שתף קטע נבחר

צילום: AFP

נסראללה: דאעש מפלצת, כולם צריכים לדאוג

מזכ"ל חיזבאללה הזהיר מפני ארגון "המדינה האיסלאמית" ששם את ירדן ומדינות המפרץ על הכוונת. בחלק השני של ראיון לעיתון לבנוני, הגדיר נסראללה את דאעש, "מפלצת שהולכת וגדלה עם מספרים ויכולות כבירים". הוא התייחס גם ללחימה בסוריה: "השגנו ידע שנוכל לנצל נגד ישראל"

"מפלצת שהרסן שלה הותר באזור", כך מכנה מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה את ארגון הטרור הג'יהאדיסטי דאעש. אחרי פרסום ההתייחסות הרחבה למלחמת לבנון השנייה ולשגרת יומו, מפרסם הבוקר (יום ו') העיתון הלבנוני "אל אחבאר" את חלקו השני של הראיון עם נסראללה. מזכ"ל חיזבאללה הצטייר בראיון כמי שחזה את נבואת דאעש במזרח התיכון וציין כי אנשיו מנעו את הגעת הסונים הקיצוניים, שנאבקו בין היתר באסד ובשיעים בעיראק, לאזור ביירות ולאזור החוף.

חשש גדול מדאעש. נסראללה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חשש גדול מדאעש. נסראללה(צילום: AFP)

"אם מישהו יוצא להילחם במפלצת הזו ומונע ממנה לטרוף את עמי האזור, את המדינות בו ואת הישויות, האם צריך להודות לו או לגנות אותו?", תהה נסראללה בדברי ההתייחסות לדאעש. הוא אמר עוד כי "הסכנה של דאעש לא מבחינה בין שיעי, סוני, נוצרי,

דרוזי, יזידי או ערבי. המפלצת הולכת וגדלה, המספרים והיכולות שיש בידי דאעש גדולים וכבירים. זה מעורר דאגה בקרב כולם ועל כולם לדאוג".

 

נסראללה אף הזהיר בראיון כי ירדן ומדינות המפרץ הן התחנות הבאות של הג'יהאדיסטים. לדבריו, "היכן שיש תמיכה ברעיון הכפירה יש בסיס לדאעש. זה נמצא בירדן, סעודיה, כוויית ומדינות המפרץ. אם יש מדינה שחושבת שהיא יכולה לתמוך בארגון הזה ולנצל אותו לטובת, כשתגיע המשמרת שלה, דאעש לא ירחם עליה".

 

הוא הוסיף כי הוא לא רוצה ליצור בהלה בקרב האנשים וכי מדובר בסכנה שאפשר להתמודד איתה ולהתגבר עליה ולהביס אותה, אך הסביר כי הדבר מצריך רצינות.

 

מזכ"ל חיזבאללה נשאל עד כמה דאעש מתקרבים לבגדד, והשיב: "לפי המידע שבידי הנהירה שלהם לבגדד נבלמה במידה רבה".  

 

מזכ"ל חיזבאללה הגדיר את מי שביצע בחודשים את הפעולות נגד צה"ל באזור רמת הגולן "התארגנות עממית". בנוגע ללחימת אנשיו בסוריה אמר נסראללה כי "המערכה גרמה לנו להשיג ידע ואופקים נרחבים, שאפשר לנצל אותם בצורה טובה יותר בכל עימות עתידי עם ישראל, הן במישור ההתקפי והן במישור ההגנתי". הוא הכחיש כי ארגונו התכתש עם ישראל במהלך נוכחות אנשיו בסוריה.

 

בעד ארגנטינה, לא חי בבונקר

בחלק הראשון שהתפרסם אתמול גילה נסראללה כי הוא "קורא את כל העיתונים שתומכים בנו ומתנגדים לנו, ואני צופה בכל ערוצי הטלוויזיה. לא נהגתי ברכב מאז 1986, אבל אני עדיין מסייר ברחובות, במקומות ובערים. אני עוקב אחרי האינטרנט והפייסבוק באמצעות עוזרים, ובאופן אישי אסור לי להיצמד לטכנולוגיה כלשהי". נסראללה אף סיפר כי עקב אחרי המונדיאל האחרון בברזיל ושבגמר בין גרמניה לארגנטינה בחר להיות בצד של ליאונל מסי.

 

במהלך הראיון הכחיש נסראללה כי הוא חי בבונקר. לדבריו, "נפגשתי במהלך מלחמת לבנון השנייה עם המשפחה שלי, והביקור הראשון שלי אחרי המלחמה היה אצל השייח השיעי מוחמד חוסיין פדלאללה שכבר אינו בחיים". נסראללה סיפר כי לפני אחת מהופעותיו הפומביות לאחר המלחמה סירב עד הרגע האחרון קצין המבצעים של ארגונו מורנייה לאפשר לו לעשות את זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים