שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

הילדה שנפצעה מרקטה פוחדת לחזור הביתה

עתיל אל-וקילי בת ה-13 נפצעה מפגיעת רקטה בחצר ביתה ליד לקיה בנגב. "אין מקלטים, פוחדת שזה יקרה שוב". שיפור משמעותי במצב של אחותה מראם, שנפצעה קשה

"אני זוכרת מה קרה, שמעתי אזעקה חלשה אבל לא חשבתי שזה ייפול בבית או בחצר שלנו. הסתובבתי בחצר ואז הרקטה נפלה. ראיתי את הפיצוץ והעשן וברחתי. אני פוחדת לחזור הביתה, לא מרגישה ביטחון בבית. אין מקלטים, אין כלום. אני פוחדת שזה יקרה עוד פעם".

 

עתיל אל-וקילי בת ה-13 מתאוששת מפציעתה שלשום מהתפוצצות רקטה ליד לקיה בנגב. בבית החולים סורוקה בבאר שבע היא סיפרה היום (ד') על הרגעים שבהם נפגעה יחד עם אחותה מראם, בת 11, שהייתה בסכנת חיים ובינתיים חל שיפור משמעותי במצבה.

 

 

על הפציעה של אחותה הקטנה אמרה עתיל: "אני יודעת שאחותי נפצעה, לא דיברתי איתה אבל אני מתעניינת בשלומה. הרופאים אמרו לי שאני אהיה בסדר ואחרי כמה ימים אחזור לחיי היום-יום. אני נגד המלחמה". מראם הגיעה לבית חולים במצב קשה, נותחה, וכעת היא בהכרה ונושמת בכוחות עצמה. היא מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ ילדים ומצבה מוגדר בינוני.

 

עוד בחדשות:

 

שר החינוך פירון מבקר את עתיל אל-וקילי. "פוחדת שזה יקרה עוד פעם" ()
שר החינוך פירון מבקר את עתיל אל-וקילי. "פוחדת שזה יקרה עוד פעם"

השר פירון עם מראם. נותחה ונושמת בכוחות עצמה ()
השר פירון עם מראם. נותחה ונושמת בכוחות עצמה

 

עתיל דיברה במהלך ביקורו בבית החולים של שר החינוך שי פירון, שאמר על פציעת האחיות: "אני מקווה ששתי הבנות יחזרו כמה שיותר מהר לתפקוד רגיל וימשיכו בחיים נורמליים". בהתייחס להיערכות של מערכת החינוך במהלך חופשת הקיץ בעקבות מבצע צוק איתן, אמר פירון: "אנחנו מקווים כי נחזור לשגרה במהרה".

 

איברהים אל-וקילי, יו"ר הכפרים הלא מוכרים, הוא סבן של הבנות שנפצעו: "כל התושבים בפזורה הבדואית בסיכון, במיוחד בכפרים הלא מוכרים. אין להם שום מיגון. ביקשנו פעם אחר פעם שידאגו למיגון אבל דבר לא נעשה".

 

לגבי העימות בין ישראל לחמאס אמר אל-וקילי: "זו מלחמה מיותרת, אין צורך במלחמות. אנחנו צריכים להגיע לשלום ושווה להשקיע בו, גם אם זה כואב לשני הצדדים". על מצבה של נכדתו שנפגעה אמר אל-וקילי: "היא מתאוששת מהר והתעוררה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים