שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

משפחה במבצע: שלושה אחים וגיס ירדו לעזה

5 ילדים יש לשרה קולר מנחלים. דורון, תומר ורועי נקראו לפעילות עם תחילת המבצע. גם הבעל של אחת מבנותיה איתם. איך מסתדרים? "בלי לחץ"

משפחה שלמה בצוק איתן : ימים מתוחים עוברים על שרה קולר, המתגוררת ביישוב הדתי נחלים, סמוך לפתח תקווה. שלושה מבין חמשת ילדיה, וגם הבעל של בתה, נמצאים כעת בדרום ולוקחים חלק פעילות הצבאית סביב רצועת עזה. "המורל של המשפחה שלנו גבוה", סיפרה. "אנחנו מאמינים בצדקת דרכה של המדינה ובחשיבות של הנתינה וההגנה על הארץ".

 

בנה דורון (40), אב לשבעה, הוא סגן-אלוף בקבע ביחידת יהל"ם בהנדסה קרבית, והוא נמצא בדרום מאז החלה המתיחות. "בשגרה זהו תפקיד שבו הוא חוזר הרבה הביתה, אבל מאז הוא כבר כמה ימים לא חזר", הסבירה אמו.

שני אחים בדרום, רועי ודורון (צילום: תומר קולר ) (צילום: תומר קולר )
שני אחים בדרום, רועי ודורון(צילום: תומר קולר )


 

הבן תומר (37), אב לחמישה, הוא רב-סרן שלמד רפואה בעתודה הצבאית ומתמחה כיום במחלקה הכירורגית לב-חזה בבית החולים הדסה. הוא נקרא כעת לעזוב את ההתמחות ולשוב לתפקידו בצבא. "תומר כבר שלוש שבתות לא היה בבית", סיפרה אמו. "מאז שהחלה המתיחות הוא שב לתפקידו בפיקוד העורף ועסוק בענייני עזה".

 

הבן השלישי, רועי (33), אב לארבעה, הלך בעקבות אחיו דורון ליחידת יהל"ם. הוא הגיע לדרגת רב-סרן בקבע ויצא ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת אריאל, אבל המבצע החזיר אותו לשירות.

 

בתה של שרה, רונית, נשואה לסגן-אלוף דרור חוגי (43), ויחד הם הורים לשמונה ילדים. דרור משמש מפקד בקורס מ"פים שירד לדרום לקראת הרחבת המבצע. הבת הצעירה של משפחת קולר, רותם (30), היא היחידה שלא נמצאת בארץ, אלא בשליחות עם בעלה במינכן לעידוד עליית יהודים לישראל.

 

- שרה, איך מתפקדת משפחה שחלק גדול ממנה עוסק במבצע?

"אנחנו מאמינים מאוד במה שהם עושים וזה חשוב. גם אבא שלי היה בקבע שנים רבות. הוא שירת בהגנה והשתתף במלחמות, ממלחמת השחרור ועד ששת הימים. אנחנו ממוקדים באמונה בצדקת דרכה של המדינה וצריך לעשות כל מה שאפשר כדי לתת למען המדינה והחברה.

 

"הבנות שלי והכלות שלי חזקות ומתפקדות היטב. לא שינינו שום דבר מסדר היום ומההרגלים שלנו. הכול מתנהל כמו שצריך, בלי לחץ. אנחנו מתגעגעים אבל אנחנו גם רגילים למצבים האלה. כולנו תקווה שיהיה לנו רק טוב ושקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר קולר
האחים רועי ודורון קולר
צילום: תומר קולר
מומלצים