שתף קטע נבחר

פוסט ניצחון

בכל קרב לא הייתה אפילו נסיגה אחת. ובעורף, מאז מלחמת ששת הימים לא הפגין העם אחדות שכזו ותמיכה עוצמתית מכל טיל. כולכם ניצחתם

במקום לחפש את תמונת הניצחון, הביטו במראה. הטרור שכל מהותו היא לשבור חברה לרסיסים, הדביק אותם לתמונה אחת שהבדלי הגוונים לא מצליחים לקרוע. הקיצונים המתלהמים, המשמיצים והמתחסדים הקולניים מכל צד שהוא הם רק אבק בשולי הדרך. רעשי רקע צורמים וזניחים למנגינה שאיש לא יוכל להפסיק. זו השורה התחתונה של המלחמה הזו שאתם ניצחתם בה.

 

יש מחלוקת מתי נורה הקסאם הראשון. יש שיקבעו נחרצות כי 16 באפריל 2001 הוא המועד, עת נפלה הרקטה הראשונה בשדרות ויש שיאמרו כי כבר בסוף ינואר נורה ירי תלול מסלול על היישוב נצרים עליו השלום. על דבר אחד אין כל מחלוקת בקרב הציבור - עזה הפכה לקן צרעות אמיתי. חלפו כ-13 שנים מאז שמצאנו את עצמנו נאלצים לצאת פעם נוספת למערכה קשה ועקובה מדם. יצאנו למערכה וניצחנו. כן, ניצחנו.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet

לא קטן, לא חכם / מיכאל בר-זהר

לא זזה מהנגב / מירי ארביב

 

הניצחון שלהם (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
הניצחון שלהם(צילום: אמיר שינבוים)
 

עם ישראל ניצח, צה"ל ניצח. סא"ל ארז אשל עם מפקדים ולוחמים  (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
עם ישראל ניצח, צה"ל ניצח. סא"ל ארז אשל עם מפקדים ולוחמים (צילום: אמיר שינבוים)
 

הדי הפיצוצים טרם שככו, חטיבות החי"ר, השריון ויחידות ההנדסה עדיין נמצאות בשטח ולוחמות, מערכי הסיוע באוויר, בים וביבשה עדיין פועלים ובעוצמה. אבל אנו, חיילי המילואים, לוחמים שגויסו ב-8 ביולי ומצויים בשטח ביחד עם הכוחות הסדירים העוצמתיים, קובעים כבר כעת שניצחנו. עם ישראל ניצח, צה"ל ניצח, כוחות הביטחון ניצחו, הקיבוצניקים בעוטף שדרות ועזה, המושבניקים, תושבי שדרות, נתיבות, אשקלון ובשאר ערי ישראל. זה עורף עוצמתי שאין לאף מדינה בעולם - וגם הוא ניצח.

 

ארגון "לב-אחד" ודומיו נרתמו כולם והתייצבו מיד כאיש אחד בלב אחד ובכל מקום ואתר שבו נדרש. ארגון "השומר החדש" החליף את כל אותם חקלאים שגויסו בצו 8, וסייע לכל אותם חקלאים שעובדיהם גויסו או נעלמו. ארגון "נשות צו 8" תמך וסייע לנשותינו ולאמהות האמיצות. ומאות ואלפי אזרחים בקהילות שונות ברחבי הארץ, דתיות ושאינן דתיות, בניינים שלמים שנרתמו להכין חבילות ומכתבים. כולכם, כולנו, כל עם ישראל, עם אחד בלב אחד. ניצחנו, והניצחון הוא של כולנו.

הפגינו אומץ ומוסריות (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
הפגינו אומץ ומוסריות(צילום: אמיר שינבוים)

חתרו למגע, חיסלו מחבלים (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
חתרו למגע, חיסלו מחבלים(צילום: אמיר שינבוים)
יותר מארבעה עשורים מאז מלחמת ששת הימים לא הפגין העם אחדות שורה שכזו, תמיכה עוצמתית יותר מכל טיל ומכל פצצה, העם כולו התייצב ביום פקודה. הלוחמים בסדיר, הלוחמים במילואים, עם אחוזי התייצבות מזהירים, עם פוסטים של "דרושים" ברשתות החברתיות "נהג מרכבה - זמין לצו 8, מוכשר לנהיגה לכל סוגי הטנקים".

 

הכרענו אותם בכל קרב

כעמוד האש לפני המחנה, ראינו אותם בעיניים יום יום: המפקדים, הזוטרים והבכירים, מפקדי האוגדות והחטיבות אמיצי לב, מעניקים גיבוי, ממוקדים, ערכיים ומוסריים, יודעים להבחין בין עיקר לטפל ומובילים באומץ בחזית המערכה. המנהיגות הצבאית - המ"פים, המג"דים, המח"טים - חתרו למגע, חיסלו את מחבלי חמאס והכריעו אותם בכל קרב.

מסירות נפש ישראלית (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
מסירות נפש ישראלית(צילום: אמיר שינבוים)

לא נסוגו אפילו פעם אחת (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
לא נסוגו אפילו פעם אחת(צילום: אמיר שינבוים)

 

בכל קרב לא הייתה אף לא נסיגה אחת, לא שיפרנו עמדות, לא התייצבנו מחדש, רק קדימה, בעוצמה, בנחישות ועם ברק אמיתי בעיניים, אמונה בצדקת הדרך. המפקדים הלוחמים בכל דרגות הפיקוד נפגעו, אספו את עצמם ושבו אל שדה המערכה במסירות הנפש הישראלית.

 

ועם ישראל כולו התייצב למערכה כתף אל כתף בעוצמה רוחנית ולאומית. בחבילות למאות ולאלפים, במכתבי תמיכה מדן ועד אילת, בהגעה פיזית לשטחי הכינוס ובכל דרך אפשרית, בתפילות החרדים בבתי המדרש וביטול חופשת "בין הזמנים". הנוער הישראלי וילדי בתי הספר והגנים שלחו מכתבים עם תמונות וברכות ניצחון. אז כן, ניצחנו, הוכחנו שהעם שלנו עשוי מפלדת אל-חלד, יצוקה, מחושלת, חזקה ועוצמתית. הוכחנו שאף אויב לא יכול לנו, שאנחנו כאן ולתמיד.

המערכה לא תמה (צילום: אמיר שינבוים) (צילום: אמיר שינבוים)
המערכה לא תמה(צילום: אמיר שינבוים)
 

עם מנצח הוא עם חכם שיודע להתייצב מאחורי ההנהגה הנחושה המחושלת המובילה את המערכה הזאת בכלים שלובים של עוצמה ותבונה, מול לחצים מדיניים אדירים, תופת של צביעות ושנאה ומנהרות של תככים ומלכודות.

 

המערכה לא תמה, לא המערכה הנוכחית ברצועת עזה, ולא המערכה על הארץ, וכדי שננצח גם בקרבות ובמלחמות הבאות, כולנו חייבים לתת כתף, לחשוב מה עוד לא עשינו ויש עוד לעשות, לא רק בעתות צרה ומצוקה, אלא גם ביום-יום, תמיד, כדי שכל הניצחונות ימשיכו ויהדהדו בכל העולם. ישמע העולם, יצפה ויקנא, כי עם ישראל חי!

 

סא"ל במיל' ארז אשל, ראש מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, לחם במבצע "צוק איתן"

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר שינבוים
לחמו כצוק איתן
צילום: אמיר שינבוים
צילום: אמיר שינבוים
ארז אשל
צילום: אמיר שינבוים
מומלצים