שתף קטע נבחר

נשוי ואב לפעוטה: זהו הנאשם ברצח אבו חדיר

יוסף חיים בן דוד מההתנחלות אדם הוא הנאשם המרכזי ברצח הנער הערבי משועפט. אביו ל-ynet: "שיעשו את מה שצריך לעשות"

האיש מאחורי הרצח המזעזע: בית המשפט העליון התיר לפרסם הערב (יום א') כי יוסף חיים בן דוד, בן 29 מהתנחלות אדם באזור ירושלים, הוא הנאשם המרכזי ברצח הנער מוחמד אבו חדיר משועפט לפני כשבועיים.

 

לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

 

נגד בן דוד ושני נערים נוספים הוגש ביום חמישי כתב אישום לבית המשפט המחוזי בגין רצח, חטיפה, הכאה והצתה למוות של אבו חדיר. כתב האישום כולל בתוכו גם את ניסיון החטיפה של ילד בן שבע משכונת בית חנינא יממה לפני חטיפת אבו חדיר וכן ניסיון לשרוף מכוניות של פלסטינים וחנות בכפר חיזמא בחודש יוני.

 

ברקע הגשת כתב האישום, משרד הביטחון החליט להכיר באבו חדיר כנפגע פעולות איבה בעקבות הגשת כתב האישום. "הממצאים העולים מכתב האישום הם שאבו חדיר נרצח על רקע לאומני ולכן הוכר בנפגע פעולות איבה", נכתב בהודעת המשרד.

 

בן דוד, נשוי ואב לפעוטה בת שנתיים, מחזיק בבעלותו חנות משקפיים בירושלים. שני הנערים שמואשמים יחד עם בן דוד נהגו להסתובב רבות באופן קבוע. על פי כתב האישום, בן דוד היה זה שהצית את אבו חדיר בעת שהיה מחוסר הכרה ויזם את שריפת גופתו כדי להשמיד ראיות.

 

עוד על פרשת רצח מוחמד אבו חדיר:

 

אביו של בן דוד הגיב בשיחה עם ynet להגשת כתב האישום נגד בנו: "שיעשו את מה שצריך לעשות. קשה לי מאוד עם כל המצב הזה. הרבה שנים יש לו בעיות פסיכיאטריות". לפני כשבועיים אמר על בנו כי הוא אדם רעוע בנפשו. "ברגע שהוא לא לוקח את הכדורים אז הוא פרטיזני גדול. הוא יכול להחריב עולמות אם הוא לא לוקח כדורים". הוא גינה את המעשה ואמר: "הגנאי הוא לכולנו שאסור לעשות מעשה כזה. לא לפי תורתנו הקדושה ולא לפי החוק".

 

ככל הנראה, לפחות שניים מהנאשמים, בהם בן דוד, יטענו לאי כשירות פסיכאטרית בעת ביצוע המעשה. לפני כמה ימים אישר השופט לפרסם את שמו של הנאשם המרכזי, אולם בא כוחם של הנאשמים, עו"ד אהרון רוזה מארגון "חננו", הגיש ערעור לבית המשפט העליון בטענה שהפרסום יביא לסיכון בני משפחתו, שהוזהרו בעניין על ידי קצין משטרה.

בן דוד בבית המשפט, ביום הגשת כתב האישום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בן דוד בבית המשפט, ביום הגשת כתב האישום(צילום: גיל יוחנן)

לאחר הדיון אמר הסנגור עו"ד רוזה: "רק כעת יותר לנו לקבל את חומרי החקירה. לאחר שנעבור עליהם נבדוק אם הם תואמים לכתב האישום, שהוא רק גירסת הפרקליטות למעשים. לאחר מכן נראה מה תואם למציאות, מה בדיוק עשה כל נאשם ומה כשירותו של כל אחד מהם להעמדה לדין".

 

להודעה על כתב האישום צירף היועץ המשפטי לממשלה הודעה מיוחדת שלפיה מדובר ב"מעשה חמור ומזעזע, שבוצע על רקע גזעני נגד נער חף מפשע. אני מבקש להביע את צערי העמוק על מעשה אכזרי זה, הנוגד את המוסר האנושי הבסיסי".

 

לפני ההצתה: "זה בשביל משפחת פוגל ושלושת החטופים"

הפרטים על אודות הרצח והחקירה, שחלקם כבר דווחו בימים האחרונים בכלי התקשורת, הותרו לפרסום לבקשת "ידיעות אחרונות" שיוצג על ידי עו"ד פז מוזר ממשרד ליבליך מוזר. היחידה המרכזית במשטרת ירושלים מכנה את התיק "הדיבר השישי". החשודים הודו בחקירתם במיוחס להם ושחזרו את האירועים. הם טענו שעשו זאת על רקע החטיפה והרצח של הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל.

 

בלילה נכנסו שלושת החשודים למכונית היונדאי ששימשה אותם ונסעו בין שער שכם, ואדי ג'וז ובית חנינא, עד שלבסוף הגיעו לשועפט. הם הסתובבו בשכונה במשך 20 דקות והתווכחו ביניהם את מי לחטוף: גבר מבוגר, נער צעיר או אישה. ברכב נהג חיים בן דוד, מה שהשאיר במושב האחורי את שני החשודים האחרים, בני 17 ו-16, שחששו שלא יצליחו להתמודד עם גבר חזק מהם. לבסוף אמר אחד מהם: "בואו נחטוף צעיר. אישה צועקת יותר מגבר".

 

על פי כתב האישום, סמוך ל-3:45 הבחינו במוחמד אבו חדיר. שניים מהנאשמים ירדו מהמכונית ופנו אליו במטרה לוודא כי הוא ערבי. אבו חדיר חשד בהם, לכן התקשר לדודו וניסה להתרחק, ולכן הכו הנאשמים אותו והכניסו אותו למכונית חרף התנגדותו. במהלך המאבק בעט הקורבן בעט בראשו של אחד הנאשמים, שבתגובה הטיח בקורבן שהוא ישלם על הבעיטה, ואחר צעק לעברו: "תגמור אותו".

 

במהלך הנסיעה ליער ירושלים, נטען, חנק אחד מיושבי הרכב את אבו חדיר, עד שהתעייף וחברו סייע לו. בעקבות זאת התערפלה הכרתו של הקורבן עד שאבדה לחלוטין. מעט לפני כניסתם ליער ירושלים, ביקש בן דוד משני הנערים לקבל לידיו את מכשיר הטלפון של הקורבן. הוא זרק את הסוללה והשמיד הכרטיס.

 

בהמשך הוא היכה פעמיים בראשו של הקורבן וצעק "זה בשביל משפחת פוגל, זה בשביל שלהבת פס". לאחר מכן בעט בו שלוש פעמים ואמר "זה בשביל אייל, זה בשביל גיל-עד, זה בשביל נפתלי". לאחר מכן אמר לשני הנערים כי עליהם לשרוף את הקורבן, כדי ש"לא יקום עליהם" וכדי להשמיד ראיות שעלולות לקשרם למעשה. השניים שפכו דלק מבקבוקים שהכינו מראש על כל גופו של הקורבן מחוסר ההכרה, ואחד מהם הצית אותו. אבו חדיר נשרף למוות בעודו חסר הכרה.

 

נועם (דבול) דביר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מוחמד אבו חדיר
צילום: רויטרס
מומלצים