שתף קטע נבחר

במקום הקאנטרי קלאב: 270 דירות באָזוֹר

אושרה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה ביישוב אזור שבמרכז הארץ, אשר תחליף את הקאנטרי קלאב הנטוש מזה שנים. השכונה תכלול 4 מגדלים, כאשר 20% מהדירות יהיו בנות השגה. עוד תוכנית שאושרה כוללת מגדל עם 60 דירות במקום המבנה הישן של "מועצת הפועלים"

הוועדה המחוזית תל-אביב אישרה תוכנית להקמת שכונה חדשה במועצה המקומית אזור שתכלול 270 יחידות דיור חדשות ב-4 מגדלי מגורים. התוכנית, שמכונה "השדרה הירוקה באזור", הופקדה להתנגדויות הציבור וכוללת 20% יחידות דיור קטנות לטובת הזוגות הצעירים. לציבור נתונים 60 יום להגשת ההתנגדויות - והוועדה תבחן אם יש צורך לבצע בה שינויים, בטרם כניסתה לתוקף.

 

תוכניות בנייה נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

התוכנית חלה על שטח של כ-23 דונם וממוקמת במזרח אזור, מזרחית לרחוב ז'בוטינסקי ודרומית לרחוב שפירא. המתחם מהווה חלק מהמרקם העירוני ביישוב, שאמור לעבור הליך של פיתוח והתחדשות עירונית - ולפנות את הקאנטרי קלאב הנטוש. עוד תכלול התוכנית שטחים ציבוריים פתוחים לאורכה של שדרה חדשה על ציר ז'בוטינסקי.

 

התוכנית משנה את ייעוד השטח מספורט למגורים לצד שטחים ציבוריים עם מוסדות ציבור. זכויות הבנייה כוללות 270 יחידות דיור ב-4 מבני מגורים בגובה של 9-12 קומות, בשטח ממוצע של 110 מ"ר ליחידה. הבנייה המוצעת בתוכנית תהיה דומה לבנייה הקיימת בשכונות הוותיקות מזרחית לשכונה החדשה. כמו כן, יוקם חניון תת-קרקעי, הן עבור המגורים והן עבור שטחי הציבור.

 

ממשרד הפנים נמסר עם אישור התוכנית כי "קידום התוכנית להקמת שכונת מגורים במתחם, יהווה חלק מקידום הליך צמיחתו ופיתוחו של היישוב. אישור התוכנית יאפשר את פינוי מתחם הקאנטרי והמטרדים הסביבתיים המצויים בתחומו, ויעודד משיכת אוכלוסייה נוספת ליישוב אשר תגדיל ותחזק אותו".

 

יוזמת התוכנית היא חברת מגדלי שרונים אופק ייזום ובניה, שזכתה לפני כשנתיים במכרז של רשות מקרקעי ישראל עבור בנייה בשטח. את השטח, בו קיים כאמור הקאנטרי קלאב שאינו בשימוש, רכשה החברה תמורת 51.5 מיליון שקלים. על עריכת התוכנית הופקד משרד אלונים גורביץ אדריכלים בוני ערים.

 

הקאנטרי קלאב הנטוש באזור. המטרה: למשוך אוכלוסייה חזקה (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
הקאנטרי קלאב הנטוש באזור. המטרה: למשוך אוכלוסייה חזקה(צילום: קובי קואנקס)

 

במקום מועצת הפועלים - מגדל עם 60 דירות

כמו כן, אישרה הוועדה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית נוספת באזור, להקמת מגדל מגורים ומבנה ציבור במקום המבנה הישן של בית "מועצת הפועלים המקומית". התוכנית חלה על שטח של כ-1.9 דונם, בקרבת טיילת הנחל של אזור, ומשנה את ייעודו של מגרש מיוחד ששימש בעבר לבית מועצת הפועלים המקומית, לייעוד של מגורים בבניין בגובה 9-12 קומות, כולל קומת קרקע ושטח למבנה ציבור.

 

מבנה המגורים יאפשר הקמה של עד 60 דירות וייחודו יהיה בתמהיל: מחצית יהיו דירות קטנות, בשטח של עד 75 מ"ר כולל ממ"ד, אשר יתנו מענה לצורך הציבורי של יחידות דיור קטנות; שאר הדירות יהיו בשטח ממוצע של 90 מ"ר עיקרי לדירה.

 

בנוסף, הוחלט לאחד שתי תוכניות להקמת מתחם תעסוקה, מסחר ומבני ציבור במקום מתחם בזק ביישוב, ולהקים בסמוך מרכז לשירותים וטרינריים. במשרד הפנים הסבירו כי תוכניות אלה אמורות ליצור מערך שלם של אזור תעסוקה, מסחר ובילוי ומבני ציבור, לצד מתחם השוק הסיטונאי המתוכנן.

 

"התוכניות ממוקמות מזרחית לצומת מסובים, בין דרך 4 במערב, דרך 461 בצפון ודרך 4612 ממזרח", נמסר, "מיקומן המרכזי המצוי בקרבת צומת דרכים ארצי מאפשר נגישות מרבית, תוך השתלבות במערך תנועה וגישה מכביש 461 - הכולל בין היתר כלי רכב, תחבורה ציבורית, שבילי אופניים ורכבת קלה". עוד תכלול התוכנית עצים, מתחמים מוצלים, שבילי הליכה ורכיבה על אופניים וחצרות ירוקות.

 

תוכנית מתחם בזק מאפשרת מתחם תעסוקה ששטחו כ-120 דונם בהיקף של כ-250 אלף מ"ר, הכולל בתוכו גם שטחי מסחר ומבני ציבור בבינוי של 14 בניינים בגובה 10-15 קומות. התוכנית למתחם שירותים וטרינריים כוללת כ-5,500 מ"ר לצורך הקמת משרדים, מכלאות, אזורי תפעול ואחסנה, מרכז מבקרים לפעילות עם בעלי חיים, כיתות לימוד, חדרי הרצאות, אולמות תצוגה, פינות חי ועוד.

 

המועצה המקומית אזור ממוקמת במרכז הארץ, בין תל-אביב לראשון לציון, ושייכת למחוז תל-אביב. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) לשנת 2012 היא כוללת כ-11 אלף תושבים, כאשר צפיפות האוכלוסייה שבה עומד על כ-4,845 תושבים לקמ"ר.


פורסם לראשונה 28/07/2014 14:59

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי קואנקס
קאנטרי אזור. יעבור מתיחת פנים
צילום: קובי קואנקס
מומלצים