שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

רשות התעופה בארה"ב: מותר לטוס לנתב"ג

סוף לאיסור הטיסות על נתב"ג: רשות התעופה האמריקנית הודיעה הבוקר על הסרת איסור הטיסות. ההחלטה התקבלה בעקבות הערכה ביטחונית. שר התחבורה כץ: "מי שניסה להטיל מצור על ישראל נכשל"

רשות התעופה האמריקנית (FAA) הסירה הבוקר (יום ה') את איסור הטיסות שהוכרז שלשום על נתב"ג בעקבות ירי הרקטות שאחת מהן פגעה בבית ביהוד לא הרחק מנמל התעופה הבינלאומי של ישראל. לפי הודעת ה-FAA ההחלטה התקבלה בעקבות הערכה ביטחונית. ההחלטה נכנסה לתוקף בשעה 23:45 שעון וושינגטון. חברת U.S. Airways הודיעה כי היא תוציא הערב טיסה מארה"ב לישראל.

 

בהודעה לעיתונות שפרסמה הרשות צוין כי לפני קבלת ההחלטה עבדו אנשיה בשיתוף פעולה עם הממשל בארה"ב על מנת להעריך את המצב הביטחוני בישראל. עוד נאמר בהודעה כי נבדק בקפידה מידע משמעותי חדש וצעדים חדשים שאותם נקטה ממשלת ישראל כדי להקטין את הסיכונים הפוטנציאליים לתעופה האזרחית.

האיסור נגמר. לוח הטיסות בנמל התעופה בן גוריון (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
האיסור נגמר. לוח הטיסות בנמל התעופה בן גוריון(צילום: גלעד מורג)

בהודעה צוין גם כי "המשימה העיקרית של רשות התעופה האמריקנית והאינטרס שלה הם ההגנה על אנשים שנוסעים בחברות התעופה בארה"ב. נמשיך לעקוב אחרי המצב הנזיל סביב נמל התעופה בן גוריון בשיתוף פעולה הדוק וננקוט פעולות נוספות במידת הצורך".

 

שר התחבורה ישראל כץ בירך על ההחלטה שהתקבלה בארה"ב, וציין כי "שוב הוכח כי שמי ישראל בטוחים. מי שניסה להטיל מצור על ישראל נכשל. אני מקווה החברות האירופיות יודיעו גם הן על חזרתן לפעילות בהקדם".

 

דובר רשות שדות התעופה, עופר לפלר, אמר בתגובה כי "המגעים שניהלו ראש הממשלה, שר התחבורה, ראש רשות התעופה ומנהל נתב"ג עם האמריקנים הביאו בסופו של דבר לחידוש הטיסות לישראל. כפי שאמרנו, שדה התעופה בן גוריון הוא המקום הבטוח בישראל, ושדה התעופה הבטוח בעולם. קיבלנו את אישור מינהל התעופה האמריקני להחזרת הטיסות, ואני מאמין שמהלך דומה יהיה גם עם החברות האירופיות שהפסיקו את טיסתן לישראל".

הפגיעה ביהוד הביאה לאיסור הטיסות ()
הפגיעה ביהוד הביאה לאיסור הטיסות

אמש הודיעה רשות שדות התעופה האמריקנית על המשך ביטול הטיסות לישראל וממנה ל-24 שעות נוספות, ובכך הצטרפו החברות האמריקניות לחברות זרות נוספות שהחליטו להאריך גם הן את ההקפאה.

 

המצב המתמשך גרם לישראלים רבים להיתקע בשדות תעופה ובבתי מלון

בחו"ל. בארץ ממתינים אחרים לחברים ולבני משפחה שהיו אמורים להגיע מחו"ל ובואם התעכב בגלל הקפאת הטיסות.

 

כנרת ממרכז הארץ הייתה אמורה לשוב אמש עם משפחתה בטיסת לופטהאנזה מפרנקפורט. "ביטלו לנו את הטיסה בלי להודיע, פשוט ראינו באינטרנט את הפרסום של חברת התעופה על כך. לופטהאנזה נתנה לנו למחר טיסת קונקשן לציריך, בסוויס אייר, בתשע בבוקר. גם סוויס אייר דיווחה על ביטול הטיסות לארץ, אבל למשך 24 שעות, כך שהטיסה מחר אמורה לצאת לפועל", סיפרה אמש כנרת. "אנחנו צריכים לחכות במתח ולראות אם סוויס אייר לא תחליט להאריך את הקפאת הטיסות לארץ. אם הטיסה מחר תבוטל, נצטרך לקנות כרטיסים לטיסה באחת החברות הישראליות ולהוסיף 10,000 שקל עבור שלושה כרטיסי טיסה. בינתיים אנחנו בפרנקפורט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לוח הטיסות בנתב"ג
צילום: רויטרס
מומלצים