שתף קטע נבחר

מצב חירום בינלאומי הוכרז בגלל האבולה

ארגון הבריאות העולמי הכריז על מצב חירום בעקבות הנגיף המתפשט באפריקה. המשמעות: צורך בתגובה עולמית יוצאת דופן כדי למנוע את הפצתו

ארגון הבריאות העולמי הכריז הבוקר (יום ו') על התפרצות האבולה במערב אפריקה כעל מצב חירום בינלאומי המצריך תגובה יוצאת דופן במטרה למנוע את התפשטות הנגיף.

 

ארגון הבריאות העולמי הודיע כי התפרצות האבולה, שהיא הגדולה והארוכה בהיסטוריה, מדאיגה דיה כדי להכריז על מצב חירום בינלאומי. בעבר הכריז ארגון הבריאות העולמי על מצב חירום דומה במקרה של שפעת החזירים ב-2009 ושל הפוליו בחודש מאי.

 

הארגון הבינלאומי זימן כינוס של ועדת מומחים השבוע כדי להעריך את חומרת ההתפרצות של האבולה. ההתפרצות הנוכחית החלה בגינאה במרס, ומאז התפשטה גם לסיירה לאון ולליבריה. אין טיפול מורשה או חיסון לאבולה, ושיעור התמותה ממנה עומד על כ-50%.

 

לפי שעה לא ברור מה תהיה ההשפעה של הכרזת ארגון הבריאות העולמי: הודעה דומה מוקדם יותר השנה בנוגע לנגיף הפוליו לא האטה, כך

נראה, את התפשטות הווירוס.

 

האבולה, שהרגה כ-1,500 בני אדם מאז שהתגלתה לראשונה ב-1976 בשטח שבו קיימת היום הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, גורמת להקאות, התייבשות ודימום חיצוני. רבות ממערכות הבריאות באפריקה אינן מסוגלות להתמודד עם מגפה, ועובדי סיוע הזהירו מהסכנה הגדולה במיוחד באזורים צפופי אוכלוסין כמו בירת גינאה, קונקרי.

 

לפי ארגון הבריאות העולמי הבוקר, התפרצות האבולה היא "אירוע יוצא דופן" ומהווה סכנה למדינות שבהן טרם התגלה הנגיף. הארגון קובע כי יש צורך בתגובה מתואמת, ומזהיר כי ההשלכות האפשריות של התפשטות נוספת של הנגיף "חמורות במיוחד" בשל עוצמתו של הווירוס. עם זאת הארגון קובע כי אין להטיל חרם כללי על טיסות למדינות מערב אפריקה או על המסחר איתן בעקבות התפרצות האבולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מפנים קורבן אבולה באפריקה
צילום: AFP
מומלצים