שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

משפחת החייל: "כל עוד אין ממצאים, אורון הוא לא חלל"

פורסם שמו של אורון שאול, בן 21 מפוריה, שצה"ל טרם השלים את מאמצי זיהויו. "המשפחה סומכת על צה"ל ועל המדינה שיעשו הכול לפתור את האי-ודאות", אמר אלוף במיל' אלעזר שטרן אחרי ביקור בבית. נציגת המשפחה: "אנחנו חזקים"

מה עושים במצב הנורא הזה? בבית ביישוב קטן בצפון מכונסת ביומיים האחרונים משפחת שאול, שבנה אורון היה אחד משבעת הלוחמים ב"נגמ"ש המוות" של גולני בסג'עייה שברצועת עזה. ששת חבריו זוהו - אך הבוקר (יום ג') הודיע צה"ל כי "מאמצי הזיהוי והבירור באשר ללוחם השביעי ממשיכים להתבצע בכל הערוצים". בני המשפחה מסרו כי "כל עוד לא נמצאו ממצאים חד-משמעיים, אורון הוא לא חלל". בתוך כך פורסם אחר הצהריים כי בלחימה בעזה נהרג סמל ראשון אביתר תורג'מן בן 20 מבית שאן. הוא נהרג הבוקר בהיתקלות.

 

מצטיין הנשיא. אורון שאול ()
מצטיין הנשיא. אורון שאול

אורון שאול עם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ()
אורון שאול עם הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ

בת דודתו של אורון, רחלי גזית, הקריאה הודעה בשם המשפחה לאחר שהדברים עברו אישור בהתייעצות עם צה"ל ואגף כוח אדם. גזית הוסיפה כי התחושות בבית קשות "אבל אנחנו חזקים". היא ציינה כי המשפחה לא קיבלה הערכת זמן מתי יסתיימו הבדיקות. "צריך לעשות את הבדיקות בצורה יסודית והזמן לא משנה כרגע", אמרה.

 

חמאס טען שלשום שהוא "מחזיק בחייל", ובצה"ל נמשכות הבדיקות. אתמול ביקרה את המשפחה ראש אגף כוח אדם, האלופה אורנה ברביבאי. היום היה בבית אחד מראשי אכ"א הקודמים, ח"כ ואלוף במיל' אלעזר שטרן. "זו משפחה חזקה ושורשית שיודעת מה זה להיות הורים לחיילים-לוחמים. המשפחה סומכת על צה"ל ועל המדינה שיעשו הכול לפתור את האי-ודאות", הוא אמר בצאתו.

 

הפגישה עם שטרן ארכה שעה ארוכה, ובסיומה המשיכו בני המשפחה המורחבת בהתייעצות כיצד לנהוג. "המשפחה יודעת כרגע לשמור את הכאב לעצמה", הוא הוסיף. "הם יודעים שכל התבטאות נשמעת בחוץ, ויש מי שיעשה בה שימוש למטרותיו. יצאתי מהמפגש הזה גאה, בהתנהגות ובאמירות שלהם גם ברגעים הקשים האלה".

הרוגי הנגמ"ש שזוהו ()
הרוגי הנגמ"ש שזוהו

כשנשאל על המהלכים כעת על סמך ניסיונו ענה כי מערכת הביטחון והממשלה "הופכים כל אבן בשביל לברר עד רמה של 100 אחוז איך אפשר לשלוח את האי-ודאות. עוסקים בדילמה הזו גורמים רפואיים, מקצועיים ומודיעיניים, לא רק בצה"ל".

 

מאות אנשים כבר הגיעו לבית לתמוך במשפחה אך גם הם אינם יודעים כיצד להתייחס למצב. בחצר הבית כבר הוקמה סככה ומתקיימות תפילות.

סטטוס שכתב חבר של אורון על העמוד שלו: "תנו להם להיכנס" ()
סטטוס שכתב חבר של אורון על העמוד שלו: "תנו להם להיכנס"
 

מצטיין נשיא המדינה

"על אף הקשיים מבית, ועל אף שיכול היה לבחור לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם", כך נימק נשיא המדינה היוצא שמעון פרס את הסיבה להענקת תואר הצטיינות לאורון ביום העצמאות האחרון. דודו, דוד נמימי, סיפר: "הוא יכול היה לבחור לשרת קרוב לבית משום שאמו חולה, אבל הוא רצה גולני".

 

בבית המשפחה סיפרו עוד כי "בכל מה שהוא עשה הוא הצטיין, ולא התפלאנו על כך שקיבל את תואר מצטיין הנשיא. היינו גאים בו מאוד". אבירם, אחיו הבכור של אורון, גויס אף הוא בצו 8, ועמד על

 סף כניסה לעזה. "ההורים דאגו שיש שני ילדים בצבא וקיוו לטוב. הם חששו מאוד. ביום שישי אבא דיבר איתו בטלפון ואמר שישמור על עצמו. זאת הייתה הפעם האחרונה ששמענו ממנו", סיפרו בבית.

 

בטקס המצטיינים נכתב על אורון כי "הוא מבצע את תפקידו במסירות, עוזר ומתנדב לכל מטרה ומשימה. הוא מפגין מקצועיות ואחריות, בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים