שתף קטע נבחר

הציבור הדתי מבקש: השמיעו את הקול שלנו

על פי נתוני הלמ"ס, רוב הציבור הוא דתי ומסורתי. אבל במבצע צוק איתן כמעט ולא נשמעים הקולות המנחמים אותו. למעלה ממיליון אזרחים רוצים לשמוע מה יש ליהדות המכוונת את חייהם לומר בענייני מוסר ונחמה. במילים אחרות, הם רוצים לשמוע רבנים, וגם מוזיקה הכוללת את הפלייליסט היהודי

בימים אלה, עת התקשורת פועלת בסוג של "גל פתוח", התוכניות הרגילות הן אך בגדר "הפוגת נורמאליות", וכולנו מרותקים למסך עד כדי התמכרות - בולט שבעתיים היעדרו של הציבור הדתי והמסורתי מ"מדורת השבט" הקולקטיבית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

על פי נתוני הלמ"ס, למעלה מ-65% מתושבי מדינת ישראל מגדירים את עצמם (לפחות) כמסורתיים, וכ- 25% (לא כולל חרדים) מגדירים את עצמם כדתיים (ברמות שונות). ציבור ענק זה, שבניו ובנותיו משרתים בצבא ובשירות הלאומי, שייך לשיח הכללי שמככבים בו בימים אלה נושאים של ביטחון, החלטות הקבינט, מצב יישובי עוטף עזה וכדומה. במובן זה, הנושאים העולים בשידורים החיים ובגלים הפתוחים, מעסיקים מאוד את העורף המסורתי-דתי, ממש כמו שאת העורף הכללי.

 

עוד דעות בערוץ היהדות:

 

אך כאשר מדובר בנושאים של אתיקה - דוגמת דיון בפגיעה באזרחי עזה תוך כדי המבצע, היכולת לבקר את המבצע, או שאלת פינוי יישובי עוטף עזה, כשהם במצב של סיכון מתמשך - אזי למעלה ממיליון אזרחים רוצים לשמוע מה יש ליהדות המכוונת את חייהם היום-יומיים לומר בעניין. במילים אחרות, הם רוצים לשמוע רב.

 

כך גם כשמדובר בצורך לחזק את רוחם של ההורים המסורתיים והדתיים ששולחים את בניהם לשדה הקרב. לא די להם בשיר טוב ומנחם של אריק איינשטיין, או של עידן רייכל. הם היו רוצים לשמוע שיר טוב שמצטט פסוק מתהילים (זוכרים את "שיר המעלות" במנגינה הקלאסית של רוזנבלט במלחמת המפרץ, שהפך ללהיט בכל הרשתות?)

 

עשו לנו רב

כשמדובר ביישובי עוטף עזה, הייתי שמח להתפעם מרב קהילה מנתיבות, שדרות, או קיבוץ סעד שמספר על הדרך שבה הוא מנחם את קהילתו, או מחזק אותה - ממש כשם שאני מתפעם מאנשי נירים וכפר עזה, שהחוסן הפנימי שלהם מעורר השתאות.

 

בתוך סיקור בתי החולים וביקורי הפצועים שיהיו בריאים, הייתי רוצה לשמוע - בנוסף לדיווחים הנוכחיים, המרטיטים את הלב - את ראשי ישיבות ההסדר, הבאים לבקר את תלמידיהם. אלו מילות הנוחם והעידוד היהודיות שאותם הם לוחשים באוזני הפצועים ובני משפחותיהם.

 

וכשאנו מתארים את מיזמי "הסטרט-אפ" של החסד והתמיכה בחיילים, הפורחים ביעילות שאיננה נופלת מהסטרט-אפ הטכנולוגי - הייתי שמח שתציצו במה שמתרחש בבתי הכנסת של הציבור הדתי-לאומי, ואף אצל הציבור החרדי. ראו את התפילות המיוחדות, וההתגייסות הרוחנית שמיליון איש מאמינים שיש בכוחה לתמוך בכוחותינו.

 

בקיצור, תקשורת יקרה - אנחנו כאן, דברו איתנו. אנחנו מעריכים את האופן שבו אתם מנהלים את המבצע התקשורתי. אנו מתלהבים מעוצמת התמיכה שאתם מגלים, ומהיכולת שלכם להכיל בצורה בוגרת ביותר את המחירים הנוראיים שאותם אנו משלמים במבצע. כל מה שאנו מבקשים הוא שתוסיפו את הקולות המיוחדים שהאוזניים שלנו מבקשות לשמוע. היום, יותר מתמיד, דברו איתנו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מי ישמיע את קולו?
צילום: גיל יוחנן
צילום: גבי מנשה
הרב רפי פוירשטין
צילום: גבי מנשה
מומלצים