שתף קטע נבחר

בין יופיטר למזל אריה: רכבת ההרים של הזמן שלנו

יופיטר נחשב לכוכב מיטיב, אבל על פי האירועים המתרחשים בתקופה האחרונה נדמה שמשהו אחר מתרחש - דימה גור מסביר על השפעות יופיטר, כיצד עלינו לתפוס אותן ומה יקרה בהמשך

ביום רביעי האחרון נכנס כוכב יופיטר למזל אריה - באסטרולוגיה עתיקה נחשב יופיטר לכוכב מיטיב (Benefic) ומלא אופטימיות. יחד עם זאת, האירועים שהתחוללו בעולם, מראים השקפה שונה:

 

בעולם שמענו על רכבת ירדה מהפסים במטרו של מוסקבה, הרגה קרוב ל-25 איש ופצעה כ-160. כמו גם על מטוס נוסעים מסוג בואינג הופל במרחב האווירי של מזרח אוקראינה ואיתו נספו כ-290 איש, רובם הולנדים ואזרחי אומות המערב.

 

ואצלנו - הפלישה הקרקעית לרצועת עזה והסלמה נוספת במלחמה הנוכחית, האינתיפאדה ה-3 או איך שדפי ההיסטוריה יבחרו לקרוא לזה.

 

אתם ודאי שואלים איך קורה שמטיב משפיע ככה? ובכן, יש פה כמה שאלות פילוסופיות וכמה פרקטיות. דבר ראשון, יופיטר מיטיב למי, לישראל או לפלסטינאים? לשני הצדדים או אולי לאף אחד מהם?

 

טוב לנו או רע? יופיטר (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
טוב לנו או רע? יופיטר(צילום: shutterstock)

 

אם כבר מיטיב, אז אולי, בעצם, גורם לאופטימיות ואיתה לאשליות של ניצחון וגדולה, כך קורה שכל צד חושב שזה יטיב איתו אך, בסופו של דבר, כולם מסתבכים עוד יותר בצרות. למעשה, מייצר אשליה של גדלות, בעוד שבפועל אין בו תוכן. לא תוכן ממשי כמו במזלות הביתיים שלו - קשת ודגים. אם נסתכל על כך במושגים של אסטרולוגיה מודרנית, הרי שיופיטר מעצים ומרחיב, ויופיטר באריה מעצים גאווה לאומית, פטריוטיות, גישה תקיפה ופראית, ותרבות של כבוד וגבריות בין האנשים והאומות.

 

יופיטר יישאר באריה למשך שנה וחודש, עד אוגוסט 2015. אבל כדאי להסתכל על שילוב ההשפעות של יופיטר ושבתאי בשמיים - שבתאי מסיים תקופה של שנתיים וחצי במזל עקרב, פועל נגד הביטוי החיובי של יופיטר, ואחראי, בין השאר, לממשלות הלא גמישות של הקדנציות האחרונות בפוליטיקה העולמית.

 

הימצאות יופיטר ושבתאי במזלות יציבים שניהם (עקרב ואריה) יוצרת קונפליקט בין הצורך המתעורר של האנשים בהגדרה עצמית והנהגה אופטימית ואמיצה, לבין מבני שלטון הבנויים על הישרדות ושימור עצמי ומונעים מחשש.

משתמשים הם בעזרתה הנדיבה של ריגול, מעקב, ושיטור (מקרה אדוארד סנודן ו-NSA) ומפנים הם את אהדת הציבור הרחק מהם.

 

המעבר העתידי של שבתאי למזל קשת תומך במיקום החדש של יופיטר במזל אריה ומראה על שינוי בהלכי רוח ובתמונת המצב הפוליטית הבינלאומית. המעבר יתרחש סמוך לחג המולד בדצמבר הקרוב ויקביל למעבר יופיטר לנסיגה שבועיים לפני זה.

 

מעבר יופיטר לנסיגה וכניסת שבתאי למזל האש קשת (ההרמוני לאריה) יחזיר את ההרמוניה לעולמנו, היין והיאנג מתאחדים, תם עידן הקונפליקט ומסתמן סדר חדש ומבטיח - אין מדובר פה על שלום עולמי או משהו מהאגדות, אלא על סיומה של תקופה ותחילתה של תקופה חדשה שיותר מותאמת לזמנים.

 

במבט היסטורי על מחזור יופיטר במזל אריה (פעם בתריסר שנים) ניתן להצביע על כמה מגמות בולטות:

קיץ 1991 - קיץ 1990:

  • חומת ברלין נופלת ואנשי מזרח ומערב גרמניה מתאחדים לאומה אחת.
  • מלחמת המפרץ פורצת עם מעבר יופיטר לאריה באוגוסט וישראל מותקפת בטילי סקאד.
  • יהודי ברית המועצות עולים לארץ ומעוררים שאלות של זהות לאומית, יכולת קליטה, שורשים והגדרת 'מיהו יהודי?'

 

קיץ 2003- קיץ 2002:

  • שנה אחרי ה-11 לספטמבר ג'ורג' בוש הבן מנסה לגייס תמיכה למלחמת עירק ה-2 ופוצח בה גם ללא תמיכת האו"ם. בגדד נכבשת באפריל 2013.
  • אנו בעיצומה של האינתיפאדה השנייה, קצת אחרי חומת מגן, בונים את חומת ההפרדה ופצצות מרגמה וטילים ראשונים נופלים על שדרות.

 

גם במבט כללי ניתן להבחין במחזוריות ברורה - מלחמת עירק מופיעה שוב ושוב וגם מלחמות ישראל עם דגש על הקונפליקט הישראלי פלסטני. אביב העמים של המאה ה-21 נכנס להילוך שלישי ואנחנו במרכז המאורעות.

 

דימה גור , אסטרולוגיה עתיקה ופסיכולוגית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
איך זה ייגמר?
צילום: AFP
צילום: לי גריין
דימה גור
צילום: לי גריין
מומלצים