שתף קטע נבחר

30,000 בהלוויית חייל בודד: "חובה להיות כאן"

הישראלים שוב חולקים כבוד בהמוניהם לחלל שמשפחתו לא בארץ. המונים באו עם דגלי ישראל להלוויית מקס שטיינברג: "שהוריו ירגישו שהעם איתם ושמקס לא נפל לחינם"

לא פחות מ-30 אלף בני אדם מלווים למנוחות בצהריים (יום ד') בבית העלמין הצבאי בהר הרצל את סמל ראשון מקס שטיינברג, חייל בודד ולוחם גולני שנהרג בהיתקלות עם מחבלים בתקרית הנגמ"ש ביום ראשון לפנות בוקר בעזה.

 

רבים מהמשתתפים בהלוויה הם אזרחים שלא הכירו את שטיינברג, ונענו לקריאה ללוותו בדרכו האחרונה שהופצה ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת.

 

 
 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

חבריו של מקס שטיינברג מלווים אותו בדרכו האחרונה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חבריו של מקס שטיינברג מלווים אותו בדרכו האחרונה(צילום: גיל יוחנן)

הלווית החייל (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הלווית החייל(צילום: גיל יוחנן)


 (צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית) (צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)
(צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית)

בין הרבים שלא הכירו את שטיינברג והגיעו להלוויה גם אלי סטרן, בן 29 מלוד: "הגעתי כדי לתמוך במשפחה אחרי ששמעתי ברשתות חברתיות שרוב המשפחה שלו לא בארץ. אני לא מכיר אותו אבל הרגשתי שאני חייב להיות כאן, כדי שההורים שלו שמגיעים מחו"ל ירגישו שכל העם עומד מאחוריהם ושמקס לא נפל לחינם".

 

דוד חלבס, בן 27, סיפר שיש לו חבר בלוס אנג'לס שמכיר את המשפחה ולא היה יכול להגיע להלוויה. "הייתי מחויב להיות פה במקומו, הייתי גם בהלוויה של שון כרמלי לפני יומיים בחיפה. זו הכרת כבוד למי שהקריב בשביל כולנו". חלק מהאנשים הגיעו להלוויה עטופים בדגלי ישראל.

סמ"ר מקס שטיינברג ז"ל ()
סמ"ר מקס שטיינברג ז"ל
 

ביום שני בערב, יותר מ-20 אלף ישראלים נענו לקריאה ברשתות החברתיות וליוו למנוחות את החייל הבודד סמ"ר ניסים שון כרמלי, לוחם גולני שנהרג ברצועת עזה. רבים מאלו שהגיעו ללוות את כרמלי בדרכו האחרונה, בבית העלמין הצבאי בשכונת נווה דוד בחיפה, הגיעו עם דגלי

ישראל. הקהל היה כה גדול, עד שפקקי תנועה הורגשו ברחבי חיפה.

 

מוקדם יותר באותו היום נפוצה בפורומים של אוהדי מכבי חיפה קריאה לכל האוהדים להגיע להלווייתו של סמ"ר כרמלי, אוהד הקבוצה מהכרמל. "זו בקשה ענקית מאיתנו אליכם אוהדי מכבי חיפה וזו ההזדמנות שלכם לעשות מצווה גדולה", נכתב בהודעה. "שון כרמלי שנהרג היה חייל בודד ואנחנו לא רוצים שההלוויה שלו תהיה ריקה. בואו לתת כבוד אחרון לגיבור שנהרג כדי שאנחנו נוכל לחיות. זה המעט שנוכל לעשות עבורו ועבור העם שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
הלווייתו של מקס שטיינברג בצהריים
צילום: הלל מאיר - סוכנות תצפית
סמ"ר מקס שטיינברג ז"ל
מומלצים