שתף קטע נבחר

אזור בבריטניה הוכרז "חופשי מישראלים". צפו

חבר הפרלמנט הבריטי ג'ורג' גאלוויי צולם מסביר שבעירו ברדפורד "לא רוצים שירותים ישראליים, אקדמאים ישראלים ואפילו תיירים", וקרא לערים נוספות לנהוג כך. "זו מדינה לא-חוקית, ברברית ופראית". המשטרה פתחה בחקירה

מחוקק בריטי שידוע בתמיכתו בחמאס הכריז על האזור שאותו הוא מייצג בפרלמנט "חופשי מישראלים", והצהירו כי עירו דוחה כל תוצרת ישראלית, שירותים מטעמה, שיתופי פעולה אקדמיים ואפילו ביקורי תיירים. המשטרה פתחה בחקירה נגדו.

 

הנאום שנשא בעיר לידס בסוף השבוע

 

הפוליטיקאי ג'ורג' גאלווי צולם נואם בכינוס פוליטי שנערך בסוף השבוע בלידס וקרא לתושבי העיר לעשות כפי שעשו שכניו בברדפורד. "הכרזנו עליה אזור חופשי מישראל - אנחנו לא רוצים שירותים ישראליים, אנחנו לא רוצים אקדמאים ישראלים שיבואו לאוניברסיטאות שלנו".

 

"אנחנו אפילו לא רוצים שתיירים ישראלים יבואו לברדפורד, אם הם שקלו לעשות זאת", הוא המשיך בדברים שצוטטו בעיתון "אינדיפנדנט". "אנחנו דוחים את המדינה הלא-חוקית, הברברית והפראית הזו שנקראת ישראל, ועליכם לעשות את אותו הדבר".

 

בעקבות דבריו, קיבלה המשטרה שתי תלונות ופתחה בחקירה נגד המחוקק. דוברו של גאלווי, מנגד, הצהיר כי דבריו של חבר הפרלמנט "היו הגיוניים למדי", ונאמרו על רקע "הטבח ההמוני של תושבי רצועת עזה".

 

גאלווי נוטש דיון מול ישראלי באוקספורד אשתקד 

 

הסרטון פורסם ביוטיוב ועורר תגובות נזעמות ברשתות החברתיות. אחד המגיבים בטוויטר האשים את גאלווי בכך שהוא

"מתעל את היטלר" בדבריו, בעוד אחרים התבדחו כי לא סביר שישראלים רבים "יאלצו עתה לשנות את התוכניות שעשו לחופשה הקרובה".

 

גאלווי כבר הואשם באנטישמיות, בין היתר באוקטובר אשתקד, אז נטש דיון בנושא הנסיגה מהשטחים באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית כשהתברר לו שהמתדיין לצדו הוא ישראלי. הסטודנט הישראלי אילון אסלן-לוי השתמש במהלך דבריו במילה "אנחנו" כדי לתאר את עמדת ישראל. "האם אתה ישראלי?", שאל אותו גאלווי וכשנענה לחיוב מיהר לעזוב בטענה: "הוליכו אותי שולל. אני לא מכיר בישראל ואני לא מתדיין עם ישראלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
גאלווי במהלך ביקור בעזה
צילום: AP
מומלצים