שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלה הספקים הגדולים שיוגבלו בחוק המזון

  רשימת ספקי המזון, שעליהם יוטלו הגבלות במסגרת חוק המזון, פורסמה בידי הממונה על ההגבלים, והיא כוללת בין היתר את אסם, שטראוס, תנובה והחברה המרכזית למשקאות. בין ההגבלות שיוטלו עליהם: להתערב בסידור מדפים

  הממונה על ההגבלים העסקיים, דייויד גילה, פרסם היום (ה') את רשימת ספקי המזון שעליהם יוטלו הגבלות במסגרת החוק לקידום התחרות בענף המזון, שאישרה הכנסת בחודש מרס. על ספקים אלה ייאסר, בין היתר, להתערב בסידור מדפים בחנויות, להמליץ על מחיר לצרכן, להעניק הנחות בתמורה להתחייבות של הלקוח שלא לרכוש מוצר מתחרה מספק אחר ולהתנות מכירה של מוצר פופולרי במיוחד ברכישה של מוצרים פחות מבוקשים. ההגבלות יחולו מה-15 בינואר.

   

  לכתבות נוספות בנושא הגבלים עסקיים

   

  ברשימת הספקים הגדולים מופיעות חברות כגון אסם, שטראוס, תנובה, החברה המרכזית למשקאות (מוצרי קוקה קולה, פריגת ונביעות), דיפלומט (המשווקת את מוצרי פורוקטור אנד גמבל), החברה הדרומית לשיווק (מוצרי סנו), ויטה פרי-גליל, חוגלה קימברלי, יוניליוור, יפאורה-תבורי (מי עין גדי) ועוד. 

   

  ספקים אלו הוגדרו ככאלה שמחזור המכירות שלהם גבוה ממיליארד שקל בשנה. פרסום שמותיהם של הספקים הגדולים בא בהמשך לפרסום שמותיהם של הקמעונאים הגדולים (רשתות מזון עם מחזור מכירות של למעלה מ-250 מיליון שקל בשנה) שפורסמה בחודש שעבר. ברשימה זו נכללו רשתות כמו שופרסל, מגה, רמי לוי, טיב טעם ועוד. 

   

  על פי חוק המזון, חנות לממכר מזון המשתייכת לרשת גדולה לא תוכל להקצות יותר ממחצית משטחי המדף שלה למוצרים של ספקים שהוגדרו כספק גדול. זאת, על מנת לאפשר כניסה של יצרני ומפיצי מזון קטנים לתוך החנויות המצליחות ביותר, על מנת להגביר תחרות ולהביא להורדת מחירים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים