שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

אלפים בלונדון בעד ישראל: "הלב שלנו בארץ"

שרו "התקווה" ו"אבניבי": 5,000 יהודים בריטים וישראלים השתתפו בהפגנת תמיכה בישראל על רקע המבצע הצבאי בעזה: "ישראל לא רוצה מלחמה"

תמיכה איתנה מעבר לים במבצע "צוק איתן ": כ-5,000 בני אדם, רובם הגדול יהודים וישראלים שחיים בלונדון, השתתפו בהפגנת תמיכה בישראל על רקע המבצע הצבאי בעזה ומטחי הרקטות לעבר יישובי ישראל. הקהל הניף את דגלי ישראל ושר שירים ישראליים שונים כמו "הללויה", "אבניבי" ו"עם ישראל חי". "אנחנו מעדיפים שלום", אמר אחד ממארגני הפגנת התמיכה, והקהל השיב לו במחיאות כפיים.

 

ניו יורק עם גולני: "בגאווה, בדמעה"

 

"צוק איתן" - כותרות אחרונות:

שני יירוטים בשמי גוש דן, 5 מעל אשדוד

צפו בסרטון הדרמטי: חילופי האש עם המחבלים שחדרו משטח עזה

 

רפי חי בלונדון זה עשרים שנה. הוא מתרשם מהסדר שנשמר במקום, בניגוד להפגנות האלימות שערכו פרו-פלסטינים בימים האחרונים בבירה הבריטית ובערים נוספות באירופה. "זו הפגנה שקטה ומאופקת, אך עוצמתית. דווקא השקט, הסדר והכמות של האנשים מראים כמה ישראל לא רוצה מלחמה, לא רוצה בלגן", אמר רפי ל-ynet. על כמה מהשלטים שהניפו המפגינים נכתב "עשו אהבה, לא מלחמה" ו"כן לחומוס, לא לחמאס".

 

בשעה שלוש בצהריים (שעון מקומי) נשמעה אזעקה ברחוב קנסינגטון בלונדון כדי שעוברים ושבים יוכלו לחוש מה מרגישים תושבים ישראלים שנמצאים בטווחי הרקטות של חמאס. כמה נהגי מכוניות צפרו לאות הזדהות, וקהל המפגינים השיב להם בקריאות עידוד ומחיאות כפיים לאות תודה. 

 

יפית, ישראלית שגרה בלונדון וחוזרת בקרוב עם משפחתה לישראל, השתתפה גם היא בהפגנת התמיכה בישראל.

היא אמרה שזו הדרך שלה לקחת חלק ולהיות שותפה במה שקורה בארץ. "הלב שלי בארץ עם כל מה שקורה. לבוא לכאן היה מאוד טבעי בשבילי. כישראלית וכחלק מהעם, זה המקום שבו אני צריכה להיות". 

 

גם ערן חוזר בקרוב מלונדון לישראל. "דעת הקהל העולמית היא חלק מהסיפור, והיכולת להציג את הצד הישראלי בצורה נכונה ואותנטית חשובה מאוד", הוא מסביר מדוע הגיע למפגן התמיכה. "אין טיעון רציונלי להיות נגד ישראל אלא אם אתה אנטישמי". על המבצע הצבאי בעזה הוא אמר: "ישראל עושה עכשיו את המלחמה בעזה בשביל כל המערב, לא רק למענה, וכדאי שכל המערב יבין זאת".

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רונה זינמן) (צילום: רונה זינמן)
(צילום: רונה זינמן)

 (צילום: רונה זינמן) (צילום: רונה זינמן)
(צילום: רונה זינמן)

"כן לחומוס, לא לחמאס" (צילום: רונה זינמן) (צילום: רונה זינמן)
"כן לחומוס, לא לחמאס"(צילום: רונה זינמן)

פרו-פלסטינית עצורה בהפגנת התמיכה בישראל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פרו-פלסטינית עצורה בהפגנת התמיכה בישראל(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

במהלך הלילה נערכו הפגנות תמיכה בישראל ממזרח ועד מערב ארצות הברית. להפגנת האלפים במנהטן שבניו יורק, שבה הניפו רבים את דגלי ישראל ושלטי תמיכה בחטיבת גולני - בעקבות היום הקשה והרג 13 לוחמים - הגיע גם פלסטיני. הוא התעטף בדגל ישראל, תקע בשופר והניף שלט: "אני פלסטיני נוצרי שאוהב את ישראל".

 

שרון קרפס הייתה אחת מהישראלים הרבים שהגיעו להפגנת ההזדהות בכיכר טיימס. "היו איתנו אמריקנים רבים, צעירים ומבוגרים, מכל רחבי הקשת הפוליטית. תיירים הגיעו וצילמו אותנו. אנחנו שרנו כל הזמן, אבל מי שזכה לתשומת הלב היה הבחור הפלסטיני שהועלה לבימה והתראיין לכל כלי התקשורת כאן".

 

הן בלוס אנג'לס והן בשיקגו התאספו אלפים לאירוע של ארגון "הקואליציה למען צדק לפלסטין". בשיקגו צעדו המפגינים לקונסוליה הישראלית: "מאות בתים הושמדו, אלפים נעקרו מבתיהם", אמר חאתם אבודייה, ממארגני המחאה. "זו לא מלחמה נגד פלסטין, זו מלחמה בפלסטין". בסן פרנסיסקו הפגינו פרו-פלסטינים מול התומכים בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מפגן התמיכה בישראל, לונדון
צילום: רויטרס
מומלצים