שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ג'רמי רנר: "אפילו הוריי אהבו את הנוקמים"

  אחרי שמתח שריריו ב"זהות גנובה" ו"הנוקמים" שהביאו לו הכרה ציבורית, ג'רמי רנר מבקש להזכיר לכולם שהוא לא כוכב אקשן אלא שחקן איכות. בדרמה התקופתית "המהגרת" הוא מוכיח זאת פעם נוספת. "הגעתי לצילומים אחרי שרצתי על גגות במנילה. הפעם לא הייתי צריך להיות בכושר", הוא אומר בראיון

  כשהכוכב ההולווידי ג'רמי רנר היה ילד חובב מוזיקה ותלמיד שקדן בעיר קטנה בקליפורניה, גופו לא מיהר להתפתח. בעוד חבריו לכיתה צמחו בכמה סנטימטרים, והחלו להפגין סימני גבריות, רנר נשאר מאחור. "אכן התפתחתי מאוחר יותר משאר הילדים", הוא התוודה במהלך שיחה שנערכה בפסטיבל קאן, "ולמעשה זה גם מה שקרה לי כשחקן".

   

  ואכן, רנר, הצליח לפרוץ רק ב-2010, עם מועמדות לאוסקר בזכות "מטען הכאב", אחרי שנים של הישרדות, אכזבות וניסיונות פריצה. "זה דבר טוב, לצמוח בגיל מאוחר ולא בבת אחת", הוא סובר. "מאחר ולא ציפיתי לכלום, אני יכול להעריך באמת את כל ההזדמנויות שבסוף ניכרו בדרכי, ואת הדברים הטובים בהם התברכתי. בזכות ההצלחה העכשווית אני יכול גם להעריך את כל השיעורים שלמדתי וחוויתי בדרך אליה. רוב האנשים בהם אני נתקל שונאים או לא מחבבים את העבודה שלהם, ולשמחתי אני עובד בעבודה שאני נהנה לעשות. וזה גם מה שגורם לי להמשיך הלאה".

   

  ג'רמי רנר ב"מטען הכאב" זוכה האוסקר ()
  ג'רמי רנר ב"מטען הכאב" זוכה האוסקר

  אחרי שראינו השנה את רנר (43) ב"חלום אמריקאי" של דיוויד או. ראסל, אפשר לחזות בו החל מהערב (ה') ב"המהגרת", סרט של הבמאי ג'יימס גריי, שהתחרה אשתקד על דקל הזהב בפסטיבל קאן. העלילה מתרחשת בתחילת שנות ה-20 של המאה הקודמת באליס איילנד - מרכז קליטת המהגרים בניו יורק, ועוסקת בשתי אחיות פולניות שמהגרות לאמריקה, בתקווה לעתיד טוב יותר.

   

  הרשויות האמריקאיות, מכניסות את אחת האחיות להסגר, בשל מצב בריאותה. בעוד אחותה (מריון קוטיאר), נמצאת בסכנת גירוש, ונוכל-סרסור יהודי (חואקין פיניקס) מציע לה עזרה, והיא כמעט נקלעת בגללו לעולם הזנות. מזל שהיא פוגש את בן דודו של הנוכל - קוסם (רנר) מסתורי המופיע באליס איילנד, והוא התקווה שלה להיחלץ מהמציאות המסויטת.  

   

  "היה לי מעניין להיות במקום כמו אליס איילנד", מעיד רנר. "הרבה דברים יפים, לצד רעים ואפלים קרו בו באותן שנים. בשבילי, מדובר בחוויה אישית - באמצעות 'המהגרת' בחנתי מהו החלום האמריקאי, והתבוננתי בנושא הזה בצורה חיובית. אנשים לוקחים את החיים באמריקה - החופש, האפשרויות, כמובן מאליו, ויש מקומות בהם אין לך את הדברים הללו. גם אני כמובן בא ממשפחת מהגרים. סבא שלי למשל הגיע מגרמניה, אבל אני לא חושב שהוא עשה זאת דרך אליס איילנד".

   

  רנר מודה ש"המהגרת", היה שינוי מרענן, אחרי שהוא עשה בשנים האחרונות סרטי אקשן אחדים, כמו "זהות גנובה" (בה הוא ממשיך את דרכו של מאט דיימון), "הנוקמים" (שם הוא מגלם את הוקאיי) והסרט הרביעי בסדרת "משימה בלתי אפשרית". "הגעתי ל'המהגרת', ישר אחרי שרצתי על גגות במנילה", הוא צוחק. "ולפחות הפעם לא הייתי צריך לעשות תרגילי כושר לפני הצילומים".

   

  ג'רמי רנר. בלי תרגילי כושר הפעם (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  ג'רמי רנר. בלי תרגילי כושר הפעם(צילום: MCT)

  לעומת זאת הוא נדרש ללמוד לעשות קסמים. "העבודה עם הטריקים היתה החלק המאתגר בעבודה על התפקיד. הסתייעתי בקוסם, שלימד אותי כמה קסמים ותעלולים. זה היה קצת טריקי ללמוד מאוד מהר, תוך יום, קסמים, שהדמות שלי עושה כל חייה. אני מקווה שבסוף הצלחתי לעשות מה שהתבקשתי לעשות. וזה קול שאני יכול עכשיו להפתיע עכשיו אנשים באמצעות תעלולים. אחד הדברים הנהדרים והכיפיים בעבודתו של שחקן, שאתה לומד לעשות דברים חדשים".

   

  חואקין יכול להיות בן אדם מורכב, ואפילו קשה. איך הסתדרת אתו?

   

  "הוא שחקן גדול, וזה הופך את העבודה מולו להרבה יותר קלה".

   

  ואיך היתה העבודה עם הבמאי ג'יימס גריי, האהוב כל כך על הצרפתים ופחות על בני ארצו האמריקנים?

   

  "תמיד הערצתי את עבודתו של ג'יימס גריי, ורציתי לעבוד אתו. אני חושב ש'המהגרת' הוא הסרט הכי טוב שהוא עשה עד עכשיו. הוא מאוד פיקח, אינטליגנטי ומתחשב. אדם מאד רגשי, שיוצר סביבה נפלאה עבור השחקנים. הוא מחפש את האמת, ולא אכפת לו להיכשל מדי יום בדרך למצוא אותה".

   

  ג'רמי רנר עושה קסמים ב"המהגרת" ()
  ג'רמי רנר עושה קסמים ב"המהגרת"

  לפני שנתיים, רנר זכה לחשיפה גדולה ולמעריצים חדשים, אחרי שהופיע ב"הנוקמים", סרט הקומיקס שהיווה מפגש פסגה של גיבור-על מפורסמים.

  רנר גילם את קלינט בארטון הלא הוא הוקאיי, סוכן שעובד בשירות סוכנות S.H.I.E.L.D המיומן בירי בקשת. בשנה הבאה הוא ישוב למסכים בסרט ההמשך "הנוקמים 2: העידן של אולטרון" המאחד שוב את גיבורי מארוול.

   

  "אני מנסה למצוא גם פרויקטים מסחריים, שיהיו איכותיים ואטרקטיביים, וסרטי 'הנוקמים', הם כאלה", טוען רנר. "בהמשכון היה כיף לפגוש שוב את כל החבורה ולבלות אתה. 'הנוקמים' מדבר לא רק לחובבי קומיקס. זה הצליח לחצות קהלים. אפילו אבא ואמא שלי אהבו את הסרט הראשון, והם מחכים לשני. ההצלחה הזאת מטורפת, ולא דמיינתי שהיא תהייה כזאת, ואפשר לשייך אותה לזכותו של ג'וס ווידון. גם אני אוהב את 'הנוקמים', למרות שאני לא חסיד מושבע של קומיקס. עד 'איירון-מן', בכלל לא התלהבתי מסרטי קומיקס. סרטי 'הנוקמים' פשוט לא לוקחים את עצמם יותר מדי ברצינות".

   

  ג'רמי רנר כהוקאיי ביחד עם סקרלט ג'והנסון בצילומי "הנוקמים" (מתוך הסרט ) (מתוך הסרט )
  ג'רמי רנר כהוקאיי ביחד עם סקרלט ג'והנסון בצילומי "הנוקמים"(מתוך הסרט )

   

  היית רוצה ספין אוף על הדמות שלך - הוקאיי?

   

  "אני לא יודע. זה תלוי בתסריט, ובסיבות הנכונות לעשות אותו. לא אעשה סרט כזה, רק כדי לעשות אותו. בסך הכל זאת דמות מעניינת, שעדיין יש מה לחקור בה".

   

  אתה נראה אדם צנוע וביישן. איך אתה מתמודד עם התהילה שהתרגשה עליך, בעיקר בזכות "הנוקמים"?

   

  "אני חי חיים מאוד נורמליים ופשוטים. זה אורח החיים שמדבר אלי, ואני דואג לשמור שהוא ימשיך להיות פשוט. אני לא מאלה שמסתובב עם פמליות של שומרי ראש ואנשי בטחון. בסך הכל זה קוּל שיש לי מעריצים צעירים, שמבקשים חתימה ומתחפשים לדמות שלי".

   

  ג'רמי רנר בטקס האוסקר. זכרון שישמר לנצח (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  ג'רמי רנר בטקס האוסקר. זכרון שישמר לנצח(צילום: MCT)
   

  היית מועמד פעמים לאוסקר על "מטען הכאב" ועל "גנב עירוני". איך הייתה חווית האוסקר שלך?

   

  "המועמדות והטקסים היו כרוכים בתחושת סיפוק גדולה. זה משהו שקשה לתאר במילים. אלו רגעים שתמיד אנצור וזכור. זה משהו שאף אחד לא יוכל לקחת ממני".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים