שתף קטע נבחר

תביעת גירושים הובילה לחקירה על פדופיליה

על רקע השפלה ובגידות הגיע זוג לבית הדין, שם חשפה האישה תכנים פליליים על המחשב של בעלה. הדיין: "הוא התבטא כלפיה כמו לבעל חיים"

מערכת יחסים קשה ומעוותת בין בני זוג נשואים הסתיימה אחרי שנים ארוכות של השפלה ובגידות ועל רקע חקירה של מעשים פליליים: במהלך תביעת גירושין שהגישה האישה התברר שמעבר להתנהגות מעוררת הסלידה של הבעל, הוא גם החזיק במחשב שלו חומרים שנחשדו כפדופיליה. על רקע חקירה שהתנהלה נגדו בנושא, לאחרונה החליט בית הדין הרבני בנתניה לחייב אותו להעניק לה גט ולשלם את הכתובה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג נישאו ב-1999 אף שהאישה ידעה שבחיר לבה סובל מבעיות נפשיות והוא בעל נטיות אובדניות. היא האמינה שתצליח לעזור לו, ואכן, בשנים הראשונות התנהלו חייהם המשותפים על מי מנוחות. מבחינת האישה, הכול השתנה בסמוך ללידת בנותיהם התאומות.

 

כשחזרה מבית החולים לאחר הלידה היא גילתה על צג המחשב בבית התכתבות של בעלה עם אישה, ובמסגרתה סיפר לה: "הכלבה החליטה להשריץ היום והכריחה אותי להיות לידה. כל היום חשבתי עליך ורציתי להיות רק איתך".

 

בהמשך התברר לאישה שהוא נהג להתכתב גם עם נשים אחרות באופן אינטנסיבי, והשיחות עמן כללו תכנים מיניים קשים. למרות הגילויים הגישה האישה לבית הדין הרבני בנתניה בקשה לשלום בית, ודווקא הבעל הוא זה שהגיש תביעה לגירושים. אלא שבמסגרת ההליך השתכנעו שניהם לסלק התביעות, חרף העובדה שמשלב מסוים כבר לא חיו יחדיו.

 

רק ב-2013 הגישה האישה תביעה חדשה באמצעות עו"ד נתנאל ירימי, הפעם לגירושים ולתשלום כתובה. היא טענה שהבעל התנהג כלפיה בצורה מזלזלת, בגד בה והחזיק על מחשבו תכנים פדופילים. בעקבות זאת נעצר הבעל ובתום חקירה משטרתית הומלץ להגיש נגדו כתב אישום. יתרה מכך, החקירה העלתה גם חשד שהתעלל בבתם הקטנה.

 

הבעל, שיוצג בבית הדין הרבני על ידי עו"ד רות וולפנר-דיין, לא הכחיש את הטענות הקשות כלפיו, אבל טען שאשתו "מזגזגת": פעם היא תובעת שלום בית ואחר כך גירושין. עוד טען שנאלץ לעזוב את הבית כיוון שאשתו התעמרה בו והרחיקה אותו ממשפחתו.

 

רק כלפי בעלי חיים מתבטאים כך

על רקע ההליך הפלילי נגד הבעל באשמת החזקת התכנים הפדופילים נדרש בית הדין הרבני להכריע בעניין תביעת הגירושים של האישה. אב בית הדין, הרב מיכאל עמוס, דחה את טענות הבעל ופסק שהצדדים חייבים להתגרש.

 

לדבריו, אף שהאישה היא שהגישה את תביעת גירושין, על הבעל לשלם לה כתובה ותוספת כתובה. זאת מאחר שהוא זה שגרם לפירוד בהתנהגותו המזלזלת והמשפילה כלפי אשתו.

 

כך כתב הדיין בתגובה לתדפיסי השיחות האינטרנטיות של הבעל עם נשים אחרות, שהגישה האישה לעיונו: "מדובר בהתבטאויות קשות אשר מעידות על קשריו של הבעל עם נשים אחרות ועל היחס והזלזול אשר מפגין הבעל כלפי אשתו כאילו היא אחת השפחות, ואף בהן נהגו כבוד יותר. רק לבעלי חיים מתבטאים בלשון כזאת שהתבטא בה הבעל כלפי אשתו".

 

הדיין הוסיף גם כי פרשיית הפדופיליה והחשד לפגיעה בבת הקטנה מצדיקים את המיאוס שחשה האישה כלפי בעלה, ולכן חייב את הבעל לתת גט לאשתו. הדיינים הרב שניאור פרדס והרב אריאל ינאי הצטרפו לפסק הדין.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים