שתף קטע נבחר

בלעדי: בן עמי משחזר את נתיב הבריחה

במשך הלילה דילגו החוקרים עם המוזיקאי החשוד ברצח מזירה אחת לאחרת, מהבית שבו אירע הרצח אל אזור הספארי, שבו השליך את הסלולרי של רעייתו. את המסלול סיימו באתר בנייה בפארק צמרת שבו הסתתר. צפו

12 שעות לאחר שנעצר שחזר המוזיקאי אילן בן עמי, החשוד ברצח פרודתו, את המעשה. מלווה באבטחה כבדה של בלשי מרחב יפתח, הגיע בן עמי הלילה (יום ב') לרחוב חיים בן עטר בתל אביב שבו התגורר, ושחזר את שאירע במקום. הוא הוביל את החוקרים אל הדירה, הציג מה קרה במפגש שלו עם פרודתו, המסעדנית דפנה בר ציון, והראה להם היכן החביא את כלי הרצח. בהמשך שחזר עמם את מסלול בריחתו, שעבר באזור הספארי, במגדל בבנייה בפארק צמרת ואפילו בחומוסייה.

 

 

 

אילן בן עמי בבניין שבו הסתתר, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אילן בן עמי בבניין שבו הסתתר, הבוקר(צילום: עידו ארז)
 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

השחזור הלילה בפארק הלאומי ברמת גן ()
השחזור הלילה בפארק הלאומי ברמת גן
 

הבניין שבו התחבא אילן בן עמי באזור מגדלי YOO (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הבניין שבו התחבא אילן בן עמי באזור מגדלי YOO(צילום: עידו ארז)

בסביבות השעה 04:00 לפנות בוקר, תחת אבטחה כבדה, הגיע בן עמי לביתו שברחוב חיים בן עטר בדרום תל אביב, ושם עלה עם החוקרים לדירה שבה נמצאה גופתה של דפנה בר ציון, וסיפר על מה שהתרחש.

 

לאחר סיום השחזור בדירה המשיכו החוקרים עם בן עמי במסלול הבריחה שלו. הם הגיעו לאזור הספארי, ושם כיוון אותם החשוד ברצח לאזור הגדר המשותפת בין הספארי לפארק הלאומי. למקום הזה הגיע בן עמי זמן קצר לאחר הרצח עם מכשיר הטלפון הנייד של רעייתו המנוחה, כדי להונות את החוקרים בתקווה שהם יחפשו אותה שם.

 

לאחר דקות ארוכות שבהן סיפר על מעשיו בפארק המשיכו בן עמי והחוקרים לאזור מגדלי צמרת בצפון תל אביב. שם, בבניין אלקטרה שהולך ונבנה, התחבא בן עמי במהלך סוף השבוע וישן בקומה העשירית של הבניין. אתמול כשיצא משם הגיעו השוטרים ומצאו את המזרן והשירים שכתב על הקיר. בן עמי סיפר לחוקרים כיצד עלה מאזור נתיבי איילון ואיך נכנס לתוך הבניין כדי להרוויח זמן.

 

אתמול בשעות הערב נעצר בן עמי בתום מצוד של שלושה ימים, כשהיה ברחוב פרוג שבמרכז תל אביב. החוקרים ששחזרו את מסלול בריחתו גילו כי מיד לאחר הרצח הוא נמלט לספארי, ולאחר מכן התחבא יומיים בבית בבנייה באזור מגדלי YOO. אתמול, כמה שעות לפני שנתפס, הוא סעד בחומוסייה בעיר. לאחר שנעצר קשר עצמו בן עמי למקרה. חוקרים אף מצאו שירים במקום שבו התחבא, שבהם פירט את מניעיו. 

"יותר מדי רומיאו, פחות מדי יוליה". בן עמי ובר ציון  ()
"יותר מדי רומיאו, פחות מדי יוליה". בן עמי ובר ציון

הרחוב שבו אותר אילן בן עמי  (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
הרחוב שבו אותר אילן בן עמי (צילום: Google Maps)
 

כבר כמה שעות לאחר מציאת גופתה של הזמרת והמסעדנית הייתה לחוקרים תמונה ברורה לגבי החשוד המרכזי במעשה - בעלה בנפרד. במהלך חיפושים בדירה איתרו החוקרים את כלי הרצח - פטיש שהוסווה באחד מארונות הבית לאחר שבאמצעותו רוצץ את גולגולתה. בביתו נמצאה מחברת שבה תיאר את מצבו הנפשי, הרגלי השתייה שלו וצריכת הכדורים הפסיכיאטריים. ביומן בלטה המילה "הצילו" והוזכרה מגדת עתידות שאותה ביקר. החוקרים הגיעו גם אליה בניסיון לאתרו.

 

סעד בחומוסייה - ואיש לא זיהה

נתונים ראשוניים הביאו להשערה כי בן עמי התאבד, אך הערכת העבודה שממנה יצאו החוקרים היא שהוא נשאר באזור תל אביב. אתמול בבוקר היא קיבלה חיזוק בעקבות קבלת מידע כי באתר בנייה ליד מגדלי YOO נמצא מזרן ובאזור שוטט אדם. למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים, הם עלו לקומה העשירית והבחינו במזרן, ועל הקיר החשוף מצאו מילות שיר: "זה סיפור אהבה, סך הכול סיפור פשוט של אהבה, יותר מדי רומיאו ופחות מדי יוליה, אין שלום ואין צדק, לאחד גיהנום, לאחר

גן עדן".

 

לחוקרים לא היה ספק כי מדובר בכתב ידו של בן עמי שמנסה להסביר את הרצח באמצעות שיר, והבינו גם שמצבו הנפשי אינו שפיר. בעקבות כך הוחלט במשטרה להגביר את הנוכחות באזור מרכז תל אביב מתוך תקווה שבן עמי יעשה טעות נוספת, וזאת אכן נעשתה. בסביבות 16:00 אחר הצהריים הגיע לחומוסייה של קיקי ברחוב דיזנגוף, שבה נהג לסעוד כלקוח קבוע.

 

היחידה שזיהתה אותו הייתה סועדת במקום, ששבה למסעדה רגע אחרי שבן עמי הלך. דיווח ראשוני כבר הועבר למשטרה וכוחות גדולים החלו להתאסף באזור רחוב דיזנגוף במטרה לאתר אותו. כעבור כמה שעות התקבל דיווח נוסף במוקד המשטרה על כך שבן עמי נראה ברחוב פרוג. צוות של שוטרי סיור מתחנת לב תל אביב בפיקודו של ניצב משנה יאיר חצרוני הוקפץ למקום. כשהבחין בו בן עמי עוד ניסה להימלט, אולם נעצר כאמור במרחק קצר. "אני יודע למה באתם", אמר, ומיד נאזק ונלקח לתחנת המשטרה לחקירה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אילן בן עמי משחזר את נתיב הבריחה
צילום: עידו ארז
הסנגור עו"ד קובי בן שעיה
מומלצים