שתף קטע נבחר
צילום: AFP, רויטרס

לפיד בשדרות: "נספק כיפת ברזל כלכלית לתושבי הדרום"

שר האוצר ביקר בעיר שנמצאת בקו האש המרכזי בעימות הנוכחי והבטיח סיוע לעסקים הקטנים בעוטף עזה, שיכלול מקדמות, פיצויים וארכה לתשלום המסים

"נטפל בעסקים הקטנים בדרום, ניתן מקדמות, נעזור בפיצויים ובכל מה שצריך כדי לתת כיפת ברזל כלכלית לתושבי הדרום שנמצאים תחת אש", כך אמר הבוקר (ב') שר האוצר, יאיר לפיד, בביקור שקיים בשדרות.  

 

השר לפיד מבעד לחור שנפער מפגיעת טיל בבית בשדרות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השר לפיד מבעד לחור שנפער מפגיעת טיל בבית בשדרות(צילום: גיל יוחנן)

 

לפיד נפגש עם ראש עיריית שדרות ועם חברי המועצה ושטח בפניהם את התוכנית הכלכלית לסיוע לשדרות וליישובי עוטף עזה. "אתם העורף החזק של מדינת ישראל ושל האוצר", אמר. "התפקיד שלנו הוא לספק לכם כיפת ברזל כלכלית: לעסקים הקטנים נתנו ארכה לתשלום המסים ולעסקים המצויים עד 40 ק"מ מעוטף עזה נדחו תשלומי המסים ל-25 ביולי, אם יהיה צורך הם יידחו עוד. כל מי שגויס בצו 8 יקבל טיפול פרטני בכל בעיה".

 

צוק איתן - כתבות נוספות בנושא:

 

כמו כן אמר השר כי באוצר הוחלט לפתוח מסלול ייעודי בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים שבו יועמדו הלוואות מדינה בסך 100 מיליון שקל, שאותם יוכלו הבנקים למנף להלוואות עד להיקף של 1 מיליארד שקל. בנוסף, החליטו משרדי האוצר והפנים להקצות עוד 15 מיליון שקל לצורכי ביטחון ביישובים שבקו האש. לפיד ציין כי אלה מצטרפים ל-15 מיליון שכבר הועברו מתחילת המבצע.  

 

 

לדברי לפיד, הנהלת משרד האוצר, יחד עם ההסתדרות, קיימו את הדיון הראשון על מתווה הפיצויים לנזקים עקיפים כדי לתת מענה מיידי לתושבי הדרום. "ניתן פיצויים על חודש יולי בשלב זה, לפי מתווה הפיצויים שנקבע בעמוד ענן", אמר. "בהסכם עם יו"ר ההסתדרות הוחלט שיינתן פיצוי לעובדים ברשויות מקומיות שלא פתחו קייטנות ומוסדות חינוך, ותוסדר סוגיית העובדים עם מוגבלויות. החלטנו לא לחכות לסיום המבצע אלא לתת תשלום מיידי".  

 

לפי שר האוצר החשבת הכללית באוצר תקציב תשלומים לספקים שעובדים עם משרדי הממשלה בעוטף עזה, ותאפשר מתן מקדמות לעובדי מדינה ולגמלאים עובדי מדינה באזורים מיוחדים, בסכום של עד 5,000 שקל לעובד. לדבריו, עובדי הוראה ומדינה יוכלו לקבל הלוואות נוספות של עד 8,000 שקל לעובד. "יחד עם שר החינוך, שי פירון, הקצינו 1.5 מיליון שקל לפעילויות קיץ לתושבי שדרות ועוטף עזה. משרד האוצר מטפל ויטפל בכל מה שמצריך טיפול", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר האוצר לפיד בביקור בשדרות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים