שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

השוטר מדובאי נגד חמאס: "מנהיג במלונות יוקרה"

דאחי חלפאן, הכוכב התקשורתי של דובאי מימי פרשת מבחוח, מעביר מסר לפלסטינים: "הפסיקו עם מעשי הגבורה, אם המנהיגות הייתה ניתנת לסעודיה, הדברים היו נראים אחרת". אבל גם לנו יש לו מה לומר

"סעודיה תציל אתכם מאבדון, תפנו אליה. הנתינות שלכם לקטאר זו סכנה". את המסר הזה לחמאס מעביר דאחי חלפאן, מי שהיה ב-2010 מפקד משטרת דובאי, והפך לכוכב תקשורתי בעולם הערבי - וגם בעיני חמאס, אחרי שחשף את המעורבות לכאורה של ישראל חיסול מוחמד אל-מבחוח, והשתלח בישראל ובראש המוסד דאז, מאיר דגן.

 

בימים אלה בוחר חלפאן, המשמש כיום כסגן מפקד משטרת דובאי, להשתלח גם בחמאס על התנהלות הארגון במהלך מבצע "צוק איתן" שנכנס היום ליומו ה-26.

  

בחשבון הטוויטר שלו שהפך לפופולרי מאוד בחודשים האחרונים מייצג חלפאן את היריבות המרה שנוצרה בחודשים האחרונים בין קטאר, האחים המוסלמים וחמאס לבין סעודיה ומצרים המתנגדים לארגון. חלפאן כאמור נמצא בציר השני (של מצרים וסעודיה) שבו ניצבת גם איחוד האמירויות.

 

"או שתהרסו, או שלא תשגרו" 

חלפאן ביקר את שיגור הרקטות של חמאס מרצועת עזה ואמר: "או שהרקטות יהיו הרסניות או שלא ישגרו אותן לשווא לעבר ישראל". הוא הוסיף בלעג: "אללה מסייע להתנגדות שמנהיגה (חאלד משעל) שוהה במלונות שבעה כוכבים". הוא קרא לחמאס "לציית לנשיא הפלסטיני ולהפסיק עם מעשי הגבורה".

שיגור רקטות מעזה. "לא הרסניות מספיק" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שיגור רקטות מעזה. "לא הרסניות מספיק"(צילום: רויטרס)

הוא גם התייחס בציוציו בחריפות לקשר שבין חמאס לבין טורקיה וקטאר ולמתיחות עם מצרים: "אם המנהיגות הערבית והאיסלאמית הייתה ניתנת למלך סעודיה, הדברים היו נראים אחרת, אבל חמאס מעניק את המנהיגות לקטאר וטורקיה. למה הם מצפים? המוצא היחיד לתושבי עזה הוא לתת את השלטון לפתח".

 

הוא תהה "האם יש בר דעת שהיה נוטש את סעודיה הגדולה וקושר את עצמו לקטאר חוץ מסוחרי ההתנגדות של חמאס? מצרים נלחמה עבור פלסטין אבל חמאס מכנה את מפקדי הצבא המצרי כבוגדים ומי שתכננו את ההפיכה" (נגד מורסי).

 

הוא פנה לפלסטינים ואמר כי כל המדינות הערביות שהיו תחת כיבוש בעבר שוחררו באמצעות הערבים בחצי האי הערבי: "סעודיה תציל אתכם מאבדון, הנתינות לקטאר זו סכנה".

  

אך בל נטעה: אהבה גדולה לישראל אין שם. בציוציו אמר חלפאן כי "הרג הילדים בעזה לא מאפשר לישראל להצדיק זאת בהגנה עצמית.

היכן בית הדין הבינלאומי ביחס למעשים של נתניהו? היכן מנהיגי המדינות הדמוקרטיות והמערביות ביחס להשתוללות הישראלית?".

 

הוא דרש ממדינות ערב לפעול משפטית נגד ישראל בשמן של המשפחות הערביות בבית הדין הבינלאומי, ואם הן ייתקלו בסירוב "על כל מדינות ערב לפרוש מהאו"ם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים