שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זוג במאה שערים: בין התמונות הטובות בעולם
  זוג חרדים בני 18 המצולמים ביום כלולותיהם, דקות לאחר חופתם, זיכו את צלמת התמונה במקום השני מתוך 10, בתחרות הצילום של מגזין Traveler העולמי מבית נשיונל ג'אוגרפיק. הצלמת בשיחה עם ynet: "הם סחפו אותי, מאוד התרגשתי". נימוקי השופט: "כל תמונה שגורמת לי לחשוב כל כך הרבה ראויה לזכייה". צפו בכל התמונות הזוכות בתחרות

  יותר מ-18 אלף מתמודדים מכל רחבי העולם התחרו על תואר "צילום השנה" של מגזין Traveler הבינלאומי מבית נשיונל ג'אוגרפיק. אלפי התמונות נבחנו על ידי שופטים מטעם הרשת. "עברנו על תמונות של מדבריות מסתוריים, מערות קרח מרהיבות, ואינספור רגעים בתרבויות שונות מכל רחבי העולם", סיפרו בנשיונל ג'אוגרפיק.

   

  בסוף השבוע האחרון פורסמו עשר התמונות הזוכות: שלוש התמונות הגדולות, במקומות 1 עד 3, ועוד שבע תמונות שאינן מדורגות בינן לבין עצמן. גם פרסים גדולים חיכו לזוכים. את המקום הראשון תפס הצלם מרקו קורוסק עם תמונת "היום השלישי" המאיימת שלו, אך את עינינו תפסה באופן טבעי התמונה שהגיעה למקום השני, של הצלמת אניישקה טראצ'ווסקה מפולין. תמונתה מתעדת את אהרון ורבקה, זוג חרדים בשכונת מאה שערים בירושלים, בעת מפגשם האינטימי הראשון, דקות לאחר חופתם.

   

  מקום 1: "היום השלישי" | לחצו להגדלה  Marko Korosec/National Geographic Traveler Photo Contest 

   

  מקום 2: "הפעם הראשונה" | לחצו להגדלה


  Agnieszka Traczewska/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  "התמונה שלי מציגה רגע צנוע ואינטימי", סיפרה הצלמת אניישקה טראצ'ווסקה בשיחה עם ynet. טראצ'ווסקה, המגיעה מפולין, עוסקת בצילום העולם החרדי כבר שבע שנים. לדבריה, עם השנים הצליחה להיכנס עמוק יותר ויותר אל העולם המרתק הזה.

   

  "החתן והכלה, החרדים בני ה-18 ממאה שערים, ברגעים הראשונים לאחר שנישאו בחתונה שאורגנה על ידי בני משפחותיהם", היא מספרת. "הם לבד, כמעט, בפעם הראשונה, ולהתרגשות הזו יש כוח אדיר. אני רואה בתמונה אהבה, ציפייה, ביישנות וחיבּה. מצד שני אפשר לחוש את הפחד מהעולם הגדול שבחוץ, ואת החשש מלהיפרד מידה המגוננת של האם". טראצ'ווסקה הוסיפה שהרגעים האלה סחפו אותה, וככל הנראה גם רבים אחרים בעולם. "מאוד התרגשתי מהזכייה", היא סיכמה את שיחתה עם ynet.

   

  דבר הזכייה:

  "מאה שערים, המחוז החרדי של ירושלים. הנשואים הטריים אהרון ורבקה יהיו לבד לראשונה לאחר טקס חתונתם. החתונה אורגנה על ידי המשפחות.

  בני ה-18 נפגשו לראשונה רק כדי לאשרר את הבחירה; מאז נאסר עליהם להיפגש או אפילו לדבר".

   

  נימוקי השופט - עורך צילומי נשיונל ג'אוגרפיק, דן ווסטגרטן:

  "צילום הוא כלי חזק להציג את הדרכים בהן בני אדם ברחבי העולם שונים זה מזה, אך בו בזמן גם דומים זה לזה. כובע הפרווה החרדי ושמלת הכלה רומזים כי התמונה צולמה במקום רחוק מאוד. אך החיוך והצחוק של הכלה והחתן מראים לנו שהשניים מגיבים בעת הצילום לסיטואציה חדשה עבורם.

   

  "בהסתכלותי על התמונה, אי אפשר שלא לחשוב על טבע האהבה והנישואים ברחבי העולם. לפנינו סצינה שבמקומות רבים בעולם יכולה להתחלף בדייט ראשון של זוג צעירים. בשל הבגדים שהם לובשים, אפשר להוסיף שלא מדובר במפגש נאור, אך עדיין - יש כאן מחויבות לכל החיים. כל צילום שגורים לי לחשוב כל כך הרבה ראוי לזכייה".

   

   

  מקום 3: צולל בממלכה הקסומה | לחצו להגדלה  Marc Henauer/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  התמונות במקומות 4-10 בסדר אקראי

   

  4. "מקור אור"

  Marcelo Castro/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  5. "בסוף העולם"

  Sean Hacker Teper/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  6. "שיפוץ אלוהי"

  Mahesh Balasubramanian/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  7. "עיר קטנה בערפל"

  Duowen Chen/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  8. "חוסטו הסוס"

  Byron Inggs/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  9. "המנוחה והנחלה במדבר סהרה"

  Evan Cole/National Geographic Traveler Photo Contest

   

  10. "נשים בהמתנה"

  Susie Stern/National Geographic Traveler Photo Contest

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקום השני, תמונתה של אניישקה טראצ'ווסקה
  מומלצים