שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ניצלו ממוות בטוח. צפו בחילוץ דרמטי בעיראק

מסוק של חיל האוויר העיראקי הצניח חיתולים, חלב, מים ומזון לבני המיעוט היזידי שברחו להרים מאימת דאעש. ואז הוא נחת לכמה רגעים, חילץ כמה מהם ועזב את המקום תוך כדי ירי. כתב CNN תיעד את הפעולה הנועזת

חיל האוויר העיראקי ואנשי כוחות הביטחון הכורדיים "פשמרגה" ביצעו אתמול (יום ב') משימת חילוץ נועזת בהר סינג'אר, הצניחו ציוד לבני המיעוט היזידי הנואשים, ואף העלו כמה מהם על המסוק כדי להבטיח את ביטחונם.

 

ניתן לקרוא את הכתבה גם באתר CNN

 

צוות של רשת CNN היה על המסוק שנשא עליו חיתולים, חלב, מים ומזון לאתר שאליו ברחו אלפי בני אדם מאימת הארגון הסוני הקיצוני דאעש שקורא לעצמו "המדינה האיסלאמית". כתב CNN איוון ווטסון תיאר את משימת החילוץ כ"הרואית".

 

 

האנשים שהיו על המסוק השליכו ממנו קופסאות של מזון מגובה של 15 מטרים בטרם הגיעו לקרקע. "נחתנו לזמן קצר ואז - על רקע ענן האבק והכאוס - האזרחים הנואשים האלה רצו לעבר המסוק, השליכו את הילדים שלהם לסיפון כלי הטיס.

הצוות פשוט ניסה להעלות כמה שיותר אנשים ככל האפשר", אמר ווטסון.

 

כעבור זמן קצר, כמה מהמשפחות שעד לא מזמן היו לכודות בהר - בהן תינוקות וקשישים - היו על הטיסה.

 

"זה היה כאוטי. זה היה משוגע, אבל הצלחנו להמריא עם לפחות 20 אזרחים", סיפר כתב CNN ווטסון.

 

היזידים, מבני המיעוטים הקטנים ביותר במספרם שחיים בעיראק, הם ממוצא כורדי והדת שלהם נחשבת לכת טרום איסלאמית ששואבת את עקרונותיה מהנצרות, יהדות וזורואסטריות. אנשים אלה שמשתייכים לאחת הקהילות הדתיות העתיקות בעולם סבלו תקופה ארוכה מרדיפות, ומוסלמים רבים רואים בהם עובדי שטן.

 

לפני שבוע הם ברחו להרים הסמוכים כשלוחמי "המדינה האיסלאמית" פשטו בסערה על עיר מגוריהם סינג'אר.

 

בימים אלה, כשהם לכודים בהרים בלי מזון, מים וטיפול רפואי בקיץ הלוהט, אלפי משפחות יזידיות נואשות לעזרה.

 

עשרות ילדים כבר מתו מצמא, ומאוחר מדי להציל את חייהם. אולם עבור 20 האנשים יותר שחולצו אתמול, הסיוע שקיבלו הוא מוחשי. האנשים שהיו על המסוק פרצו בבכי כשהוא המריא. החיילים שעל המקלעים ירו על הקרקע כדי להבטיח את התרחקותם הבטוחה מדאעש. "הם טסו תוך כדי ירי, הם טסו תוך כדי ירי", דיווח ווטסון. "לא הייתה אפילו עין אחת יבשה על כלי הטיס".

 

הכתבה תורגמה על ידי ynet ובאחריותו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: CNN
היזידים נואשו לעזרה
צילום: CNN
מומלצים