שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

"מעולם לא ראיתי כל כך הרבה אמל"ח". תיעוד פעילות מגלן ברצועה

יחידת הקומנדו המיוחדת חשפה מנהרות תקיפה ובתים ממולכדים וחיסלה עד כה 40 מחבלים. המפקד מספר: "חמאס שולח בעלי חיים ממולכדים. באמל"ח שיש כאן אי אפשר לטפל משטח ישראל". צפו בפעילות מגלן בעזה, ובשיתוף פעולה בין חיל האוויר לחיל הים: מזהירים מהאוויר, מפציצים מהים

קצב ירי הרקטות פחת מאוד, אבל בתוך הרצועה הלחימה עדיין עזה: לצד הפעילות המשולבת בין חיל האוויר לכוחות היבשה, גם חיל האוויר וחיל הים משתפים פעולה. בסרטון שהפיץ דובר צה"ל נראה ירי אזהרה שמבצע חיל האוויר, שאחריו מפציץ חיל הים. בנוסף, מתועדת פעילות היחידה המיוחדת מגלן בעזה. צפו בפעילות מגלן, בשיתוף הפעולה בין חיל הים לחיל האוויר ובתקיפות בתי בכירים.

 

 

מפקד יחידת מגלן הדגיש כי חיים שגרתיים מתנהלים לכאורה בצמוד לפיתוח התשתיות של המחבלים: "אנו מתמודדים עם שטח אורבני, חלקו צפוף וסגור, ויש בו גם מטעים. זהו אזור שאנשים חיים בו. בחלק מהבית מנהלים חיים רגילים וחלקו האחר הוא צבאי לחלוטין, עם בורות מיקוש, חמ"ל ומטענים, ולכן הלחימה מורכבת. אני כעת במטבח של מבנה פלסטיני ויש פה מחבת עם חביתה שהושארה ובסמוך בור של מרגמות ומנהרה. לא נפגשתי עם אזרח אחד, וכל מרחב הפעולה שלנו הוא בלי אזרחים. הם הבינו את המסר.

 

"לפחות עשרה מבנים שבהם טיפלנו היו ממולכדים. הבוקר יצאנו לפשיטה עמוקה יחסית ומצאנו מערך הגנה מוכן עם נשקים ועמדות ללא אנשים. כמגמה כללית לא הייתי נותן ציון גבוה לרוח הלחימה של חמאס. נמנענו מלפגוע בלא מעט מטרות כי היו לצדן אזרחים. ברגע שאנו רואים ילדים או נשים, אנו עוצרים. הם גם שולחים בעלי חיים עם מטענים עליהם".

 

 

על חשיפת התשתיות התת-קרקעיות אמר: "היחידה שלנו איתרה שתי מנהרות החודרות לשטח ישראל. האויב מוציא את הכוחות שלו אלינו מתחת לקרקע. המענה לזה הוא היכולת שלנו למצות את האש ותמרון מהיר שמרתק את האויב ולהגיע כמה שיותר מהר למגע כדי שלא יגיעו לשטח ישראל. היחידה שלנו משלבת קומנדו, אמל"ח ומודיעין. איתרנו והשמדנו מארבים של מחבלים שחיכו לכוחות המתמרנים של הצבא".

 

הוא הוסיף: "כמות האמל"ח מחגורות הנפץ, המקלעים הכבדים והמטענים מראה כמה הם מצוידים. בכל מקום שבו היה לנו מגע עם האויב, הפעלנו את כל הכוחות האפשריים. כל מרחב לחימה שלהם קילפנו כמו בצל, שכבה אחר שכבה. אם לא נגיע לזה עכשיו, האויב יגיע לשטחנו. לא ניתן לטפל בזה משטח ישראל. אנו עובדים בצפון ובאיו"ש, אבל כמות האמל"ח שפה לא ראיתי, ואני 20 שנה בצבא".

 

 

עד כה חיסלו לוחמי מגלן 40 מחבלים, מתוכם 20 בפשיטות קרקעיות. הם זיהו והשמידו חמש עמדות לחימה קדמיות, השמידו חמש עמדות לשיגור רקטות, חשפו מנהרת תקיפה המובילה לשטח מדינת ישראל, גילו 20 בתים ממולכדים ומצאו אמצעי לחימה רבים ודפי מודיעין.

 

עוד בחדשות:

 

כוח מגלן תוקף עמדת שיגור של חמאס שממנה ירו לעברו                  (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
כוח מגלן תוקף עמדת שיגור של חמאס שממנה ירו לעברו (צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

כלי תקשורת זרים, ובהם העיתון המצרי "אל-ווטן", פרסמו הודעה שהופצה מפי הארגון הסלפי הקיצוני "אנסאר בית אל-מקדס", שלפיה מזל"ט ישראלי חיסל ביום רביעי שלושה מפעילי הארגון בצפון חצי האי סיני. לפי הדיווח, אחד המחוסלים הוא חאלד אל-מניעי, מקרוביו של מנהיג הארגון שאדי אל-מניעי. על פי ההודעה, השלושה חוסלו לאחר שפעלו לירות רקטות לעבר ישראל.

  

הלילה הופצץ ביתו של סלאח אבו חסנין, ראש מערך ההסברה של הג'יהאד האיסלאמי. אבו חסנין היה גם חבר במועצה הצבאית העליונה של הג'יהאד האיסלאמי וראש המערך ההסברה הקרבית של הארגון ברפיח. עם זאת, אבו חסנין - ושאר המחוסלים עד כה - אינם מהשורה הראשונה של בכירי חמאס והג'יהאד האיסלאמי. בנוסף, צה"ל תקף הלילה בתי בכירים ברצועה.

 

בנוסף, חשף כוח שריון פיר מנהרה ונתקל בחוליית מחבלים שפתחה באש לעברו. הכוח השיב באש וזוהתה פגיעה בשני מחבלים. בהמשך, כוח שריון נוסף חשף בית ממולכד במרכז רצועת עזה ובו משגרים מוטמנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
כוח מגלן תוקף עמדת שיגור של חמאס
צילום: דובר צה"ל
מומלצים