שתף קטע נבחר

צילום: AFP

"הקש בדלת": לשכת הנישואים של דאעש

הארגון שסוקל למוות על ניאוף מציע למי שמעוניינת להינשא לג'יהאדיסט להירשם במשרד: "הלוחמים יקישו על דלתה ויציעו נישואים". ויש גם ירח דבש

ארגון דאעש, שדוגל בסקילה פומבית על ניאוף, פתח "לשכת נישואים" לנשים שמעוניינות להתמסד ולהתחתן עם הלוחמים האכזריים שמגבירים את שליטתם בסוריה ובעיראק.

 

עוד חדשות בעולם:

מובארק במשפטו: 'אני מתקרב לסוף חיי'

הכלב הציל את בת השלוש ששרדה לבד ביער

נשות החיילים: לטרוריסטים יש נשק טוב יותר

 

הלשכה פועלת מאל-באב, עיירה במחוז חלב שבצפון סוריה, עבור "נשים רווקות ואלמנות שרוצות להינשא ללוחמי דאעש". תושבי האזור סיפרו לארגון זכויות אדם סורי כי המעוניינות מוסרות שם ומקום מגורים, "ולוחמי דאעש יקישו על דלתן ויציעו רשמית נישואים".

 

רכב חולף על פני דגל דאעש בעיר מוסול שבעיראק (צילום: AP) (צילום: AP)
רכב חולף על פני דגל דאעש בעיר מוסול שבעיראק(צילום: AP)
 

זירה שבה נסקלה למוות אישה על ניאוף (צילום: AP) (צילום: AP)
זירה שבה נסקלה למוות אישה על ניאוף(צילום: AP)

"המטרה של הלשכה היא לקדם את הרווקות והאלמנות שרוצות להינשא ללוחמים. רושמים את השם, הבקשה והכתובת שלהן, ואז הלוחמים לוקחים את הכתובות, והולכים להתארס", דיווח ארגון זכויות האדם הסורי.

 

הזוגות הנשואים יוכלו להצטרף לזוגות נוספים ולתיירים ולבלות את ירח הדבש שלהם באוטובוסים שמסיירים ברחבי "החליפות האיסלאמית". פעמיים בשבוע יוצאים סיורים מראקה שבסוריה עד לאנבאר שבעיראק. על האוטובוס מתנוסס הדגל השחור של הארגון, שמנגן שירים ג'יהאדיסטים במהלך המסע.

 

"מחביאים נשים מלוחמים שמחפשים רווקות"

סביר להניח שהתיירים לא מוזמנים לשיר במהלך הטיולים המאורגנים, וגם רומנים אסורים בנסיעה מטעם הארגון שמעניש בחומרה על יחסים מחוץ לנישואים. הם לא יוכלו גם להתפעל מכמה מיעדי התיירות הפופולריים שאותם הפציץ הארגון

ובהם אתרים רבים שאליהם עלו לרגל מוסלמים, בהם "קבר יונה הנביא" במוסול.

 

למרות יוזמת השידוכים, אכזריות אנשי הארגון לא עוצרת גם בנושא הזה. בעיראק מדווחים כי גברים מחביאים את בנות המשפחה מידיהם של אנשי הארגון, שעוברים מדלת לדלת ובודקים גם את תעודות הזהות של נשים שאינן מעוניינות להינשא ללוחם בארגון.

 

"תושבים אמרו שהם מפחדים מאנשי דאעש שיגיעו לבתיהם וישאלו על מספר הנשואים והרווקים בבית. הם אמרו שרבים מהלוחמים רווקים ורוצים להתחתן", נכתב ב"אינדיפנדנט". תושב העיירה בייג'י שבצפון עיראק, אזור בשליטה נרחבת של דאעש, סיפר: "הם התעקשו להגיע לבית שלי ולהסתכל על כל תעודות הזהות של הנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים