שתף קטע נבחר

דאעש פוצץ את קבר יונה הנביא בעיראק

אחרי שהג'יהאדיסטים השתלטו על העיר מוסול הופצץ האתר שבו מאמינים שקבור הנביא, שמופיע גם בקוראן. "המסגד כאן הפך למקום של כופרים"

פעילי דאעש פוצצו את האתר שבו רבים מאמינים שקבור יונה הנביא (או נבי יונס כפי שהוא מוזכר בקוראן) בעיר מוסול שבעיראק.

 

כתבות נוספות על דאעש:

עוד נתגעגע לחמאס? דאעש מתחזק בעזה

עיתון הג'יהאדיסטים: גם לדאעש יש "במחנה"

ראש הג'יהאד מטיף לצנעה, וחושף שעון רולקס

 

תושבי העיר סיפרו שבחמישי הגיעו הג'יהאדיסטים למסגד שנמצא באתר הארכיאולוגי, שראשיתו במאה השמינית לפני הספירה. תחילה דרשו הפעילים מכל באי המקום לצאת, וחסמו את הכבישים במרחק של עד 500 מטר מהאתר. במשך שעה פיזרו אנשי דאעש חומרי נפץ במקום, עד הפיצוץ שהחריב אותו לחלוטין.

 

  

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

בפיצוץ נפגעו גם כמה בתים סמוכים. התושבים, שביקשו להישאר בעילום שם מחשש לביטחונם, מסרו לסוכנות הידיעות AP כי הג'יהאדיסטים טענו שהמסגד הפך ל"מקום של

כפירה, ולא תפילה". באותו יום הפציץ דאעש מסגד נוסף במוסול, וכ-15 מסגדים נהרסו בעיר ובפרבריה מאז ההשתלטות של דאעש על העיר השנייה בגודלה בעיראק.

 

דאעש מעוניין ליצור חברה מוסלמית כפי שלדבריו הייתה בראשית האיסלאם, ורואה במוסלמים שבוחרים שלא לדבוק בגרסה ה"פוריטנית" כופרים. הארגון מתייחס לכל מקום שקדוש לדת כלשהי כמקום שבו מתרחשת "עבודת אלילים".

 

האתר במוסול שופץ בשנות ה-90, תחת שלטונו של סדאם חוסיין, ועד המתקפה של אנשי דאעש נותר יעד פופולארי לעולי רגל מרחבי העולם. מוסול נמצאת במחוז נינוה, בקרבת חורבות העיר שאליה לפי המסורת נשלח יונה כדי להזהיר את התושבים מחורבן ולקרוא להם לחזור בתשובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים