שתף קטע נבחר

מעבר לשיא: רכבות ההרים המטורפות בעולם

זה מפחיד, מרגיש מסוכן, גורם לבטן להתהפך ובכל זאת, זה המתקן הכי אהוב בפארקי השעשועים בכל העולם. לרגל יום רכבות ההרים הלאומי של ארצות הברית ובריטניה, קבלו את 5 הרכבות שוברות השיאים בעולם

מחקר שפורסם לאחרונה באנגליה מגלה כי אדם ממוצע עולה בחייו 19 פעמים על רכבות הרים. ניתן לשער שרוב הפעמים האלה נמצאות בילדותו של האדם הממוצע, אך עבור רבים בעולם - גם כאלה שהם כבר מזמן לא ילדים, האהבה הגדולה לריגוש המסעיר גורמת להם לעלות מאות, אם לא אלפי פעמים בחייהם, על הרכבות האימתניות.

 

רכבות ההרים בצורתן הראשונה הומצאו כבר במאה ה-16, ברוסיה, כמזחלות שלג ש"טסו" במדרונות שנבנו במיוחד. הרכבת המתועדת הראשונה שמזכירה בצורתה את אלה שאנו מכירים כיום, נבנתה בפריז ב-1817, והרכבת הראשונה שעשתה "לופ", כלומר סיבוב של 360 מעלות, נבנתה 30 שנה מאוחר יותר, גם כן בעיר האורות.

 

לארצות הברית הגיע הטירוף על הפסים בסוף המאה ה-19, בתחילה לניו יורק, אך עם השנים הפך לאטרקציה המרכזית בכל פארקי השעשועים ברחבי ארץ האפשרויות, ועסקי רכבות ההרים הפכו מאותו רגע בכו כבשו את ארה"ב, לסיפור הצלחה בעולם כולו.

 

הרכבות כיום משוכללות ובטוחות הרבה יותר מבעבר, ומבצעות פעלולים כמעט לא אנושיים שגורמים לבטן להתהפך בלי סוף. לכבוד יום רכבות ההרים הלאומי של ארצות הברית ושל בריטניה שצוין אתמול (שבת), הנה כמה מהשיאים המרשימים בעולם רכבות ההרים.

 

המהירה מכולן: 239 קמ"ש - "פורמולה רוסה", אבו דאבי

 

הגבוהה ביותר: 950 מ' - Kingda Ka, פארק Six Flags, ניו ג'רזי

 

הזווית החדה ביותר: 121 מעלות, Takabisha, יאמאנאשי, יפן

 

הארוכה ביותר: 2472 מ' - "Steel Dragon 2000", יפן

 
כמות הלופים הגדולה ביותר: 14 - "Smiler", סטפורדשייר, בריטניה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ההרים החדה בעולם, ביפן
מומלצים