שתף קטע נבחר

יו"ר "גולדסטון 2": "אני לא אנטי ישראלי"

וויליאם שבאס שעומד בראש ועדת האו"ם לחקר אירועי עזה קורא לישראל לשתף פעולה. "יש אינטרס לשתף פעולה ולהסביר", אמר בראיון לאולפן ynet

ראש ועדת החקירה של האו"ם לאירועי עזה במהלך מבצע צוק איתן, וויליאם שבאס, קרא לישראל לשתף פעולה עם הוועדה ודחה את ההאשמות כי הוא אנטי ישראלי. "אני לא שונא ישראל", אמר בראיון לאולפן ynet. "אני חבר של ישראל. הייתי בישראל פעמים רבות".

  

 
"האינטרס של ישראל לשתף פעולה ולהסביר הכל, בדיוק כשם שזה אינטרס של כל אחד שמאשימים אותו במשהו לנסות ולהסביר את גרסתו", אמר שבאס, יהודי קנדי שמשמש פרופסור לדין בינלאומי ומומחה בזכויות אדם ונשיא האיגוד הבינלאומי של חוקרי שואה.
 
בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי מועצת זכויות האדם של האו"ם, אשר מינתה את הוועדה שבראשה עומד שבאס, נותנת לגיטימציה לארגוני טרור רצחניים כמו חמאס ודאעש.

 

 

לדברי נתניהו, "במקום לבדוק את ההתקפות של חמאס על אזרחי ישראל ואת השימוש שהוא עושה בתושבי עזה כמגן אנושי, במקום לבדוק את הטבח שעושה אסד באזרחי סוריה, או את הטבח שמבצעים אנשי דאעש בכורדים, החליט האו"ם לבוא ולבדוק את ישראל - הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, דמוקרטיה שפועלת באופן לגיטימי להגן על אזרחיה מפני טרור רצחני".

 

ראש הממשלה הוסיף כי "דו"ח הוועדה הזה כבר נכתב מראש, העומד בראשה כבר החליט שחמאס הוא לא ארגון טרור ולכן אין להם מה לחפש פה. קודם שיבקרו בדמשק, בבגדד, בטריפולי, שילכו לראות את דאעש, שילכו לראות את צבא סוריה, שילכו לראות את חמאס - שם, ולא פה, הם ימצאו פשעי מלחמה".
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים