואה, ממהר בעקבות פישר - גם מחוץ למסעדה.

 

עו"ד רונאל פישר, היום בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עו"ד רונאל פישר, היום בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

אתמול הותר לפרסום שפישר נעצר ביום חמישי בחשד לעבירות שוחד ומרמה. במהלך חקירה סמויה עלה חשד שלפיו הוא הציע ללקוחות לסגור עבורם תיקים תמורת סכומים גדולים, שאולי הועברו לשוטרים. מעצרו של עו"ד פישר הוארך הבוקר בצהריים בחמישה ימים נוספים.

 

השופטת מאק קלמנוביץ' ציינה שקיים חשש לשיבוש הליכי משפט מצד עו"ד פישר: "קיים חשד לכמה פרשיות נוספות שבהן מתעורר חשד לעבירות שוחד או עבירות דומות. מדובר בכמה אירועים שכל אחד מהם עומד בפני עצמו.

לפחות לגבי חלק מהאירועים הוצג חומר הכולל חשדות מוצקים שמאחוריהם עומדים אנשים קונקרטיים וגרסאות ברורות".

 

בבקשת הארכת המעצר נטען כי פישר דיווח לחסן שמתנהלת נגדו חקירה, הודיע לו על מעצרו המתוכנן ואף מסר לו פרטים סודיים מתוך החומר המשטרתי. לחוקרי מח"ש אין בינתיים חשד מבוסס נגד חוקרים שאליהם הועבר הכסף, אבל יש עדויות על קשרים קרובים מאוד בין פישר לקציני משטרה - אחד מהם הוא בכיר בלהב 433, שעוכב הבוקר לחקירה. השניים מוגדרים חברים קרובים ואף נסעו יחד לחו"ל למספר ימים.

 

הבעייתיות בקשר בין השניים מתחדדת לנוכח העובדה שהקצין הוביל בין היתר את החקירה בפרשת נמל אשדוד, שבמסגרתה נעצר חסן בחשד שגרף כספים רבים שלא כדין באמצעות חברות הקשורות אליו. מטבע הדברים הוא היה חשוף למידע הרגיש ביותר מתוך החקירה.

 

בהמשך שוחרר הרב-פקד למעצר בית של חמישה ימים. בנוסף הורחק לעשרה ימים מהמשטרה. עו"ד עופר ברטל המייצג אותו אמר ש"הוא נחקר, השיב בפירוט לכל השאלות, התרשמנו שיש לו תשובות טובות מאוד לכולן. אין לו כל קשר למעשים לא נאותים שנעשו על ידי כל אדם אחר - אם נעשו כאלה. ככל שקשור אליו, לא נעשו על ידו כל עבירות והוא ימשיך לסייע למח"ש בחקירתה ככל שיידרש על מנת שינוקה מכל חשד במהירות האפשרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים