שתף קטע נבחר

חיבוק לילדים

זה לא כל כך פשוט להיות כאן הורה - להתמודד עם הפחדים, עם שאלות מורכבות ועם מה מספרים לילדים, לא קל להיות כאן ילד עם כל מה שקורה מסביב - אבל מתוך כל זה, צומח לנו דור מיוחד במינו. שר החינוך, הרב שי פירון, בטור אישי

בשבועות האחרונים אני פוגש ילדים וילדות, נערים ונערות, לכל אורכה ורוחבה של הארץ. מציאות החיים המורכבת בארץ האהובה שלנו הביאה עלינו שורה של אירועים מטלטלים, ועכשיו באו עלינו ימים של מלחמה.

 

שוב ושוב חזרו והתנגנו בי המילים של שיר הילדים הנפלא:

 

"זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד

 

לשמוע חדשות בכל חצי שעה 

 

לדעת שהיכן שהוא עוד אמא מתפללת

 

תקתוק שעון הולם דמעה ועוד דמעה  

 

זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד

 

ללמוד בבית-הספר על המלחמות

 

זה לא כל כך פשוט אבל, אבל

 

מול שמי התכלת

 

אני יודעת רק שכאן אני רוצה לחיות"

 

(מתוך "להיות כאן ילד", מילים: יערה שבו)

 

זה לא כל כך פשוט להיות כאן הורה. להתמודד עם פחדים ועם שאלות מורכבות על טוב ורע. אנחנו צריכים לספר לילדים את סיפורה של הארץ, אבל גם לתמוך בכם ההורים, לחזק אתכם, לסייע לכם בכלים שיאפשרו לכם להתמודד עם אתגרי התקופה.

 

אומרים שהנוער של היום הוא לא כמו הנוער של פעם. שהוא פחות. שלא אכפת לו, שהוא לא מספיק. זה לא נכון. בישראל גדל נוער נפלא, מחויב, אוהב אדם; בישראל צעירים וצעירות רגישים. בישראל צעירים הבורחים מסיסמאות, מקדשים את הנורמליות, אוהבים את החיים כפשוטם לצד נאמנות עמוקה לעמם ולארצם. בני נוער מהדרום ומכל האזורים הנמצאים תחת איום הטילים מגלים שהדור הבא לא נופל מקודמיו ואולי אף עולה עליו.

 

אתם נותנים משמעות למאבק שלנו על דמותה של הארץ, אתם מדרבנים אותנו להגן עליה, להבטיח מרחב של חיים שיש בהם משמעות לצד נוחות.

 

זה לא כל כך פשוט להיות כאן ילד. אבל זו גם זכות גדולה. לכן רצינו לשלוח לכם חיבוק ואהבה, להסתכל לכל אחד בעיניים ולהבטיח לכם שאנו עושים הכל כדי שיהיה כאן טוב יותר. בין בתי־ספר של הקיץ למחנה של התנועה שהתבטל, בין בחינת בגרות תחת איום הטילים לטיול גמר שהתפספס, אנו שוקדים ולא מוותרים על העתיד שלנו. כזה שיהפוך את ישראל למקום שבו תלמדו על מלחמות מהעבר, כזה שיהפוך את השלום מחזון והבטחה למציאות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
רצים למחסה בזמן אזעקה
צילום: אבי רוקח
צילום: עופר מאיר
שר החינוך, שי פירון
צילום: עופר מאיר
מומלצים