שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נשארים מחוברים בממ"ד

  הקירות העבים מונעים מהקליטה הסלולרית להכנס, הראוטר הביתי נמצא רחוק מדי בשביל שיקלטו אותו בתוך החדר. אחת השיטות להעביר את האינטרנט פנימה מבלי לעשות חורים בקיר, היא דרך רשת החשמל. כך עושים זאת

  אם הבית שלכם נבנה בעשרים שנה האחרונות, כנראה שגם לכם יש קושי לקלוט אינטרנט אלחוטי בתוך הממ"ד. בדקנו מתאם אינטרנט המשתמש בתשתית החשמל הביתית כאילו הייתה כבל רשת לכל דבר, וגילינו כמה קל זה לחבר את הבונקר הביתי לאינטרנט.

   

   

  איך משתמשים

  המערכת בנויה ממשדר ומקלט. בכל צד ישנו שקע רשת תקני (RJ45).

   

  צד אחד מחברים לחשמל ועם כבל רשת ואל הראוטר או המודם הקיימים בבית, ואת הצד השני מחברים לחשמל בחדר שבו אין קליטה כמו הממ"ד, ואליו מחברים את המחשב.

   

  בערכה שבדקנו ישנם שני מתאמי רשת בשם HP-5101K שלהם חיבורי רשת קווים בלבד. אדימקס מייצרת גם מתאמים שיש להם מספר שקעי רשת מובנים וגם כאלו שיש בתוכם ראוטר מובנה, כך שבמקום לקבל יציאת רשת קווית בממ"ד, תקבלו חיבור אלחוטי עבור כל המכשירים הניידים. פריסת התשתית עצמה ניתנת להרחבה וניתן להוסיף עוד יחידות קצה ובכך לרשת את כל הבית בחיבורי רשת פיזיים שהם אמינים ומהירים מחיבור אלחוטי.

   

   (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  (צילום: יח"צ)

   

  המתאם מהסדרה הזו מסוגל להעביר מידע בקצב של עד 500 מגה ביט לשנייה, שזה נאה מאוד. כמו כן יש לו תאימות לאחור למתאמים הישנים יותר שיכלו להעביר עד 200 מגה ביט בלבד. המרחק בין המשדר למקלט יכול להגיע עד 300 מטר של כבל חשמל (לא קו אווירי כמו אלחוטי).

   (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  (צילום: יח"צ)

   

  תלת פאזי או לא?

  מבלי להכנס להנדסת חשמל, ברוב הבתים מהעשור האחרון יש תשתית חשמל תלת פאזית כשכל פאזה מוקדשת לאזור אחר בבית. לרוב זו פאזה אחת למזגן, אחת לאזור הסלון והמטבח ואחת לחדרים. ההפרדה הזו מאפשרת להפעיל צרכני חשמל כבדים כמו מזגן במקביל לתנור אפייה ומדיח, מבלי שהחשמל יקפוץ כל רגע. אך אותה הפרדה בדיוק היא זו שלא מאפשרת לתקשורת לנוע בין החדרים לסלון. בפיקוק מחשבים, החברה הנותנת את השירות למוצרי אדימקס בארץ מבקשים להדגיש כי דגם זה לא מיועד לתלת פאזי, וישנם דגמים שכן מיועדים לכך. אוסיף ואומר שעבורנו הוא דווקא כן עבד בתלת פאזי.

   

  בחשמל או באוויר

  העברת האינטרנט על גבי חשמל היא המצאה מצוינת, שפותרת הרבה בעיות, בעלות יחסית נמוכה לעומת האלטרנטיבות שלה. עם זאת ישנם לא מעט מקרים שבהם התוצאה לא מוצלחת במיוחד בגלל אופי התשתית. לדגם הספציפי שבדקנו יש לא מעט מתחרים, קשה לומר מי יותר או פחות טוב, שכן הביצועים נשענים בעיקר על טיב תשתית החשמל בבית. אנחנו ממליצים על דגמים שמבטיחים לפחות 200 מגה ביט, שכן מתחת לזה תתקשו להעביר קבצים בין המחשבים בבית, והזרמת וידאו תהייה בינונית למדי.

   

  מחירו של דגם HP-5101K של אדימקס הוא 360 שקל וניתן להשיג אותו ברשת באג.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים