שתף קטע נבחר

הסקר הגדול: איזה ילקוט הכי כדאי לקנות לנוער

הם מסתכלים על הלוק והמותג, וממש לא אכפת להם מה הוא עושה לגב שלהם, אבל גם כשבוחרים ילקוט לבני נוער חשוב שהוא יהיה נוח. ביקשנו מ-9 זוגות של הורים ובני נוער לבדוק עבורנו את הילקוטים שמוצעים עבורם בשוק. איזה הכי שווה לקנות? כל התוצאות - לפניכם

כאשר מדובר בילקוטים לילדים בכיתות הנמוכות כל היצרנים שמים דגש לא רק על המראה, אלא גם על הנוחות והשמירה על גבם של הילדים. אבל כאשר מדובר בילקוטים לנוער, הנקודה הזו לא תמיד נלקחת בחשבון - ומי שסובל הוא הגב של התלמידים, שדווקא בכיתות הגבוהות נאלצים לסחוב הרבה מאוד ספרים כבדים.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים >>

 

ביקשנו מתשעה זוגות של הורים ובני נוער לבדוק עבורנו את הילקוטים שמוצעים עבורם בשוק. בדקנו את הלוק, האם יש מספיק מקום לאחסון, הנוחות וכמובן את המחיר. כל התוצאות - לפניכם.

 

EXPLORE

מה: ילקוט מתרחב המאפשר להרחיב את התיק בעת נשיאת ציוד רב. במרכז הילקוט ישנו תא המתרחב באמצעות פתיחת רוכסן המקיף את התיק. כך ניתן להשתמש בו בדרך כלל בגודלו הרגיל ובעת הצורך להרחיב אותו ולהכניס ציוד נוסף.

 

נוחות ועיצוב: העיצוב של הילקוט (אנחנו בדקנו דומה לתמונה, רק בגווני ורוד) סולידי ויפה, כזה שיכול להתאים

גם לבנות בכיתה ו' אך גם לכאלה בכיתות הגבוהות יותר, ולכן להמשיך עם הילדים לאורך שנים. מבחינת נוחות הילקוט מצויין. יש לו גב קשיח ותומך, רצועות נוחות מאוד ולכן החלוקה של המשקל, גם כשהוא מלא, מצויינת.

 

הרעיון של התא המתרחב היה אחד הרעיונות הטובים שנתקלנו בהם, והוא מתאים במיוחד לכיתות הגבוהות. הוספת התא פשוטה ביותר, וכך גם סגירתו. גם ללא תא זה הילקוט גדול מאוד והספיק בקלות לכל הציוד.

 

ההורים ציינו כי מדובר באחד הילקוטים הטובים שנבדקו - ודווקא אחד הזולים שבהם. שווה במיוחד.

 

מחיר: 179 שקלים

 

להשיג: להשיג ברשתות השיווק ובחנויות המובחרות, ברחבי הארץ

 

סמסונייט

מה: תיק גב המתאים לתלמידי חטיבה ותיכון, שיכול להכיל מחשב נייד בנוסף לספרים ולמחברות.

 

נוחות ועיצוב: התיק עשוי מבד דוחה נוזלים ואבק ומעוצב בצורה סולידית, בצבע כחול שקט (ניתן להשיג בצבעים נוספים) ובקווים נקיים. הכתפיים מרופדות וכך גם הגב הקשיח בעל רצועות ארגונומטריות, מה שהופך אותו נוח מאוד לנשיאה.

 

התיק מחולק לשלושה תאים. האחד יכול להכיל מחשב נייד במידות 36X27X4 ס"מ, השני מרווח ומספיק להכנסת הרבה ספרים ומחברות, והשלישי מחולק בנוחות רבה למגוון כיסים ותאים פנימיים, ומתאים במיוחד לארנק, לטלפון נייד, לעטים, ליומן וכן הלאה. התכנון הפנימי מוצלח מאוד, ונפח התיק כולו 26 ליטר.

 

התיק, כשהוא ריק מתוכן, שוקל כ-600 גרם ואינו מרגיש כבד במיוחד. העיצוב שלו פרקטי מאוד ומאפשר ללוות תלמידים בכיתות מתקדמות יותר במשך כמה שנים. הדבר היחיד שחסר בו בדגם הספציפי שנבדק אך קיים באחרים: תא חיצוני לשליפה נוחה של בקבוק מים.

 

מחיר: מ-155 שקלים

 

להשיג: בחנות "סמסונייט" בקניון עזריאלי בתל אביב וברשת "תיק התיקים"

  

פלפוט

מה: ילקוט עם שלושה תאים, ממותג הכבשה שיפי.

 

נוחות ועיצוב: הילדות שראו את הילקוט ציינו כי הוא אחד היפים שנתקלו בהם וכי הכבשה שיפי היא הקטע החדש. מבחינת נוחות, הופתענו לגלות עד כמה הוא גדול. התאים שלו ענקיים ממש, והצלחנו להכניס לתוכם כל מה שצריך בנוחות. גם התא שמיועד לקלמר ולאוכל גדול מאוד, ואפילו הצלחנו להכניס לתוכו קופסת אוכל.

 

הילקוט בעל גב קשיח מאוד, יחסית לאחרים, והכתפיות אמנם לא הכי רחבות שבדקנו, אבל ישבו בנוחות על כתפי הילדות. החסרון היחיד הוא התאים המיועדים לבקבוקי מים, שלא היו רחבים מאוד ולא תפסו במדוייק את הבקבוקים - אבל זו באמת הייתה בעיה שולית.

 

ההורים ציינו שמדובר במחיר מצויין לילקוט איכותי - ובקנייה שווה במיוחד. 

 

מחיר: 199 שקלים

 

להשיג: ברשתות ובחנויות המובחרות

 

OUTDOOR CLASSIC

מה? ילקוט ניתק - בפתיחת רוכסן הופך לשני ילקוטים: הראשון גדול עם תאים רבים והשני קטן, מעוצב ומאובזר. הילקוט המורכב הוא אופציה שלישית.

 

נוחות ועיצוב: ילקוטים רבים לבני נוער הם או נוחים או יפים. הופתענו לגלות שהילקוט הזה הוא גם וגם. הלוק שלו בוגר (כזה שמתאים גם לכיתות ה'-ו', וגם לתיכוניסטים), הצבעים חיים ויפים והוא נוח. מאוד.

 

גם מבחינת הגודל, מדובר בתיק גדול במיוחד, שהכיל בקלות את כל הספרים והמחברות (בגודל פוליו), וגם קלסר. היה פשוט מאוד להפריד אותו לשני תיקים - ולחבר בחזרה (למרות שהנער הצעיר ציין שלא נראה לו שהוא יעשה בכך שימוש). התא המיועד לאוכל וקלמר גם הוא רחב במיוחד, ובקלות יכיל מספר כריכים ואפילו קופסת אוכל. התא הצדדי, המיועד לבקבוק מים, רחב גם הוא, ואפילו התאים לבקבוק של ליטר. 

 

התיק נראה עמיד מאוד, היה נוח על הגב גם כשהיה מלא מאוד (לדברי החברה הוא בעל מערכת גב מתקדמת - והדבר הורגש) ונראה איכותי במיוחד. אופציה מצויינת לילקוט לילדים הבוגרים יותר - בלי להתפשר על הנוחות או המראה. אם המחיר היה נמוך קצת יותר - היה מקבל את הציון המלא.

 

כמה? 239 שקלים

 

איפה? להשיג ברשתות קרביץ, אופיס דיפו, תיק ותיק, כפר השעשועים, למטייל, ריקושט, חנויות מכשירי הכתיבה והתיקים.

 

COLUMBIA

 

מה? ילקוט בעל שני תאים - אחד למחברות וספרים והשני לאוכל/קלמר. התא הגדול מכיל מקום מתאים גם למחשב נייד וגם לטאבלט (שני תאים נפרדים בגדלים שונים). בנוסף יש שני מקומות ייעודיים לבקבוקים.

 

נוחות ועיצוב: ילקוט סולידי ויפה, שמעוצב בדומה לתיק טיולים, מה שילהיב נערים ונערות רבים, ובהחלט את אלו שבדקו אותו. התאים גדולים מספיק כדי להכיל ספרים, מחברות וקלסרים, אך הוא לא היה מהכי גדולים שנבדקו.

 

העובדה שיש לו מקום ייעודי לטאבלט זיכתה אותו בנקודות רבות אצל נער שחלק מספריו בבית הספר עברו למכשיר האלקטרוני, והוא צריך להביא והחזיר אותו לבית הספר. גם התא הקדמי, הקטן יותר, זכה לניקוד גבוה כיוון שהוא גדול מספיק כדי להכיל מזון רב ויש לו תאים נוספים, מופרדים, שבהם ניתן להכניס קלמר או ארנק, מקום ייעודי למפתח (שנקשר לתיק ומתאים מאוד לילדים מפוזרים) ועוד.

 

ההורים ציינו לטובה את הגב המעט קשיח, כזה שלא נותן לילדים הרגשה של ילקוט אורטופדי אך בהחלט הופך אותו לנוח. בנוסף ציינו לטובה את הרוכסנים, שנסגרים בצורה מעוצבת והם איכותיים מאוד, ואת הלולאות שמסייעות לאבטח את בקבוקי המים - ומאפשרות להכניס בקלות גם בקבוקים גדולים יותר. הם סיכמו כי מדובר בילקוט איכותי מאוד, אך למרות כל זאת אמרו כי המחיר גבוה ביותר, מה שהוריד את הניקוד בסופו של דבר.

 

כמה?  369.90 שקלים. 269.90 שקלים לחברי מועדון ומצטרפים חדשים 

 

איפה? להשיג ברשת חנויות "COLUMBIA"

 

GAP

מה? ילקוט מג'ינס, בעל שני תאים - אחד למחברות וספרים והשני לאוכל/קלמר. 

 

נוחות ועיצוב: כולם הסכימו פה אחד שהלוק של התיק הוא אחד היפים שראינו. סולידי אבל לא משעמם, המראה שלו מתאים גם לנערים וגם לנערות, ואפילו ההורים הודיעו שהם זוממים "לגנוב" אותו מדי פעם.

 

מבחינת נוחות, גודלו של הילקוט מספיק לגמרי כדי להכניס לתוכו ספרים ואפילו קלסרים, אבל העובדה שיש לו תא אחד בלבד הופכת אותו למתאים יותר לנערים ונערות מסודרים - אחרת הבלגן צפוי לחגוג בו.

 

אין לו גב קשיח, וזהו אחד הדברים שהורידו לו מהציון, אבל הוא בעל ריפוד שהופך אותו לנוח על הגב, יחסית לילקוטים אחרים בקטגוריית הנוח.

 

כמה? 169.90 שקלים

 

איפה? רשת חנויות GAP

 

VANS

מה? ילקוט משבצות בצבעים שחור ולבן. מגיע עם כתפיות מרופדות. החלוקה הפנימית היא של תא אחד גדול ותא אחד קטן.

 

נוחות ועיצוב: ילקוט מאוד יפה ומיוחד. התא היחיד גדול מאוד ויכול להכיל בתוכו בקלת אפילו קלסר גדול. גם התא הקטן יותר גדול יחסית.  

 

הילקוט היה נוח ע הגב, יחסית לילקוטים אחרים מהקטגורייה ה"זרוקה". גם המחיר לא יקר.

   

כמה? 199 שקלים

 

איפה? רשת חנויות VANS

 

תיק Eastpak לנוער

 (צילום: יח"צ)
(צילום: יח"צ)

 

מה? תיק העשוי מבד הקורדורה - מדובר, לדברי היצרן, באריג חזק במיוחד ועמיד לשחיקה הנמצא בשימוש החל מציוד מקצועי 'כבד' ועתיר ביצועים ועד נעליים. עמידות השחיקה שלו היא גדולה פי שלושה מזו של ניילון רגיל ופי ארבעה משל כותנה. הוא עמיד לקרעים וניקובים פי שניים עד שמונה יותר מאריגי ניילון אחרים, עור וויניל. כמו כן, הוא מצופה שכבה של אורתן להגנה מלחות.

 

נוחות ועיצוב: מעבר לעובדה שהתיק יפה מאוד, ללא ספק תכונה נדרשת עבור בני נוער, מדובר בתיק מאוד נוח. הוא מכיל תא אחד גדול ותא אחד לאוכל.  ניתן להכניס לתוכו את כל הציוד הדרוש ללימודים (מה שחשוב לבני הנוער, שפחות שמים דגש על חלוקה לתאים ויותר על אפשרות אחסון גדולה יותר, מוסיפה האם).

 

הנסיינית, בת 16 ועולה לכיתה י"א, החלה להשתמש בתיק עוד בטרם החלה שנת הלימודים, גם כתיק של "יום יום". המחיר הגבוה, יחסית למוצרים דומים, והעובדה שהוא אינו בעל גב קשיח, הם שהורידו לו מהציון.

 

כמה? 199 שקלים

 

להשיג? בחנויות וברשתות התיקים ברחבי הארץ 

 

umbro מבית פלפוט

 

מה? ילקוט בצבע כחול לבן עם עיטור בולט של המותג umbro. לילקוט גב חצי קשיח, כתפיות רחבות, שלושה תאים ושני תאים צידיים לבקבוק שתיה. לרוכסנים של שני התאים הגדולים שני סוגרים, המאפשרים להם להפתח לשני צדדים.

 

נוחות ועיצוב: התא הראשון גדול מאוד ונכנסים לתוכו בקלות קלסרים וספרי לימוד גדולים. התא האמצעי גדול יחסית ומכיל גם הוא ציוד לימודי בקלות וכן קלמר וקופסת אוכל. בתא האמצעי יש תא פנימי עם מקום לארנק, עטים, כסף קטן, טלפון נייד וגם מחזיק מפתחות מחובר. התא הקטן מפתיע לרעה. למרות שחיצונית הוא נראה עמוק, בפועל מדובר בתא קטנטן שלא יכול להכיל אפילו קלמר ממוצע, אלא מקסימום ארנק וטלפון נייד.

 

הילד שבדק את הילקוט לא התלהב ממנו וטען שהוא "משעמם". הוריו ציינו כי חלוקת התאים אינה נוחה והגב אינו יציב מספיק ומכביד על התלמיד. לדעתם תלמידי הכיתות הגבוהות יותר לא יתלהבו מהעיצוב, כך שהתיק נופל "בין הכסאות", וסיכמו כי מדובר בילקוט מאכזב, יחסית למחירו הגבוה.

 

כמה? 199 שקלים 

 

איפה? להשיג ברשתות השיווק המובילות ובחנויות המובחרות למכשירי כתיבה ומתנות

 

תיק של Smash

מה? ילקוט מבית "טלבר פופ" עם תא אחד גדול, שבתוכו חלוקה פנימית, ותא קטן. מגיע עם קלמר בצבע תואם. מיועד לבני 10 ומעלה.

 

נוחות ועיצוב: נתחיל בבעיה המרכזית: הילקוט לא יכול להכיל את כל הספרים והחוברות. בנוסף,

הוא לא מרופד ולא מספיק חזק ונוח, ולנו היה נראה שהוא לא יחזיק מעמד לאורך זמן. גם התא שנועד לאוכל קטן למדי, ומספיק לסנדוויץ' אחד בלבד - כאשר בכיתות הגבוהות יש צורך במזון רב יותר. גם המקום שמיועד לבקבוק השתייה מאוד צר וקשה להכניס בו בקבוק מים קטן.

 

מבחינת העיצוב הילד טען כי הילקוט לא כל כך יפה ומרשים. אימו ציינה כי הוא יכול לשמש לימים קצרים, שבהם לא צריך לסחוב הרבה ספרים וחוברות, או ליום טיול כייפי.

 

כמה? 149 שקלים

 

להשיג: ברשתות המובחרות ובחנויות לציוד משרדי ברחבי הארץ


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ילקוט לנוער. אל תוותרו על הנוחות
צילום: shutterstock
מומלצים