שתף קטע נבחר

עצור בחשד לרצח 3 הנערים: השיג מימון מעזה

נחשף הקשר בין עזה לחברון: הותר לפרסום כי חוסאם קוואסמה נעצר בחודש שעבר בחשד לסיוע לשני המחבלים האחרים ולמימון הפיגוע מפעילי חמאס ברצועה. השלושה קברו את גופות הנערים בחלקת אדמה שקנה לפני כן

הקשר בין עזה לחברון: היום (ג') הותר לפרסום כי בפרשת חטיפת ורצח שלושת הנערים - גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל - נעצר חוסאם קוואסמה ב-11 ביולי, בבית של קרוב משפחתו בענאתה. הוא השיג את המימון לביצוע הפיגוע מפעילי חמאס ברצועת עזה. הוא נעצר על-ידי כוח ימ"מ בעקבות מידע משב"כ.

 

עוד בחדשות:

 

עם גילוי הגופות יצא חוסאם קוואסמה מביתו, הסתתר והתכוון להיעלם לירדן בתיעוד מזויף, בסיוע בני משפחתו. בחקירתו הודה כי שימש דרג מפקדה למבצעי פיגוע החטיפה - מרואן קוואסמה ועאמר אבו עיישה, שטרם נתפסו. מתוקף תפקידו השיג חוסאם מימון לביצוע הפיגוע מפעילי חמאס ברצועה והודה שרכש אמצעי לחימה, שאותם העביר למרואן קוואסמה.

 

החוטפים, אבו עיישה וקוואסמה      (צילום: AP) (צילום: AP)
החוטפים, אבו עיישה וקוואסמה (צילום: AP)

גיל-עד, נפתלי ואייל ז"ל       ()
גיל-עד, נפתלי ואייל ז"ל

בחקירתו עלה גם כי לאחר הרצח הגיע אליו מרואן, וביחד נסעו השניים לחלקת אדמה שאותה קנה חוסאם לפני כמה חודשם. שם הם קברו את הגופות. בהמשך סייע חוסאם לשני המחבלים להסתתר.

 

השתייכותו של חוסאם קוואסמה לחוליה שביצעה את החטיפה והרצח עלתה מתשובת המדינה היום בעניין העתירה לבג"ץ נגד הריסת בתיהם של שלושת המחבלים. המדינה ציינה עוד כי יש ראיות מנהליות המצביעות ברמה הקרובה לוודאות כי השלושה ביצעו את החטיפה והרצח וכי לא ניתן לפרט עוד כיוון ששניים מהם עודם נמלטים.

 

עוד מפורטים עברם הטרוריסטי ומעורבות השלושה בפיגועים. הם אף היו עצורים וריצו מאסר בעבר. אחיו של חוסאם מרצה מאסר עולם, ואחיו של אבו עיישה נהרג כשניסה להשליך מטען על חיילי צה"ל.

 

לגוף העתירה מציינת המדינה כי יש לדחותה מכיוון שבהריסת בתיהם של השלושה יש כדי להרתיע מפגעים נוספים. עוד צוין כי הטענות השונות שהעלו העותרים אינן חדשות, והן כבר נדונו בנסיבות דומות בעבר ונדחו בבג"ץ.

 

לפני חודש דווח שחשוד נוסף נעצר בפעולת צה"ל בחברון. לפי גורמים פלסטיניים, החשוד, חוסאם דופש, הועבר לחקירה. כוח מיחידת דובדבן הוא שעצר אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוטפים, אבו עיישה וקוואסמה
מומלצים