שתף קטע נבחר

סוכני נסיעות: "אזהרת המסע לטורקיה מטעה"

התאחדות סוכני הנסיעות פרסמה הודעה ובה נטען כי אזהרת המסע לטורקיה שפורסמה השבוע - לא מעדכנת או מחדדת דבר. "האזהרה לפרוטוקול בלבד ומבלבלת את הציבור"

התאחדות סוכני הנסיעות הוציאה היום (שבת) הודעה בה היא טוענת כי אזהרת המסע לטורקיה אינה אלא "הודעה לפרוטוקול" והיא מבלבלת את הציבור בישראל ומטעה אותו.

בהודעתה מסרה ההתאחדות: "אזהרת המסע היא 'חידוד' שאינו מחדש דבר בהודעה שפורסמה כבר לפני כמה שנים הן באתר משרד החוץ והן באתר המטה ללוחמה בטרור. האזהרה היא בדרגה 4, הנמוכה ביותר. דרגה 1 היא הגבוהה ביותר. זו הודעה שאינה מעדכנת או מחדדת דבר", לשון הודעת ההתאחדות.

 

עוד הוסיפו בהודעה כי לו חפצו הגורמים האחראים לעדכן את אזהרת המסע לטורקיה היו מוציאים הודעה על אזהרה חדשה, ומעלים את דרגת החומרה של ההודעה. "הציבור אינו יכול להסיק מהאזהרה דבר ומחצית דבר", נכתב. סוכני הנסיעות הוסיפו כי אכן משרד החוץ הורה לחלק מצוותו להתפנות מאיסטנבול, אולם לא הוציא כל הנחייה דומה לישראלים הנופשים בצידה האחר של טורקיה, באנטליה.

 

במהלך סוף השבוע העריכו סוכני נסיעות המוכרים חבילות נופש לאנטליה, כי ממחר (א') יחל גל בקשות לביטול חבילות לאנטליה ועצירה מוחלטת בהזמנות ליעד זה. "כיוון שחלק ממשרדי הנסיעות אינם עובדים ביום שישי, עוד לא חטפנו את המכה הגדולה. אבל ברור לנו עכשיו שהבוקר יהיה מבול של טלפונים ואנשים ירצו לבטל את החופשה באנטליה", אמר ל-ynet הערב סוכן נסיעות. לדבריו, "דווקא עכשיו, כשהכל נראה כל כך טוב, כשגם ועדי עובדים חזרו לטורקיה, עם ישראל מגיע לטורקיה בהמוניו, לגווניו, מכל שכבות האוכלוסיה ובניגוד לדעה הרווחת שלאנטליה נוסעים רק ערבים ישראלים - היעד הזה הולך להתפרק", אמר.

 

הנתונים היבשים שפורסמו לפני שבוע על ידי רשות שדות התעופה מלמדים כי בחודש יוני יצאו לאנטליה כ-40 אלף ישראלים, גידול של כ-33% בהשוואה ליוני אשתקד. במחצית הראשונה של 2014 חל גידול של יותר מ-47% במספר הישראלים שנסעו לאנטליה וביום ראשון, מחר, אמורות לצאת לאנטליה עשר טיסות ועליהן כאלפיים ישראלים. זאת, כאשר עדיין לא ברור כמה יגיעו לטיסה או יחליטו לוותר על כספם ולהישאר בארץ.

 

הזינוק בביקושים של הישראלים לחופשות באנטליה הביא לכך שסיטונאי התיירות בישראל השקיעו מיליוני דולרים בהתחייבויות על טיסות ובתי מלון והתרסקות בקו זה עלולה לגרום להם להפסדים ניכרים, כאשר קיים חשש כבד כי לא יוכלו לקבל בחזרה את הכספים שנתנו כמקדמות לבתי המלון באנטליה, וגם לחברות התעופה הטורקיות המפעילות את הטיסות בקווים מישראל לכל היעדים בטורקיה.

 

יחד עם זאת סיטונאים עמם שוחחנו בסוף השבוע אמרו כי כבר הבוקר יחלו לחפש חלופות ליעדי נופש, אולם זו תהיה מלאכה לא קלה, משום שבתי המלון ביעדים כמו רודוס וכרתים גם כן מלאים בעונה זו עד אפס מקום.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים