שתף קטע נבחר

בדיקות הריון: חשיבות גילוי גיל ההריון

אחת הבעיות הכי גדולות במעקב הריון היא זמן הכניסה להריון. בדיקות הריון יכולות אמנם לתת אינדיקציה האם קיים הריון או לא, ברמת דיוק גבוהה למדי, אבל איך ניתן לדעת מהו גיל ההריון? צפו בפרופ' יעקב בורנשטיין מסביר

את בהריון או לא בהריון? כל אישה מכירה את בדיקת ההריון עם שני הפסים. למרות חוסר הדיוק שבה זו אחת הבדיקות הביתיות הנפוצות. בדיקה מדויקת יותר היא בדיקת דם, וכולן מתבססות על רמות הורמון HCG בדם.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

ככל שרמת ההורמון עולה בתחילת ההריון, כנראה שהתשובה היא חיובית ואת בהריון. אבל הבעיה היא שקשה לדעת את גיל ההריון, דבר שעלול להקשות על מעקב הריון תקין, מסביר פרופ' יעקב בורנשטיין, מנהל האגף לבריאות האשה, מרכז רפואי לגליל - נהריה.

 

 

רמת הורמון ההיריון עולה במהירות בשלבי ההיריון המוקדמים. אם ביצעת את הבדיקה בשלב מוקדם וקיבלת תוצאה "לא בהיריון", ייתכן שרמת הורמון ההיריון עדיין לא גבוהה מספיק כדי שתאותר. עלייך לבצע שוב את הבדיקה ביום שבו את אמורה לקבל וסת.

 

תשובה מדויקת לגבי גיל ההריון

מעקב תקין של הריון מתחיל בקביעת גיל העובר. כך ניתן לעקוב אחר המשקל וההתפתחות של העובר. מעבר לכך, ישנן תוספי תזונה, תרופות ובדיקות שיש צורך להתאימן לשבועות הריון מסוימים.

 

פרופ' בורנשטיין,  מסביר על הבדיקה שיכולה לתת תשובה כמעט מדויקת. לדבריו, הבדיקה מבוססת על אותו עיקרון כימי כמו בדיקות היריון אחרות, אולם כאן הקווים אינם מוצגים (והמשתמשת אינה יכולה לראותם).

 

במקום זאת, נעשה שימוש במערכת אופטית כדי למדוד את עוצמת הקווים, ועל הצג מופיעה תוצאה דיגיטלית (במילים או בסמלים) של גיל ההריון".

 
פורסם לראשונה 12/08/2014 14:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הבדיקה שתראה באיזה שבוע את
צילום: shutterstock
מומלצים