שתף קטע נבחר

עתיד ורוד גם עם הפרעת קשב וריכוז

לא מעט ילדים ומבוגרים סובלים מהפרעות קשב וריכוז, ורגילים לחוות כישלונות ואכזבות. ד"ר אורה גולן מייעצת מה אפשר לעשות כדי שיוכלו לחיות חיים שקטים ושלוים יותר

כ-10% מהילדים וכ-5% מהמבוגרים בישראל סובלים מהפרעות קשב וריכוז. ההפרעה הזו גורמת בין היתר לבעיות בלימודים.

 

ד"ר אורה גולן מבהירה שהילדים האלה, כמו גם המבוגרים, חווים המון כישלונות ואכזבות, והגרוע מכל הוא שילדים עם בעיית קשב וריכוז גדלים והופכים למבוגרים עם תחושת כישלון תמידית, תחושה שהם לא שווים, שלא יצליחו להגיע לשום דבר. הם מפסיקים לנסות ומאבדים עניין.

 

 

 

לטענת ד"ר אורה גולן, לכל אדם שיש לו בעיית קשב וריכוז מחסומים רגשיים שמנהלים אותו. בטיפול שהיא עורכת לנטרול מחסומים רגשיים מנסה ד"ר גולן להפסיק את רעשי הרקע שמפריעים למטופל ולזהות את הפוטנציאל שלו.

 

הפיתרון הינו טיפול נכון שבעזרתו ניתן להגיע רחוק מאוד, מסבירה ד"ר גולן. אפשר לממש פוטנציאל הרבה מעבר למה שהמטופל חושב ומאמין והרבה מעבר למה שאחרים שמכירים אותו חושבים ומאמינים.

 

חלוקת הפוטנציאל והיכולות של אנשים עם בעיית קשב שונה משל אנשים ללא בעיית קשב. הייחוד הוא שלאנשים עם בעיית קשב יש דברים שהם ממש טובים בהם - הרבה מעבר לנורמה, ויש תחומים שהם ממש חלשים בהם - רחוק מתחום הנורמה, זאת בשונה מאחרים, שהיכולות והחולשות שלהם מחולקות בתוך טווח נורמה מסוים. לכן חשוב לאנשים עם בעיית קשב להתנסות בכמה שיותר תחומים וכדי למצוא את התחום שמעניין אותם.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם

 

מומלצים