שתף קטע נבחר

אבו מאזן: התארגנות חמאס בגדה - מסוכנת

בעקבות חשיפת מעצרם של 93 פעילי הארגון, החשודים שתכננו להשתלט על השלטון ברמאללה, הודיעה לשכתו של יו"ר הרשות כי הדבר מהווה סכנה לפיוס הפנים פלסטיני. מנגנוני הביטחון של הרשות הונחו להשיג מידע בנדון

הודעה חריגה של יו"ר הרשות הפלסטינית בתגובה לחשיפת מעצרם על ידי ישראל של עשרות פעילי חמאס ביהודה ושומרון: בהודעה של לשכת אבו מאזן נמסר היום (ב') כי הוא עוקב בדאגה אחרי הדיווחים על ניסיון של חמאס להביא להפיכה בגדה המערבית.

 

אבו מאזן הזהיר שהמידע מהווה סכנה אמיתית לאחדות ולעתיד הפיוס הפנים פלסטיני. בהודעתו הוא נקב שוב שוב בשם "חמאס" כדי להדגיש מי עומד מאחורי הניסיון שסוכל. הוא הוסיף שהנחה א מנגנוני הביטחון של הרשות להשיג מידע בנדון, משום שההשלכות של התוכנית עלולות להיות מסוכנות מאוד, "בעיקר כאשר ישראל פרסמה את רשימת המעורבים ואת הודאותיהם וכן את הנשק שהוחרם מהם".

 

מוקדם יותר הותר לפרסום ששב"כ עצר בחודשים האחרונים 93 פעילי חמאס מרחבי הגדה המערבית, וחקירתם העלתה כי השתתפו בתכנון להוציא לפועל פיגועים קשים נגד יעדים ישראליים, בדגש על פעולות אלימות בהר הבית, במטרה לחולל אינתיפאדה שלישית. התכנון היה להשתלט בחסות האינתיפאדה הזו על השלטון ברמאללה, בהובלת "מוחמד דף של הגדה המערבית" שפעל מטורקיה. בשב"כ הדגישו כי להתארגנות אין קשר לחטיפת ורצח שלושת הנערים.

אבו מאזן. עוקב בדאגה (צילום: AP) (צילום: AP)
אבו מאזן. עוקב בדאגה(צילום: AP)

אמל"ח וסליקים ששימשו את התארגנות חמאס:


 

יותר מ-70 כתבי אישום הוגשו בימים האחרונים בבתי הדין הצבאיים ביהודה ושומרון, ומהם עולה כי מדובר בהתארגנות הגדולה ביותר של חמאס בגדה מאז מבצע "חומת מגן" לפני יותר מעשור. במסגרת ההתארגנות הוקמו חוליות טרור ב-46 ערים וכפרים פלסטיניים - בג'נין שבצפון, בשכם, במזרח ירושלים, ברמאללה ואף בחברון.

 

התשתית נחשפה בחודש מאי. בראשה עמד קצין המבצעים של חמאס, סאלח אל-עארורי, היושב בטורקיה. בשב"כ מגדירים אותו ראש מערך הגדה בחמאס. ל-ynet נודע כי בחודשים האחרונים נרשמה תנועה ערה של פעילי חמאס שהגיעו מחו"ל לאזור חברון. פעילים אלה מוכרים כאנשיו של אל-עארורי.

 

התשתית הסתייעה גם במערך שליחים מירדן, שהעביר לה 600 אלף דולר, 50 אלף דולר בכל הברחה. הכספים שהועברו דרך טורקיה וירדן יועדו לשמש בין השאר לרכישת כלי רכב ודירות מסתור. שב"כ החרים את הכסף. מהפעילים הוחרמו 24 רובי M-16 (לא של צה"ל), שישה אקדחים, שבעה מטולי רקטות, מחסניות ותחמושת רבה.

 

לתשתית גויסו סטודנטים פלסטינים לכימיה ולהנדסה. אחד העצורים הבולטים הוא מג'די מפראג'ה, מהכפר בית ליקיא שליד רמאללה, בעל דוקטורט במחשבים. הוא גויס במלזיה ועבר אימון בהצפנת איגרות ובתקיפות סייבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמל"ח שנתפס אצל חברי ההתארגנות
מומלצים