שתף קטע נבחר

מתווך עסקת שליט: אין עם מי לדבר בחמאס

פעיל השלום גרשון בסקין, שמחזיק ערוץ תקשורת ישיר מול הנהגת חמאס בעזה, אומר כי כל ניסיונותיו להביא לרגיעה כשלו. "דבריי הגיעו עד למשעל - הנהגת חמאס התעלמה והיא האשמה הבלעדית"

"צר לי לומר זאת, אבל ישראל מוכרחה לפעול בכוח". פעיל השלום גרשון בסקין, מי שניהל ערוץ חשאי מול חמאס ושימש כמתווך בעסקת שליט, פרסם הבוקר (ד') פוסט בפייסבוק ובו הצביע על חמאס כאחראי הבלעדי להסלמה. לדבריו, כל ניסיונותיו להשיג רגיעה נדחו על ידי חמאס. "דבריי הגיעו עד חאלד משעל", כתב בסקין, "הנהגת חמאס החליטה להתעלם. מנהיגים חסרי אחריות אלו ביצעו פשע כלפי עמם".

 

בסקין, שידוע כמי שמחזיק בערוץ תקשורת ישיר מול הנהגת חמאס בעזה, אמר הבוקר ל-ynet כי הנהגת חמאס לא הותירה ברירה אחרת לישראל. "ניסיתי להביא לרגיעה, ההסלמה הזו הייתה ברורה. אבל הנהגת חמאס התעלמה, ישראל חייבת לפעול כי ממשלה לא יכולה לשבת בשקט כשאוכלוסייה שלה מופגזת בכמויות של רקטות, גם אם פתרון של כוח לא יפתור שום דבר. הצער הכי גדול שלי הוא על הסבל האנושי שאנו חווים".

 

בפוסט שפרסם בסקין, כתב כי ניהל שיחות רבות עם הנהגת חמאס בעזה ביממה האחרונה אך כל ניסיונותיו נדחו על ידי הנהגת הארגון. "ביליתי שעות ארוכות אתמול בבוקר ואחר הצהריים בניסיון לשכנע את איש הקשר המרכזי שלי בחמאס לדבר עם מנהיגיו ולקרוא להפסקת אש למשך 24 שעות כדי למנוע הסלמה. המסר שלי עשה דרכו אל חאלד משעל. רציתי למנוע את מותם הבלתי נמנע של חפים מפשע ואת ההרס שמלחמה כזו תגרום. הנהגת חמאס החליטה להתעלם ולדחות את האפשרות להפסקת אש ואתגרה את ישראל לפעול".

 

לדברי בסקין, "מנהיגים חסרי אחריות אלו ביצעו פשע כלפי עמם. אני יכול לומר בכנות שנתניהו לא רצה בהסלמה. כל כך מצער שמנהיגי חמאס, חלקם יושבים בבתי מלון בחו"ל וחלקם מתחבאים מתחת לאדמה, שמו אוכלוסייה שלמה חפה מפשע בקו האש. זהו פשע. כוח בלבד לעולם לא יהיה מענה ראוי. אבל ישראל מוכרחה לפעול בכוח. אני מצטער לומר זאת. ישראל גם מוכרחה להציג תכנית משלה שתיתן מענה דחוף לצרכים של מיליון ו-700 אלף תושבים בעזה. אחרת המלחמה הבלתי נגמרת הזו לא תסתיים לעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים