שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

הלוחם שנהרג לידידה: "צריך להיכנס"

סמל בניה נפתלי רובל, שנהרג בהיתקלות עם כוחות חמאס ברצועת עזה, התכתב עם ידידתו והבטיח לה כי היא תראה אותו "מהר, בריא ושלם"

"את תראי אותי מהר, בריא ושלם", כך הבטיח סמל בניה נפתלי רובל לידידתו לפני כשבוע, כששוחחו בוואטסאפ על אפשרות כניסתו לרצועת עזה. רובל, לוחם חי"ר בן 20 מחולון, נהרג בהיתקלות עם כוחות חמאס בסוף השבוע.

 

 

ההרוג ועדן לוי (18) הכירו לפני כשנה והסתובבו מאז במעגלים חברתיים משותפים. "רק בחמישי ידענו שהוא נכנס בטוח בכניסה הקרקעית", סיפרה, "אבל ביום ראשון הייתה הפעם האחרונה שהוא יכול היה לדבר איתי, כי לאחר מכן התגייסתי ולא היה לי טלפון. הוא אמר לי שצריך להיכנס קרקעית ושניכנס חזק. הוא הוסיף שזה מסוכן ושהוא מפחד, אבל שצריכים להיות חזקים ושחייבים לעשות את זה, ושבשביל זה הוא מתאמן כל הזמן".

 

לוי סיפרה לו על חששותיה, ורובל השיב לה כי "צריך להיכנס, אחרת זה לא יפסיק. מסוכן, מפחיד, אבל חייב לעשות את זה. בשביל זה אני מתאמן וקורע את התחת וסוגר שבתות, שבת שישית".

 

היא הוסיפה וסיפרה: "הוא היה בן אדם באמת מדהים. כל מה שאת צריכה, הוא שם בשבילך. בחור עם הרבה שמחת חיים ומאוד חברותי. אלוהים לוקח את הטובים ביותר. הוא היה הטוב ביותר". 

 

לוי הוסיפה כי "בשלוש ורבע לפנות בוקר אחיו ירין שלח לי הודעה, וראיתי אותה בסביבות חמש לפנות בוקר. רציתי להיות מנותקת מכולם כי היו שמועות ולא רציתי לדעת אם זה נכון. כשקיבלתי את ההודעה התחלתי להודיע לחברים. נפגשנו כולנו והעלינו זיכרונות טובים ממנו. אנחנו עדיין לא מצליחים לעכל את מה שקרה, זה נראה כמו חלום בלהות שנתעורר ממנו מתישהו. הוא פשוט רצה להילחם ולהגן על המדינה שלו, זה פשוט היה האופי שלו".

 

לבד מרובל, נהרגו במהלך סוף השבוע ארבעה חיילים בשורת תקריות קטלניות בשטח הרצועה. סמ"ר איתן ברק, בן 20 מהרצליה, נהרג ביום שישי, וכעת נבדק אם מותו נגרם מאש כוחות צה"ל. רב-סרן (מיל') אמוץ גרינברג, בן 45 ואב לשלושה מהוד השרון, וסמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה, נהרגו בהיתקלות עם מחבלים שחדרו לשטח ישראל במנהרה. צוער בר רהב, לוחם הנדסה בן 21 מרמת ישי, נהרג מירי טיל נ"ט שפגע בכלי הנדסי שבו נסע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים