שתף קטע נבחר

היועמ"ש החליט לסגור בדיקה שהתקיימה נגד ריבלין

וינשטיין אישר למשטרה לבדוק מידע לפיו הנשיא ריבלין קיבל לפני יותר מ-10 שנים סכומי כסף חודשיים מהקבלן דודי אפל. הבדיקה הסתיימה ונסגרה ללא תוצאות

הבדיקה הסתיימה ללא תוצאות: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר למשטרה לפתוח בבדיקה לפני חקירה פלילית של מידע שהתקבל לפיו נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל לפני יותר מעשר שנים סכומי כסף חודשיים מאיש העסקים דודי אפל. החומר הנבדק היה "חלש" מבחינה משפטית, הבדיקה הסתיימה ללא תוצאות והיועץ המשפטי לממשלה הורה על סגירת התיק. דבר הבדיקה פורסם הערב (יום א') לראשונה בחדשות 2.

 

זמן קצר לאחר כניסתו של ריבלין לתפקיד הגיע ליועמ"ש מידע, שכבר נבדק וכבר עלה בעבר, ולפיו לפני יותר מעשר שנים הקבלן דודי אפל העביר לריבלין סכומי כסף של אלפי שקלים מדי חודש. 

הנשא ריבלין וראש הממשלה נתניהו, היום (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
הנשא ריבלין וראש הממשלה נתניהו, היום(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
 

וינשטיין, שכבר נחשף בעבר לטענות שכאלה, ביקש לבצע בדיקה אם הסכומים האלה המשיכו להתקבל גם בשנים האחרונות חוקרים גבו עדויות מאנשים שעבדו בסביבתו של ריבלין והצליחו, לטענתם, לקבל אישוש לכך, אולם בכל הבדיקות לא הצליחו לאשר כי הכסף התקבל במהלך שבע שנים האחרונות ועל כן הבדיקה עצמה מיצתה את עצמה ובכל מקרה בגלל חוק ההתיישנות לא ניתן לפתוח בחקירה פלילית. בימים אלה מרצה דודי אפל עונש מאסר בגין עבירות של מתן שוחד.

 

המשטרה ומשרד המשפטים פרסמו הערב הודעה משותפת שבה נכתב כי "בהמשך לפרסום ולפניות כתבים נאשר כי לאחר בחירתו של מר ריבלין לתפקיד נשיא המדינה ולפני כניסתו לתפקידו, התקבל בלהב 433 במשטרה מידע, שבו נטען כי לפני שנים הועברו לכאורה כספים למר רובי ריבלין. בעקבות קבלת המידע בלהב 433 נפתחה במשטרה בדיקה, לבקשת היועמ״ש לממשלה, וזאת בטרם כניסתו של מר ריבלין לתפקיד נשיא המדינה.

 

"על פי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין נערכה הבדיקה על ידי יחידת להב 433. הבדיקה העלתה כי לא נמצא בסיס עובדתי לטענות שהועלו ועל כן המליצה המשטרה כי אין מקום לפתיחה בחקירה פלילית. פרקליט המדינה בחן אף הוא את המידע והמליץ גם הוא שלא לפתוח בחקירה פלילית. הממצאים הועברו ליועמ״ש לממשלה אשר סמך ידו על עמדת פרקליט המדינה והמשטרה".

 

מלשכתו של ריבלין נמסר בתגובה: "פרשת הקשרים בין נשיא המדינה ודודי אפל נחקרה ומוצתה לפני יותר מעשור על ידי שני יועצים משפטיים לממשלה, הן היועץ רובינשטיין והן היועץ מזוז אשר הורה לסגור את התיק מחוסר אשמה על כל סעיפי הבדיקה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
נשיא ראובן ריבלין
צילום: EPA
מומלצים