שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הארוסה ספדה להדר גולדין: "חשבתי שנהיה זוג של נצח"

קצין פלס"ר גבעתי, שנפל בהיתקלות עם מחבלים ברפיח, הובא למנוחות בבית העלמין בכפר סבא. ארוסתו עדנה ספדה: "לא מצליחה לדמיין אותך מת, אתה האדם הכי חי שהכרתי". האח התאום צור: "זה לא יהיה אותו דבר בלעדיך"

כבוד אחרון: בבית העלמין הצבאי בכפר סבא הובא הערב (יום א') קצין פלס"ר גבעתי סגן הדר גולדין, תושב העיר שנפל בסוף השבוע בהיתקלות עם מחבלים ברפיח. אלפי בני אדם ובכללם קרוב משפחתו של גולדין, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, וכן הרמטכ"ל לשעבר רב אלוף במיל' גבי אשכנזי, השתתפו בהלוויה. "חשבתי שנהיה זוג של נצח", אמרה בדברי ההספדים עדנה סרוסי, ארוסתו של הקצין שנהרג. צור, אחיו התאום של הדר אמר: "זה לא יהיה אותו דבר בלעדיך לעולם". ynet העביר את ההספדים בשידור ישיר.

 

 

"גיבור ישראל שלי ושלנו". הארוסה עדנה סרוסי בהלוויה (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
"גיבור ישראל שלי ושלנו". הארוסה עדנה סרוסי בהלוויה(צילום: אבי חי)

ההורים חדוה ושמחה והאח התאום צור (מימין) בהלוויה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ההורים חדוה ושמחה והאח התאום צור (מימין) בהלוויה(צילום: עידו ארז)

עדנה סרוסי, ארוסתו של הדר, אמרה בדברי ההספד: "הדר שלי, אהבת חיי, גיבור ישראל שלי ושלנו. אין לי מושג מאיפה להתחיל, אני לא יודעת להיפרד ממך באמת, רק להיפרד עם אופציה לחזור וגם זה קשה. אני לא מצליחה לדמיין אותך עכשיו כמת, אתה האדם הכי חי שאני מכירה בכל העולם הזה, כולך חיות אינסופית שניתן לזהות החל מהחיוך מאוזן לאוזן שלך, דרך העיניים הבורקות שלך, עד קצות האצבעות שלך, חיות אחת מטורפת שתופסת את כל מי שרק נפגש בדרכך".

 

הארוסה הוסיפה כי "תמיד ריגשת אותי כל פעם מחדש, שכל דבר שהתלבטנו עליו קצת אמרת 'אבל עדנה, לי זה בכלל לא משנה, אני רק רוצה שאת תהיי הכלה'. כל כך רציתי להיות הכלה שלך הדר, אני מרגישה שהכנסת אותי לגדלות החיים. מההתחלה הרגשתי שזה לא סוג האנשים שאני מכירה, כל כך נשביתי בגדלות הזו בלי להבין מה זה אומר. סמכתי עליך שביחד נהיה זוג של נצח. לא חשבתי שתשאיר אותי לבד כל כך מהר".

 

בסיום דבריה ציינה סרוסי כי "חשוב לי שכולם יידעו איזה נכס אתה לעם שלנו, כמה תמיד העם והצבא היו במרכז שלך. כשהייתי בטקס כומתה של החיילים שלך פתאום התמלאתי גאווה שאתה קשור אליי. עמדת שם והם ניגשו חייל-חייל ושמת לכל אחד את הכומתה על הראש עם החיוך המטורף שלך וקמטי הצחוק סביב לעיניים, לחשת לכל אחד משהו ואני פשוט ראיתי איך הם הילדים שלך ואתה גאה בהם כל כך וכל כך שמחתי לראות שאתה עושה את מה שאתה מאמין בו ומה שמחייה אותך ואיך הם אוהבים אותך, פשוט עמדתי שם ובכיתי מהתרגשות והתפוצצתי מגאווה שאני קשורה אליך. אין לי מושג איך החיים שלי ייראו בלעדיך".

 

אביו של הקצין, ד"ר שמחה גולדין, אמר מעל קבר בנו: "לא באתי היום לספוד להדר, כי אם לספר עליו. הדר גולדין, סגן בפלס"ר גבעתי, היה אדם נפלא, כפי שכל הצעירים שקברנו לאחרונה היו נפלאים. הוא היה מיוחד בדרכו, כפי שכל אחד ואחד מאלה שקברנו היה מיוחד. הדר היה מיוחד שנגע באנשים ואתם, הקהל הגדול הזה, אתם העדות לכך".

 

האב אמר עוד כי "אם נמשיך את דרכו יהיה זה ניצחונו של הדר על הרוע המוחלט שיצא לנצח בשליחות אזרחי ישראל כולה. בפשטות, הדר היה אדם שראה בשמחה ובחיוך את הדרך למצוא חיוך בכל מקום ואת הדרך למגע הראשוני בין בני אדם ולכן כל כך קשה לבכות לו ובלתי אפשרי לבכות עליו. הדר לא קילל ולא אפשר לחבריו, חניכיו ופקודיו לקלל. הוא ראה בכך חולשה מהותית, הוא פשוט חיסל אותה. אני מבקש מכם אחיותיי ואחיי שננהג כך מיום זה ואילך ונרוויח עוד קצת הדר בדרך חיינו".

השר יעלון אוחז בידו של האב השכול שמחה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר יעלון אוחז בידו של האב השכול שמחה(צילום: מוטי קמחי)

האח התאום צור סופד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האח התאום צור סופד(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

האח התאום צור ציין בדברי ההספד שלו כי "בינינו, לא צריך מילים כדי לדבר ולדעת, אנחנו מחוברים ואין סיכומים. לא ארפה. אנחנו שניים, חיים ביחד ולא נפרדים לעולמי עד. חייך הם חיי וחיי הם חייך. סוד האהבה אצלנו, אצלך, עלה, נגן, תשיר, תצייר, תרקוד, לא תשבות השמחה מביתנו. אין כוח כשלך ואין רוח כשלך. הדר, חלומך התגשם וחייך וחלומותיך ימשיכו ויתגשמו. זה לא יהיה אותו דבר בלעדיך לעולם".

 

נתניהו להורים: "הדר היה דמות כבירה" 

שעה קלה לפני שבנם שנהרג ונחטף ברצועת עזה הובא למנוחות, שוחח אחר הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שמחה ולאה גולדין, הוריו של סגן גולדין. "הדר היה דמות כבירה, גיבור גדול", אמר להם ראש הממשלה, "אני יודע שאתם עוברים ייסורי תופת, הרגשה שלקחו חלק ממך ואינך שלם עוד".

 

בשיחה עם הוריו של סגן גולדין ז"ל אמר להם נתניהו: "זהו כאב שלא נותן מרגוע לרגע. אני מקווה שתמצאו נחמה בכך שבנפילתו קיים את עם ישראל במאבק על עצמאותנו".

 

גולדין נהרג בתקרית ברפיח שאירעה לאחר שהוכרזה הפסקת אש (ביום שישי ב-8:00 בבוקר). מחבל מתאבד פוצץ חגורת נפץ על כוח מגדוד הסיור של גבעתי וגרם למותם של רב סרן בניה שראל ושל סמל ראשון ליאל גדעוני. זמן קצר לאחר מכן התברר כי חייל שלישי שהיה איתם, סגן משנה הדר גולדין, נחטף על ידי אנשי חמאס שהיו מעורבים בתקרית.

 

צה"ל הפעיל כוחות גדולים כדי למנוע את בריחת המחבלים עם גולדין, שאז עוד לא היה ידוע מצבו. אחד מקציני גדוד הסיור אף נכנס לפיר שאליו נלקח גולדין, ובכל האזור הייתה הפגזה כבדה של חיל האוויר והתותחנים. אירוע החטיפה הביא בעצם לקריסת הפסקת האש שהוכרזה רק באותו הבוקר על ידי האו"ם והאמריקנים וקיבלה את הסכמת ישראל וחמאס.

 

חמאס הכחיש שיש בידיו חייל חטוף, בעוד משפחתו של גולדין הודיעה בשבת בערב כי היא מצפה לכך שצה"ל לא ייצא מעזה לפני שיבדוק מה עלה בגורלו. מאוחר יותר הגיעו שר הביטחון בוגי יעלון, ראש אכ"א אורנה ברביבאי והרב הראשי תת-אלוף רפי פרץ לבית המשפחה בכפר סבא. הם סיפרו להם על הממצאים שצה"ל איתר במקום שבו היה הפיצוץ ועל כך שבצבא הוחלט להכריז על מותו של גולדין. המשפחה קיבלה את הבשורה המרה והחליטה לקיים את ההלוויה היום.

 

שר הביטחון יעלון הוא קרוב משפחה של הדר גולדין ז"ל. סבו של יעלון והסבתא-רבא של הקצין היו אחים, אך הדבר לא פורסם כל עוד לא נקבע

מותו כדי שעובדה זו לא תשמש את חמאס.

 

הערב התקיימו הלוויותיהם של שלושה חיילים נוספים שנפלו בימים האחרונים במערכה בעזה: בבית העלמין הצבאי ביהוד ליוו מאות בני אדם את סרן עמרי טל, סרן לירן אדיר אדרי מובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנתניה וסמ"ר ליאל גדעוני מובא למנוחות בהר הרצל.

 

משפחת אורון שאול: בעזרת השם תהיה הלוויה

בתוך כך, רחלי גזית, בת דודתו של לוחם חטיבת גולני סמל אורון שאול, שנפל בעזה ומקום קבורתו לא נודע, ציינה אחר הצהריים כי "המשפחה סיימה אתמול לשבת שבעה על אורון היקר והאהוב, שעדיין לא הובא לקבורה. אנחנו סומכים על צה"ל ועל מדינת ישראל שהם עשו, עושים ויעשו הכול כדי להביא את אורון לקבר בישראל. בעזרת השם תהיה הלוויה".

 

גזית התייחסה בדבריה גם למותו של סגן הדר גולדין ואמרה: "אנחנו מזדהים עם משפחתו בכאבה העצום ויודעים מה עובר עליהם". סמל שאול היה על הנגמ"ש שספג פגיעה של טיל נ"ט בשכונת סג'עייה ארבעה ימים לאחר הכניסה הקרקעית של כוחות צה"ל בעזה.

 

השתתפו בהכנת הידיעה , רענן בן צור, גלעד מורג, מורן אזולאי, שחר חי, אחיה ראב"ד ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדנה סרוסי וסרן הדר גולדין ז"ל
מומלצים