שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מה משפיע על מחיר הובלת תכולת הדירה?
  איך מחשבים המובילים את מחיר העבודה ועל מה חשוב להקפיד כדי להימנע מתקלות ברגע האחרון?
  יום המעבר הגיע: ארזתם, ארגנתם והמוביל אפילו הגיע בזמן. הכול מתקתק כמתוכנן, עד שהמוביל טוען שהשידה היא לא שידה רגילה והוא לוקח עליה תוספת מחיר. ועכשיו אי אפשר לסרב ולפוצץ הכל. אז איך נמנעים ממצב כזה?

   

  "הסיבה העיקרית לכך, היא סגירת מחיר העבודה מבלי שתהיה שקיפות מלאה בין שני הצדדים", מסבירה סיגל טמסוט מג'וניור הובלות ואחסנה ומנוף, "זו גם אחריות של המוביל וגם של הלקוח לספר את האמת על ההובלה, ולא להשאיר דברים ליום המעבר. אני משתדלת לשאול את כל השאלות כבר בטלפון, ולא להשאיר עניינים פתוחים".

   

  עוד בנושא:

  11 טיפים למעבר דירה

  עוברים דירה: כל הדברים הקטנים שתמיד שוכחים

  מחירון הובלות מומלץ

   

  במוקד השירות של המקצוענים מספרים על שלושה מקרים שאירעו לאחרונה, שבהם התלוננו הצרכנים כי המחיר עבור ההובלה שונה ברגע האחרון. בשניים מהמקרים המובילים טענו כי השינוי נעשה עקב הוספת פרטים חדשים שעליהם לא סוכם מראש. במקרה נוסף טען המוביל שהמחיר שונה כי הצרכן לא דיווח על שביל גישה באורך 30 מטר המוביל לדירה. מכאן ניתן להסיק גם כי המוביל לא בא להתרשם מהתכולה והגישה לדירה במו עיניו. יש לציין כי שלושת המקרים עדיין בבדיקה.

   

  "אבל אמרתם שידה קטנה?". אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  "אבל אמרתם שידה קטנה?". אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

   

  אם כך, כדי למנוע הפתעות מומלץ להתעקש שבעל המקצוע יראה את הדירה וגם לא כדאי למהר לסגור עסקה בטלפון. "רק בחצי מהמקרים מגיע המוביל לראות את תכולת הדירה אותה רוצים להעביר", אומר דימה אמוחוורי, מא.ב. הובלות, "לאנשים אין זמן לזה או שהם חושבים שזה לא הכרחי, ומסתפקים בתיאום ההובלה בטלפון.

   המצב האידיאלי, אם זה אפשרי מבחינת הזמן והמרחק, הוא לראות גם את הדירה אותה מפנים וגם את הדירה אליה מעבירים את התכולה".

   

  חשוב מאוד לדעת מהי תכולת הדירה כדי לדעת איזו משאית צריך להביא כדי להוביל את תכולת הדירה. טמסוט: "לעתים לקוח חושב שהתכולה שלו מספיקה למשאית באורך 7 וחצי מטר, אך נדרשות שתי משאיות. לכן, חבל להשאיר הפתעות ליום המעבר עצמו, כדי שהמעבר יהיה כמה שיותר מהיר וחלק".

   

  מה משפיע על מחיר ההובלה?

  קיימים כמה גורמים משמעותיים המשפיעים על מחיר ההובלה וביניהם הזמן הנדרש לביצועה וכמות העובדים שהחברה צריכה לספק. אז איך מבררים בעלי המקצוע כמה זמן ייקח לשנע אתכם לדירה החדשה?

   

  "הדבר הראשון שאני מבררת הוא בכמה קומות מדובר", מסבירה טמסוט, "חשוב לדייק בהגדרת הקומה שבה מדובר ובגישה לדירה. עד קומה שנייה כולל, מדובר באותו מחיר הובלה. הבעיה היא כשאנשים לא מספרים שלפני הכניסה לבניין יש עוד גרם מדרגות. אם מדובר ביותר מעשר מדרגות, הדירה תחושב כאילו שהיא בקומה השלישית".

   

  איזו משאית להביא? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  איזו משאית להביא?(צילום: Shutterstock)

   

  אמוחוורי: "גם אם מדובר בבית פרטי, והלקוח אומר שמדובר בבית קרקע, מחובתי כמוביל לשאול כמה מפלסים בבית, והאם בכניסה לבית יש מדרגות. בית פרטי עם ארבעה מפלסים, שהכניסה אליו כוללת 20 מדרגות, לא נחשב לבית קרקע מבחינת תעריף ההובלה".

   

  גם נוחות הגישה לדירה משפיע על זמן ביצוע ההובלה. חשוב לדעת את מיקום הדירה בדיוק ולברר את רוחב הכביש והאם ישנה גישה למשאית גדולה.

   "אם לא ניתן להחנות משאית בסמוך לדירה, כי מדובר ברחוב חד-סטרי צר, או שיש לפני הכניסה לבית שביל מעבר באורך של 100 מטר, זה כמובן ייקר את ההובלה", אומרת טמסוט.

   

  אמוחוורי מוסיף: "אם מדובר בציוד שלא עובר במעלית או בחדר המדרגות של בניין, נדרשת תוספת של מנוף. לעיתים אין גישה ישירה של מנוף לדירה, וצריך להעביר חלק מהציוד דרך דירת השכנים. במקרה כזה, מדובר בהובלה יותר מסובכת. בכל מקרה אצלנו מחשבים לפי שעת עבודה של המנוף, כשברוב המקרים מספיקות שעתיים או שלוש. אם לא ניתן כלל להיעזר במנוף, ונדרשת הובלה ידנית של כל התכולה מקומה גבוהה, זו גם סיבה לייקור תעריף ההובלה".

   

  זמן נסיעה ופירוק רהיטים

  לגבי המיקום של דירת היעד והעלות הנגזרת, טוען אמוחורי שהחישוב הוא לרוב על פי שעת נסיעה: "אם מדובר במעבר מהצפון הרחוק לדרום הרחוק, אז כל שעה תהיה כרוכה בתוספת".

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  בנוסף, כשעוברים דירה ישנם רהיטים שלא ניתן להוביל ויש צורך לפרק אותם ולהרכיב מחדש בדירה החדשה. אמוחוורי מסביר: "פירוק והרכבה הם בהחלט לא חלק טבעי מתעריף ההובלה. אם רוצים גם פירוק יש לסגור על כך מראש, וגם להרכבה יש תעריף נוסף. בדרך כלל מפרקים ומרכיבים ארונות גדולים, מזנונים, וספות שלא ניתן להעביר בדרך אחרת".

   

  פריטים מיוחדים

  ישנם לעתים פריטים מיוחדים או כבדים במיוחד שמייקרים את ההובלה, חשוב לציין במפורש מה בדיוק יש לפנות, ולגבש עם המוביל רשימה מסודרת. אמוחוורי: "מכונת כביסה, מקרר וציוד כבד במיוחד צריכים להיות ידועים מראש. פסנתר, לדוגמה הוא רהיט כבד במיוחד ומתחיל מ-180 קילו ויכול להגיד גם ל-400 קילו.

   דווקא הפסנתרים הרגילים קשים יותר להובלה, מאשר פסנתר כנף אותו ניתן לפרק ולהרכיב בחזרה. פסנתר בהחלט מייקר את ההובלה, וכן צריך להיות מתואם מראש".

   

  "על מנת שהכל יהיה ברור ומובן מראש, חשוב להקפיד שהדברים יועלו על הכתב", מסכמים במוקד השירות, "החוזה צריך לכלול פירוט תכולת הדירה, מיקום דירת היעד והמוצא, סכום העסקה, פירוט אחריות וביטוח על הציוד המועבר ואפילו שעת ההתייצבות בדירה המפונה".

   

  בכתבה באה: מתכוננים למעבר דירה - איך אורזים את הבית במהירות ויעילות

   

  עוברים דירה? לרשימת מובילים מומלצים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים